30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k podání vysvětlení  (Přečteno 4287 krát)

ondrej55

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Výzva k podání vysvětlení
« kdy: 13 Ledna 2019, 16:58:49 »

Zdravím,

v prosinci provozovateli vozidla přišla výzva k podání vysvětlení a k sepsání zápisu o podání vysvětlení....

Ve věcech (celkem 2):

podle 5 odstav 1 písm g zákona č 251/2016 ........poškodí nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství
podle 5 odstav 1 písm g zákona č 251/2016 ........poškodí nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství

Situace se stala na P7....Nejsem provozovatelem vozidla a provozovatel je aktuálně dlouhodobě hospitalizován na psychiatrické léčebně...Nechci svým odporem k orgánům zatěžovat provozovatele vozidla....

Moje otázka zní...

Když se doznám a podám vysvětlení jaká je ze zkušenosti pokuta?
Lze postupovat něják jinak bez nutnosti činnosti provozovatele?

Díky...
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2019, 17:27:41 »

Otázkou je, zda 1) nechcete provozovatele obtěžovat, nebo 2) nechcete, aby se to dozvěděl (zde např. přepdokládám, že mu přebíráte poštu a ještě to neví).

V prvním případě se lze domluvit s provozovatele, že Vám dá na danou věc plnou moc a můžete jednat za něj. Zda pak kapitulujete, přiznáte a zaplatíte, to je na vás – ale stejně účinně se můžete bránit. Z toho, co jste tu popsal je velká šance to uhrát i nicneděláním.

V druhém případě raději zaplaťte a už si od nikoho auto nepůjčujte.
« Poslední změna: 13 Ledna 2019, 17:34:54 od jakubb »
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2019, 17:33:42 »

Za zábor nelze postihnout provozovatele. Pokud se sám nenapráskáte, tak nemají koho postihnout. Osobně bych to nechal bez reakce.
IP zaznamenána

ondrej55

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2019, 17:37:58 »

Otázkou je, zda 1) nechcete provozovatele obtěžovat, nebo 2) nechcete, aby se to dozvěděl (zde např. přepdokládám, že mu přebíráte poštu a ještě to neví).

V prvním případě se lze domluvit s provozovatele, že Vám dá na danou věc plnou moc a můžete jednat za něj. Zda pak kapitulujete, přiznáte a zaplatíte, to je na vás – ale stejně účinně se můžete bránit. Z toho, co jste tu popsal je velká šance to uhrát.

V druhém případě raději zaplaťte a už si od nikoho auto nepůjčujte.

Provozovatel o tom samozřejmě ví, ale vzhledem k hospitalizaci plná moc nepřipadá moc k úvahu... Jde mi o to jak se řeší situace, kdy se provozovatel není schopen dostavit k podání vysvětlení? Zavolat na MP a oznámit jim skutečnost hospitalizace? Další věc je, že jsem se chtěl dozvědět kolik je v praxi pokuta za takový přestupek...Předpokládám, že to bude v řádu stokorun, i když jsem se dočetl, že hrozí sankce několik desítek tisíc..o peníze nejde a klidně se donznám....
IP zaznamenána

ondrej55

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2019, 17:39:23 »

Za zábor nelze postihnout provozovatele. Pokud se sám nenapráskáte, tak nemají koho postihnout. Osobně bych to nechal bez reakce.

Tudíž odložit termín podání vysvětlení, poprosit provozovatele o sepsání odmítnutí podání vysvětlení a dál to nechat plynout?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2019, 18:02:04 »

Nedělejte nic. Počkejte, zda MP předá věc na MČ. Dorazí-li výzva k podání vysvětlení, rozhodněte se podle zdravotního stavu provozovatele. Může to trvat několik měsíců.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2019, 21:22:10 »

MP asi stačí ignorovat.
Když by psal úřad tak by asi šlo volnou formou napsat že provozovatel je dlouhodobě hospitalizovaný a tak se nemůže dostavit.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 14 Ledna 2019, 18:16:01 »

Napadla mě ještě jedna varianta. Kolega z práce dostal před pár týdny výzvu, že se má dostavit na služebnu pražské MP. Byl tam i uvedený fax na který lze zaslat doplňující informace. Možná by se dal dohledat i nějaký email.

Napsat jim něco ve smyslu: K domnělému přestupku ev. č. ....... uvádím, že využívám svého práva nevypovídat. Moje návštěva by nepřinesla nic jiného, proto nepřijdu. Pokud předáte přestupek na MHPM, budu postupovat stejně.

A doufat, že jim dojde zbytečnost případného předání na magistrát.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 14 Ledna 2019, 20:13:47 »

A doufat, že jim dojde zbytečnost případného předání na magistrát.

To Ťokovo doufání je nakažlivé. Pravděpodobnost, že Vámi navržený postup pokutovou mašinerii vyděsí, je ovšem ještě nižší než pravděpodobnost, že v zimě na Vysočině nenapadne sníh.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 14 Ledna 2019, 20:31:31 »

Pred vice nez rokem jsem takhle policii odpovedel a od te doby je ticho po pesine. Evidentne nejake sito na predani / zahajeni existuje.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 14 Ledna 2019, 22:06:18 »

Post hoc ergo propter hoc. Vlastně také věc víry (doufání). Kdykoliv nechá ministerstvo dopravy na dálnici uzavírku, začne sněžit. Kdykoliv začne sněžit, vznikne na TV Barrandov nový pořad [cokoliv] Jaromíra Soukupa. Kdykoliv Jaromír Soukup do takového pořadu pozve debila, dojde v jihovýchodní Asii k výbuchu sopky. Když vybuchne v jihovýchodní Asii sopka, navrhne ministerstvo dopravy úpravu bodového systému. Když ministerstvo dopravy navrhne změnu bodového systému, umře v Polsku starosta.

Už před lety byla praktickým experimentem ověřena hypotéza o (ne)akceschopnosti MHMP. Nejde o to, jak geniálně a vtipně jste odbyl MP, ale pouze o to, zda jste měl štěstí v průběhu “žrebovania za prítomnosti štátneho notára”. Jediným sítem je náhoda a zase tak velké štěstí jste neměl, jelikož pravděpodobnost vylosování není nijak vysoká (rozhodně menší než 10 % u běžných přestupků, jako jsou neoprávněné parkování či překročení rychlosti o méně než 20 km/h v obci).
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #11 kdy: 15 Ledna 2019, 11:10:55 »


To Ťokovo doufání je nakažlivé. Pravděpodobnost, že Vámi navržený postup pokutovou mašinerii vyděsí, je ovšem ještě nižší než pravděpodobnost, že v zimě na Vysočině nenapadne sníh.

Pokud by šlo o mě, tak se bojím* jediného. A to, že MP přestupek předá a MHMP zábor překvalifikuje na parkování.

V tomto případě mi to přišlo jako možnost, jak snížit pravděpodobnost obeslání provozovatele, který v tomto případě nebydlí doma. Nicméně hned na začátku píšu, že to navrhuji jako variantu. Ne návod.

Rozhodně jsem si nemyslel, že by toto mohlo ozbrojenou pěst Matičky stověžaté zastrašit. Šance, že to nepošlou dál, když provozovatel nezabečí, mi přišla nenulová. Ale posoudit to nedovedu.

* V případě Prahy je slovo bojím značně přehnané.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #12 kdy: 15 Ledna 2019, 18:56:43 »

Pošlou to dál asi vždy.
MHMP buď pošle provozovateli výzvu a po ignoranci to zahodí a nebo zkusí poslat odpustek a po ignoranci to zahodí.

..jestli zrovna tenhle přestupek nevylosují a nebudou ho chtít řešit.
IP zaznamenána