30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stížnost na policistu - spis stížnosti - možnost nahlédnutí do spisu stížnosti  (Přečteno 6022 krát)

kacafirek

  • Příspěvků: 231
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Podal jsem stížnost na postup policisty Policie ČR při silniční kontrole. Stížnost byla vyřízena jako nedůvodná. Mám nějaké důkazní materiály proti vyjádření dotčeného policisty při prošetřování stížnosti. Chtěl bych se ale před dalším postupem nejdříve seznámit s detaily jeho výpovědi. Nevíte někdo, existuje něco jako spis stížnosti a pokud ano, existuje možnost do spisu stížnosti nahlédnout? Rád bych si to, jak nechutně se choval, vyřídil. Děkuji všem za rady.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

O každém hovnu se vede spis. Na vlastních stránkách zmiňují správní řád, tedy by to mělo jít. Případně podle informačního zákona zcela určitě.
https://www.mvcr.cz/clanek/ministerstvo-dokumenty-stiznosti.aspx?q=Y2hudW09Mw%3d%3d
Ale jaký konkrétní výsledek od toho očekáváte? Že se fízl chová jako fízl?
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 231
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Děkuji za odpověď. Máte pravdu, teď jsem tam volal a domluvil si nahlédnutí do spisu. Očekávám od toho to, že ve spise zjistím konkrétní výpověď policisty při řešení mé stížnosti a pomocí záznamu dokážu, že lhal a vyvodím z toho pro něj důsledky. Že se fízl chová jako fízl, o tom jsem se přesvědčil vždy, ale s tím se počítá.
« Poslední změna: 17 Ledna 2019, 11:36:41 od kacafirek »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Děkuji za odpověď. Máte pravdu, teď jsem tam volal a domluvil si nahlédnutí do spisu. Očekávám od toho to, že ve spise zjistím konkrétní výpověď policisty při řešení mé stížnosti a pomocí záznamu dokážu, že lhal a vyvodím z toho pro něj důsledky. Že se fízl chová jako fízl, o tom jsem se přesvědčil vždy, ale s tím se počítá.
Na zjištění, zda policajt lže se stačí podívat jestli hýbe ústy, na to není třeba nějaký spis. Vy napíšete stížnost a oni vám v lepším případě odpoví jak ho dali na nástěnku a že to je dostačující. To už je smysluplnější napsat do Brusele, že je v zimě zima a ať s tím něco udělají.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 231
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Takže podle Vás stížnosti na fízly jsou k ničemu? Jejich řešení, to je stejně jen komedie, divadélko pro naivního občana, aby si myslel, že policejní perzekuce je v zákonném rámci?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Nejsou k ničemu, pouze tím nedosáhnete toho, že bude nějak postižen v soukadu s Vaší přestavou. Ale zaměstnáte je, možná někoho nase..te a pokud toho bude na jednoho více, tak možná až naprší a uschne....
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Takže podle Vás stížnosti na fízly jsou k ničemu? Jejich řešení, to je stejně jen komedie, divadélko pro naivního občana, aby si myslel, že policejní perzekuce je v zákonném rámci?
V právním státě musí jistě policie fungovat v zákonném rámci, ale my právní stát nejsme. Doporučuju pořad pološero, díl nepřítel státu nebo si pustit video z Ruzyňského baru jak se tam šli porvat hoši z protiextremistickýho, plzeňská přepadovka "kurva ty kundo na koho blikáš" nebo poslední případ fízla Vaice, co nakonec nezabil motorkáře. Zákon je tu pro ovčany, ne pro bachaře.
Prostě si státní složky podržej kde co a pokud se někde něco trestá, pak jedině, když je na tom zájem shora nebo fízl někomu šlápne někomu mocnému na kuří oko, případně při konkurenčním boji dvou mocenských klanů (Šlachta a to kolem). Jediného čeho můžete docílit, že když budete srát dlouho a opakovaně, budete kontrolován častěji a důkladněji. taková jsou řekl bych pravidla moštárny.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 231
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Díky, já s Vámi naprosto souhlasím, akorát ne v tom, že by to bylo tím, že by tady nebyl právní stát. Právní stát neexistuje nikde. Jde spíš o to, že policie je státní a nikoliv soukromá. Tam kde soukromá je, žádné problémy s obíráním ovčanů o peníze nejsou.

Mám ale známého bývalého PaCha a ten mi říkal, že každá stížnost na fízla je dobrá. On sám mi říkal, že když mu někdo vyhrožoval stížností, tak to s ním raději řešil domluvou, protože i když ta stížnost byla o ničem, nadřízení mu to pak, když šlo o prémie, dovolenou či povýšení omlátili o hlavu: "Pane, Vy po nás chcete dovolenou na silvestra, přidáno???, ale vždyť jsou tady na vás stížnosti, neblázněte..."
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Některé prvky právního státu tu opravdu máme, ale z mnoha kauz mi přijde, že parta státních zástupců, fízlů a leckdy i soudců tak nějak táhne za jeden provaz a nikdo nehlídá hlídače.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

na běžného uličníka je jakákoli aktivita dobrá
jak správně napsáno, sice odpoví, že mu udělali bububu a že už to víckrát neudělá, ale i tím se musí náčelník zabývat a sere ho to
čímž pádem běžný uličník těsně po nároku na výsluhu opouští sbor a stává se vedoucím místní starostenské soldatesky, protože má dlouhodobé zkušenosti z oboru....
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 231
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Takže skutečně ke stížnosti je veden spis s číslem jednacím a v mém případě bylo možné do něj nahlédnout po telefonické domluvě s osobou, která stížnost řešila. Spis byl kvalitně zpracován, celkem 26 stránek, s výslechy všech tří policistů hlídky. Obsahuje, což je zajímavé, i jejich instruktáž a časový plán šichty, kde mají v který čas být, co mají hlídat, kontrolovat, sledovat apod. Máte pravdu, ten co řešil stížnost, PaChům evidentně s výpověďmi pomáhal tak, aby se nic nezjistilo a aby to nešlo napadnout. Samozřejmě, příruční kamera a kamera v autě se náhodou zrovna pokazily, ostatní PaChové seděli zrovna v autě se zavřenými okny, takže neslyšeli, co se venku řešilo a nemohou oprávněnost stížnosti na kolegu dosvědčit. PaCh odpovídá tak, že si nic z toho, co je ve stížnosti uvedeno, "nevybavuje", což je velice vychcané, protože mu to dává prostor pro případ usvědčení. Doporučuji každému se na takovýto spis jít podívat.
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil

Tak co cekate kdyz jak se jeden " uz brzo nepach " rozepsal ze jsou tam jako rodina.
Mne se napriklad pri predlozeni spisu vysetrovatel OVK zeptal - o co Vam jako jde po roce.....
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Bylo by možné pro představu zveřejnit tu instruktáž, časový plán šichty atp. že spisu? Díky.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil

Já jsem podával trestní oznámení na GIBS cca v 11/2018. Žádná odpověď mi nepřišla, takže jsem žádal na začátku března podle 106ky o info co se děje. Prý se nestal trestný čin, a byl jsem prý řádně informován.
Takže jsem se otázal opět podle 106ky, jestli pro GIBS neplatí povinnost doručovatdo DS, nechtělo se jim vůbec na to odpovědět, takže odpověděli citací zákona....
Dále jsem žádal kopie výpovědi policistů a prokázal oprávněný zájem ale dozvěděl jsem se, že mi nic nepošlou, neboť prý nic nebylo písemně!!!Takže oni vyslýchají policajty asi u pivka. Napsal jsem i přímo řediteli GIBS, který ani neodpověděl, jen mi se skřípěním zubů odpověděli na část otázek.
Takže musím podat trestní oznámení na státní zastupitelství a uvidíme.
JInak další perlička GIBS. Podávali jsme trestní oznámení letos už 2x z cehož jednou i na policejního prezidenta, neboť jsem jej informoval a žádal o akci  (chtěli po telefonu soukromé údaje, smlouvy, GPS, záznamy kamer, že si to hned vyzvedne hlídka-humoristi) odkázal jsem jej na DS a napsal to opicejnímu řediteli.
Opět nic, prý nemají oprávnění přezkoumávat jednání PČR, prokazatelně se ale jednalo o trestný čin, takže jediná možnost opět státní zastupitelství.....
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 231
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Bylo by možné pro představu zveřejnit tu instruktáž, časový plán šichty atp. že spisu? Díky.
« Poslední změna: 24 Března 2019, 10:18:52 od kacafirek »
IP zaznamenána