30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: amfetamin - pozitivní test na drogy  (Přečteno 7087 krát)

MrBlackkk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
amfetamin - pozitivní test na drogy
« kdy: 16 Ledna 2019, 02:27:21 »

Dobrý den,
kolega z práce (polské národnosti) měl 20.12. 2018 pozitivní test na drogy - amfetamin. ŘP mu zadržen nebyl, protokol podepsal, ale ani nevěděl, co podepisuje - česky moc neumí. Policie byla v neoznačeném vozidle a ani neměli standartní uniformy. Jeden nebo oba policisté byli vybaveni kamerami, měl by být i záznam z tohoto. Na příslušném místním úřadu jsme zatím nebyli nahlížet do spisu. Trvalý pobyt má v Polsku, pouze auto ve kterém ho zadrželi je registrované na jeho současném místě pobytu. Jak dát vědět úřadu, že se vyskytuje na jiné adrese, než si policie opsala z jeho dokladů. Jak je možné že dál pokračoval v jízdě a nejeli na oběr krve?
Dokážete s tímto něco udělat?

Děkuji za rychlý kontakt
S pozdravem Patrick Black
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:amfetamin - pozitivní test na drogy
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2019, 03:11:46 »

Jak jsem již psal v SZ. Osobně nemám žádné info o tom jak toto probíhá v případě cizinců, nicméně na "tahu" je úřad. Kolega by si proto mněl zajistit přebírání pošty v místě trvalého i dočasného bydliště, a případně i na adrese, kterou případně pro doručovní udal policistům. Nebo je možné se obrátit na příslušný úřad (v místě kde ho kontrolovali)
Také je mi divné, že nejeli na krev, protože co já vím tak líznutí samo o sobě není plně průkazné, bohužel to že by se na to vykašlali (jak jsem psal v SZ) je málo pravděpodobné protože policejní kurvy nejspíše zneužily to že jim nerozumí a nechali ho nejspíš podepsat, že se ke konzumaci drogy přiznává. Samozřejmě, že to bude horší než kdyby jim nic nepodepsal, ale v případě cizince to snad půjde. POkud papíry nutně potřebuje doporučuji právníka, který se na dopravní právo specializuje, nebo zkuste zkontaktovat nezaplatim.cz.
IP zaznamenána

MrBlackkk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:amfetamin - pozitivní test na drogy
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2019, 17:58:08 »

dnes jsem tedy zajistil na prislusnem MU, aby mu to dorucili na prechodnou adresu v CZ a nyni tedy budeme cekat na postu. jakmile dojde  dam vedet.

je velice pravdepodobne ze policajtum podepsal ze pozil, prestoze se s nimi snazil domluvit na odberu krve... oni predpokladam zneuzili toho ze nezna ceske pravni predpisy a dali mu podepsat priznani. bohuzel kolega toto nevyfotil takze se s tim budeme moci seznamit az ve spisu. mel by byt i zaznam z kamery ze kolega byl ochoten jet na krev ale policistum se zrejme nechtelo...

papiry nutne potrebuje k zamestnani...

dale budeme resit pravnicky samozrejme
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:amfetamin - pozitivní test na drogy
« Odpověď #3 kdy: 16 Ledna 2019, 22:38:44 »

mel by byt i zaznam z kamery ze kolega byl ochoten jet na krev ale policistum se zrejme nechtelo...
Na to bych příliš nespoléhal, policejní kamery často trpí zcela nepředvidatelnými poruchami a záznamy se často záhadně ztrácí.

V době dnešní době prohnilé a přemotivované policie je základní nutností si jakoukoliv interakci s nimi natáčet.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:amfetamin - pozitivní test na drogy
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2019, 10:25:07 »

policejní kamery často trpí zcela nepředvidatelnými poruchami

Tady nesouhlasím.. poruchy policejních kamer jsou někdy předvídatelné docela dobře.. zejména když kamera zaznamená nezákonné jednání policajtů tak se porouchá skoro určitě.
IP zaznamenána

MrBlackkk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:amfetamin - pozitivní test na drogy
« Odpověď #5 kdy: 17 Ledna 2019, 20:58:28 »

hmmm. tak to jsem zvedav co se objevi ve spisu
IP zaznamenána