30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výše pokuty v příkazu – ignorace bonz dopisu  (Přečteno 2592 krát)

jakre

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Výše pokuty v příkazu – ignorace bonz dopisu
« kdy: 26 Ledna 2019, 01:21:24 »

Zdravím,

pročítal jsem zde několik vláken a u některých důsledků ignorace jsem našel rozdílné informace a byl bych rád za jejich ujasnění.

Okolnosti:
  • parkování v obytné zóně mimo vyhrazené místo - § 125c 1 k)
  • po týdnu od přestupku převzán bonz dopis - Výzva k zaplacení určené částky podle § 125h 1 zák. č. 361/2000 Sb.

Jak jsem pochopil, že mám postupovat: v nejzazší lhůtě, tady do 60 dnů od přestupku, zašlu SO dopis s tím, že mohu sdělit řidiče, ale potřebuji vědět podrobnosti, abych z nich dostal spis. Pak může a nemusí přijít další výzva na udání a následně provozovateli pošlou příkaz.

K příkazu mi není jasné (nebo jsem našel diametrálně odlišné názory více lidí):
  • 1. Může se pokuta v příkazu lišit s „peněžní částkou“ z výzvy k zaplacení určené částky (pokud byla pod hranicí pro sprŘ - 1500 Kč)?
  • 2. Pokud bych proti příkazu podal odpor, bude se částka dál zvyšovat (např. už v příkazu se přičte 1000 Kč za sprŘ a/nebo se může dál navýšit pokuta)?

Předem díky.
« Poslední změna: 26 Ledna 2019, 01:33:11 od jakre »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Výše pokuty v příkazu – ignorace bonz dopisu
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2019, 01:32:31 »

1. Může se pokuta v příkazu lišit s „peněžní částkou“ z výzvy k zaplacení určené částky?
Ano, částka z této výzvy se může měnit, není pro orgány závazná; tahle výzva je jen takový pokus „něco na vás máme, ale nic vám neukážeme, ale pokud nechcete potíže zaplaťte“.

2. Pokud bych proti příkazu podal odpor, bude se částka dál zvyšovat?
Částka, kterou správní orgán vyměří v příkazu, už se zvyšovat nebude, a to ani kdybyste v dalších kolech podal odvolání.

CO dál:
Pokud nehodláte dobrovolně kapitulovat, pak se na tuto Výzvu nereaguje. Možná se něco stane, možná ne. Pokud se něco stane, tak naskenujte, co přišlo, anonymizujte a pošlete nám to sem.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výše pokuty v příkazu – ignorace bonz dopisu
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2019, 07:25:17 »

IMHO nejbezpečnější cesta je přes Helmuta, doporučuji dohledat tento pojem (Helmut, případně Deathmut).
Samozřejmě je to trochu individuální, ale pokud váš případ nemá nějaká specifika, tak to lze všeobecně doporučit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výše pokuty v příkazu – ignorace bonz dopisu
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2019, 12:06:53 »

jakre:
1. Může se pokuta v příkazu lišit s „peněžní částkou“ z výzvy k zaplacení určené částky (pokud byla pod hranicí pro sprŘ - 1500 Kč)?[/li][/list]

Ano.. pokuta v příkazu je zpravidla vyšší než odpustek.
Částka odpustku je ve stejném rozmezí jako bloková pokuta uložená na místě a částka příkazu má rozmezí pro pokutu ve správním řízení.

2. Pokud bych proti příkazu podal odpor, bude se částka dál zvyšovat (např. už v příkazu se přičte 1000 Kč za sprŘ a/nebo se může dál navýšit pokuta)?[/li][/list]

Sankce se už proti příkazu nemůže zvýšit (snížit ano jestli nebyla na spodní hranici), ale přičte se 1000 náklady řízení.

Když dojde k rozhodnutí tak odvolání už sankci ani náklady řízení nezvýší.
IP zaznamenána