30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku  (Přečteno 5046 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Ahoj, dnes se mi stala zvláštní věc, policajt mi nabídl blok na místě za 100,- (btw to ještě jde? Já měl za to, že minimum jsou dvě stovky), a když jsem odmítl, tak si sed do jejich auta na ani ne minutu, pak zase vylez, vrátil mi doklady a že prej to posílaj na úřad a že můj přestupek maj na kameře. Takže nesepsali žádnej záznam a i kdyby snad za tu chviličku jo, tak mi ho nenabídli k přečtení, vyjádření a (ne)podpisu. Takže to na mě dělá dojem, že se na to prostě vykašlali a jen zkusili, jestli se poddám na místě. Nebo je možný, že by ještě něco přece jen mohlo přijít z úřadu? Mě to nijak moc netrápí, jen mě zajímá, jestli má někdo podobnou zkušenost a jestli je jejich nepřekročitelnou povinností ten záznam sepsat na místě a dát ho řidiči k vyjádření? Zatím jsem vždy záznam k přečtení dostal, teď poprvé ne...

Díky, Sepp
« Poslední změna: 27 Ledna 2019, 18:05:36 od sepp »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2019, 18:15:30 »

To je normální, tohle jsem zažil několikrát. Nikdy nic nepřišlo. Kolikrát i to oznámení napsali a nic nepřišlo, natož když ho ani nenapíšou. Nicméně rozhodně nelze vyloučit, že z úřadu nic nepřijde.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2019, 19:20:52 »

Pokud máte interakci s těmi hajzly nahranou tak jestli přijde něco z úřadu můžete se je tím podel mne zkusit úspěšně znevěrohodnit.
Nicméně myslím, že nic nepřijde.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2019, 20:39:40 »

Ahoj, dnes se mi stala zvláštní věc, policajt mi nabídl blok na místě za 100,- (btw to ještě jde? Já měl za to, že minimum jsou dvě stovky), a když jsem odmítl, tak si sed do jejich auta na ani ne minutu, pak zase vylez, vrátil mi doklady a že prej to posílaj na úřad a že můj přestupek maj na kameře. Takže nesepsali žádnej záznam a i kdyby snad za tu chviličku jo, tak mi ho nenabídli k přečtení, vyjádření a (ne)podpisu. Takže to na mě dělá dojem, že se na to prostě vykašlali a jen zkusili, jestli se poddám na místě. Nebo je možný, že by ještě něco přece jen mohlo přijít z úřadu? Mě to nijak moc netrápí, jen mě zajímá, jestli má někdo podobnou zkušenost a jestli je jejich nepřekročitelnou povinností ten záznam sepsat na místě a dát ho řidiči k vyjádření? Zatím jsem vždy záznam k přečtení dostal, teď poprvé ne...

Díky, Sepp

Kilo je minimum. Že to nesepsali na místě je normál... já jsem dopis  z úřadu k mému podivu 1 x ze 3 takových případů dostal...
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2019, 20:42:56 »

V létě 2018 policajti taktéž nic nesepsali, jen mi řekli, že když ne blokově, tak to postoupí na magistrát.
A za měsíc jsem měl doma dopis od správního orgánu.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2019, 21:14:27 »

OK, díky moc všem. Nechám se tedy překvapit, jestli z tohoto mráčku ještě zaprší a budu počítat s tím, že klidně může.

pk202: Vím, že je to jedna z dokola opakovaných zásad tohoto webu, no já měl zatím dosud kliku na korektní jednání ze strany PaCh a prostě ten telefon nemívám po ruce a tak nenahrávám, snad se mi to nikdy nevymstí... A když jo, moje blbost...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2019, 21:54:29 »

Nahrávejte a nahrávejte. Že jste měl doposud kliku bylo jen dílem pořekadla "Výjimka potvrzuje pravidlo" a příště už se toto štěstí a náhoda opakovat nebude...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopadu 2020, 20:43:29 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #8 kdy: 03 Listopadu 2020, 21:35:44 »

Jak to dopadlo?

Blbě - 7 bodů a 6 měsíců zákaz řízení + 5tis. pokuta. Podána správní žaloba.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #9 kdy: 03 Listopadu 2020, 21:43:54 »

Takže ještě vlastně nedopadlo. Pak prosím dejte info, jak rozhodl soud.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #10 kdy: 04 Listopadu 2020, 22:16:52 »

je možné alespoň naznačit, o jaký přestupek se jednalo ?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #11 kdy: 05 Listopadu 2020, 20:29:38 »

Zvláštní, že za přestupek o 7 bodech a 6 měsících zákazu chtěli jen stovku  :o
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #12 kdy: 05 Listopadu 2020, 21:33:07 »

Částka je fuk, spíš se divím tomu, že chtěli řešit příkazem na místě věc, která se příkazem na místě řešit nedá. Jestli jim chyběly drobáky na kafe... Určitě se jedná o stejný případ?
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #13 kdy: 11 Listopadu 2020, 08:14:35 »

Předjíždění v místě, kde je to vodorovným a svislým dopravním značením zakázáno. "Víte, co jste udělal?" "Vím." "Zaplatíte nám na místě sto korun?" "Ne, dejte to do správního." "Dobře, tady máte doklady a můžete jet. Ale počítejte s tím, že to máme nahraný. Nashle." Ani slovo o tom, že stovku za tohle ofiko chtít nesmí, že bychom se museli domluvit na jiném paragrafu, kde to přípustné je.
« Poslední změna: 11 Listopadu 2020, 08:19:06 od sepp »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:PČR mě nechala odjet bez sepsání záznamu o přestupku
« Odpověď #14 kdy: 11 Listopadu 2020, 08:36:47 »

Ono je mozne ze by po souhlasu s prikazem prisli s tim ze to bohuzel prikazem nejde, priste je lepsi tedy je nechat vypsat prikaz a na netu si pred podpisem najit co je to za paragraf. Asi pouceni pro vsechny. Skoda no.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.