30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Střelná zbraň nezbraň  (Přečteno 7380 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #15 kdy: 24 Ledna 2019, 08:32:55 »

@Medojed: pokud vás to skutečně zajímá v rovině nějakého oficiálního vyjádření, tak se obraťte na patřičné orgány, tady o tom sice můžeme živě diskutovat, nicméně to neznamená, že si můžete být jistý, že z toho nebudete mít problémy.

Za mě - můj názor se nezměnil, jak to napsal pk202: pokud tohle není úprava podle § 4 a) 1. zák. č. 119/2002 Sb., tak už nevím. Jelikož to ustanovení kategorizuje obecně nějakou skupinu úprav, tak tam ani nelze očekávat taxativní výčet zakázaných doplňků proč - no asi aby nebylo pokaždé, kdy někdo vymyslí něco typu "namontuju tam trubku se šipkou", potřeba zákon novelizovat. Stejně tak není nikde řečeno, že se musí jednat o trvalou úpravu zbraně. Argumentace dvojnožkou a kompenzátorem zdvihu je sice pěkná, ale nepřiléhavá - jejich namontování vám neumožňuje ze zbraně určené pro náboje bez projektilu střílet projektily.

Tedy pokud chcete nějakou produktivní diskuzi, tak ideálně zkuste vymyslet nějaký argument, proč se nejedná o citovanou nepovolenou úpravu zbraně - mě nic nenapadá, odnímatelnost té úpravy na to podle mě nemá vliv.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #16 kdy: 24 Ledna 2019, 08:46:42 »

Docela zajímavý že i v de facto už fašistickým Reichu to je v pořádku a tady už jsou všichni vlivem soudruhů z bolševické zkušebny předposraní až za roh. Hezkej obrázek. To abyste i vy, kterejm omylem papíry dali, šli rovnou všechno odevzda, s tímdle přístupem vám to stejně zkušebna zakáže, protože ty kreace z miniserstva kterak obechcat směrnici si zkušebna vyloží podle svýho a všechno to budou áčka, nazdar.

Jo a taková přesně situace je: dokud nedojde k taxativnímu vyjmenování zakázanejch doplňků/úprav, tak jsou povoleny. Zkušebna si sice hraje na zákonoserce, ale většinou jim to nakonec (pokud na to má čas, prachy a vůli) někdo rozbije.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #17 kdy: 24 Ledna 2019, 09:06:11 »

Právní úpravu v Reichu jsem do podrobna nezkoumal, nicméně naše úprava je zkrátka odlišná a pokud je dostatečná, aby pokryla tento případ, tak s analogií iuris neobstojíte.
Mimochodem nikdo nemluví o připosranosti, pouze pokud člověk chce právní předpisy efektivně porušovat, tak je nejprve vhodné je znát a orientovat se v nich.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #18 kdy: 24 Ledna 2019, 09:15:03 »

Tím byste měl začít. Stěžejní je Zákon o zbraních. O nějaké bolševikama prolezlé zkušebně v něm není ANI PÍSMENO, ta čistě dle zákona neexistuje. Pokud to vidíte jinak, předložte citaci místo dojmů.

Může být upravena podzákonnými normami a běžnou praxí, nicméně to nic nemění na tom, že hlavní slovo má zákon a pokud zkušebna mele sračky, tak je nutno si pořídit znalecký posudky a předložit to soudu. Samozřejmě to občas někdo zkouší i přes ministerstvo, ale to si obvykle udělá oslí můstek na zkušebnu, takže to je slepá ulička.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #19 kdy: 24 Ledna 2019, 09:44:17 »

Tím byste měl začít. Stěžejní je Zákon o zbraních. O nějaké bolševikama prolezlé zkušebně v něm není ANI PÍSMENO, ta čistě dle zákona neexistuje.
119/2002 Sb.Zákon o zbraních
HLAVA II
ZBRANĚ A STŘELIVO
§ 3 Rozdělení zbraní a střeliva
(3) V pochybnostech o zařazení typu zbraně nebo střeliva do kategorie podle odstavce 1 rozhoduje Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva (§ 74 odst. 6) Postup Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva při zařazování typu zbraně nebo střeliva do kategorie podle odstavce 1 stanoví prováděcí právní předpis.

Ten úřad se v tom zákoně vyskytuje celkem 24x

Takže pokud tam řeknou, že je něco A nebo D, tak to bude pro všechny A nebo D, dokud si majitel vrhače šipek neprojde nějakým soudním sporem, za což ten vrhač nikomu nestojí.

Když už jsme tu tak hezky oftopic, co hrozného udělali zelenému sportu?
Znám jen kauzu se střelivem ze spékaného železa, kde do nich šel nějakej fízlí plukovník (je to ocel vole, je to teda prubojne, tedy A a vyrabujem vám s klukama krám) a zkušebna byla myslím na jejich straně ne (je to měký železo, tedy ok pohoda)?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #20 kdy: 24 Ledna 2019, 09:59:09 »

Takže úřad (ne ústav :D)…a jsem rád, že se shodneme, že konečný slovo má soud, ne úřad, protože víme, jak tady kdokoli s razítkem běžně rozhoduje, že. Další věc je že i opičáci jsou líní a velice často celkem očividný věci přehrávají na úřad, protože co by si četli zákon. A postoj úřadu k některejm typům nábojů, škoda mluvit.

ZS vozí poměrně hodně nových výrob od Norinca apod., poměrně kvalitativně slušný a levný repliky např. M14, dál taky hodně cvivilněných zbraní z různých armádních skladů, no a po už dřívějších sporech jim kde co strkají do A, takže pak nový/nově upravený zbraně leží roky na skladech, než si projdou soudem. Stačí číst novinky u nich na webu, je to tam co chvíla, že konečně dovezli slibovaný xy a zase jim to úřad strčil bůhví kam, takže to je aktuálně neprodejný a termín než to vyřeší neznámej.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #21 kdy: 24 Ledna 2019, 10:06:38 »

Tak to víte a ještě mi vysvětlete, proč bych měl začít se studiem právní úpravy držení zbraní v Německu, když se to České republiky nedotkne?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #22 kdy: 24 Ledna 2019, 10:16:55 »

Další věc je že i opičáci jsou líní a velice často celkem očividný věci přehrávají na úřad, protože co by si četli zákon.

dál taky hodně cvivilněných zbraní z různých armádních skladů, no a po už dřívějších sporech jim kde co strkají do A, takže pak nový/nově upravený zbraně leží roky na skladech, než si projdou soudem.
To mi přijde celkem akceptovatelné (tedy v rámci toho, že stát reguluje a kategorizuje zbraně). Policajt o tom nerozhoduje, což je fajn, tak se obrátí na toho, kdo o tom rozhodnout může. A když jsou s tím všichni cajk, má to svou kategorii, když s tím kdokoli cajk není, tak se soudí. soudit se dá s každou institucí.

Se ZS měl problém hlavně místní hejtman, takže si tam různé kontroly podávaly dveře. Počítám, že úřad bude mít asi problém se samočinnými, předělanými na semiauto, když to bude vypadat, že se to dá někdy předělat zpátky, bo terorismus pyčo. Já jsem zatím o kategorii svých zbraní nijak pochybovat nemusel, takže nemám zkušenost. Nově nám stejně všechno co bylo původně u armády dají do zakázaných, čímž bude konec jedné svobody a s tím i sporů o kategorizaci.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #23 kdy: 24 Ledna 2019, 13:51:29 »

Tohle nelze nepředat dále: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/policie-muz-loupez-obnazoval-penis-podvody-radio.A190124_115932_praha-zpravy_rsr
Určitě mě zajímá, budou-li  OČTŘ zkoumat stav uvedené "zbraně" - tedy byla-li ve stavu, kdy mohl být učiněn útok proti tělu prodavačky důraznějším...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #24 kdy: 24 Ledna 2019, 15:55:17 »

No tě péro: Zda sám lupič neunesl tíhu okamžiku a omylem sáhl do kalhot jinam, než chtěl, je otázkou,“ uvedl k případu policejní mluvčí Tomáš Hulan.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Střelná zbraň nezbraň
« Odpověď #25 kdy: 24 Ledna 2019, 23:08:23 »

...
 Nově nám stejně všechno co bylo původně u armády dají do zakázaných, čímž bude konec jedné svobody a s tím i sporů o kategorizaci.
jak jsem to pochopil, tak stávajícímu držiteli ne
jen kdybyste to chtěl prodat, tak to nepůjde
IP zaznamenána