30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda - nedobrždění  (Přečteno 2530 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Nehoda - nedobrždění
« kdy: 15 Ledna 2019, 19:09:33 »

Kolegyně bourala s firemním vozidlem. Načechrala vozidlo, které odbočovalo doprava ve velmi ostrém úhlu na místní úzkou komunikaci. Řidič zřejmě neohadl rejd vozidla a zasekl se a couvnul v okamžiku, kdy kolegyně už neměla šanci na kluzké vozovce dobrzdit. Provedla prudký úhybný manévr vlevo, kde se otřela o protijedoucí vozidlo a odbočující vozidlo trefila na zadní roh a otočila ho.
 Požádala mne jestli bych nepřijel na místo jako morální podpora. Jezdí od 22 let i s vozidly nad 3,5t a je to její první šťouchanec. Bála se jakékoli konverzace s PČR, neboť se necítila viná a nechtěla něco posrat. Na místo jsem dorazil ještě před příjezdem PČR. Udělil jsem ji nějaké drobné rady a v pohodě.
 Vše probíhalo celkem standartně až do chvíle, kdy policajtům předložila doklady osoba, která bezprostředně po nehodě vystoupila z místa spolujezdce. Tím si je kolegyně naprosto jistá. Tuto námitku vznesla před policajty. Odsekli ji s tím jestli má na to důkazy třeba záznam z kamery. Kamera bohužel ve vozidle není. Je to prý tvrzení proti tvrzení. A že to je jasně její vina, že není co řešit a za 2000,-. Kolegyni jsem sdělil, že správní řízení je správná odpověd. Nastaly kecy typu 5000,- a 1500,- náklady řízení a body blablabla, už by ji skoro zlomili a já jsem zasáhl, že kolegyně chce správko. Byl jsem vykázán, že nejsem účastníkem nehody a paní se  má rozhodnout sama. Nezlomili ji a trvala na SŘ. Tak jsem si šel po svém, mezitím přijel kolega s náhradním autem a podařilo se mu nenápadně vyšpiclovat, že osoba, co vystoupila od volantu nevlastní řidičské oprávnění a navštěvuje teprve autoškolu. V podstatě se prokecli, protože nezaregistrovali, že patří ke mě. Já jsem také nezahálel a zdokumentoval  otisky bot, které byly v čerstvém sněhu u dveří řidiče a nenápadně pronáledoval boty obou z toho auta a potvrdilo se tvzení kolegyně(to si nechám na později, jestli to bude k něčemu dobré) To auto prostě řídil člověk bez oprávnění.
 Jde o to, že pachouni řeší bezpečnou vzdálenost a nepřizpůsobení kolegyně.Dle našeho mínění se jedná o nesprávný způsob jízdy, špatné odbočování a řízení bez oprávnění, ale jsme jaksi v důkazní nouzi.
Zatím nečekám nějaké sofistikované rady, počkám si až se to rozjede a bude spis. Řešil někdo něco podobného? Uvítám jakékoliv nápady a tipy.
 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrždění
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2019, 19:59:05 »

Dle našeho mínění se jedná o nesprávný způsob jízdy, špatné odbočování a řízení bez oprávnění, ale jsme jaksi v důkazní nouzi.
No ještě že tak. Přece nechcete, aby byl ten chudák popotahován za řízení bez ŘO.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrždění
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2019, 22:52:20 »

Martine, jestli máte pocit, že to jestli ten dotyčný měl nebo neměl ŘO nějak vyviní Vaši kolegyni, tak se mýlíte. SO jistě s radostí schroupne dvě pokuty. Takže bych se soustředil na to jak vyvinit vaši kolegyni - pokud to tedy jde.
IP zaznamenána