30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2  (Přečteno 14549 krát)

Furyjeep

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
[?] První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« kdy: 12 Ledna 2019, 10:03:25 »

Tak od mého prvního komentu uplynula jen velmi krátká doba a už je tu první výzva, trošku nerozvážně jsem ji v datovce otevřel hned, ale pro první výukový materiál to asi nevadí. Studoval jsem podrobně forum, ale nejsem si jistý postupem... Ignorovat? Praha tedy pravděpodobně turbo nepoužívá, tak by mne měli vyzvat. Případně již nyní zaslat informace o řidiči, byť bych jím byl sám?

Děkuji za rady všem, snažím se v tom zorientovat, ale nejsem si jistý postupem a nerad bych se v tom napoprvné vykoupal. je to stání v modré zóně, Blanická Praha 2

« Poslední změna: 12 Ledna 2019, 10:05:27 od Furyjeep »
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2019, 11:33:26 »

No, já bych sehnal spis. Nebo zaplatil, ale to je rovnou prohra, ale zase nejlevnější - šance lze zjistit asi jen dle spisu.
Na udání řidiče je 60 dní, ale od doby, kdy se úřad o přestupku dozvěděl.
Což se zjistí ze spisu. Také tam budou fotografie, co vlastně mají.
Pokud nezaplatite a neudate řidiče, bude řízení pokračovat přestupkem provozovatele.
Pokud nezaplatite, můžete udat řidiče nebo hájit přestupek provozovatele.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42664#msg42664
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2239.msg20177#msg20177
« Poslední změna: 12 Ledna 2019, 11:49:02 od Neridic »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2019, 11:47:32 »

Jelikož MHMP (což je v dané věci odvolací orgán a navíc táž právnická osoba jako ÚMČ) v případech ignorování výzvy nezahajuje řízení proti provozovateli, ale nejprve jej vyzve k podání vysvětlení, lze v souladu s principem předvídatelnosti práva zcela jednoznačně očekávat, že budou shodný postup aplikovat i městské části.

Ze shora uvedeného pak vyplývá, že úvaha pana Neridic je - řekněme - předčasná.

EDIT: Tím chci říci, že za mne je doporučení zcela jednoznačné - ignorovat.
« Poslední změna: 12 Ledna 2019, 11:49:31 od kdo »
IP zaznamenána

Furyjeep

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #3 kdy: 12 Ledna 2019, 13:26:31 »

Já určitě neplánuji platit odpustek, už těch úřadů a jejich formalismu mám plné zuby, zejména po tom co se několik let natahuji s úřady v rámci stavby, tak ať si své peníze, v tom lepším případě pro ně, alespoň prací zaslouží.

Čili nyní ignorace, následně, možná někdy přijde podání vysvětlení provozovatele vozidla. V tuto chvíli, pokud budu ignorovat či neoznámím řidiče to mohou předat jako správní delikt provozovatele vozidla.
Pokud označím řidiče, bude se to řešit jako přestupek ve správním řízení, i když bych označil sebe - tedy jsme řidič a provozovatel zároveň. Následně další kroky co jsem zde nastudoval, seznámení se spisem apod... a pak již mé hájení se v rámci řízení dle dostupných možností...

Je tento postup možný, chápu jej správně? Každopadně při dalším vývoji, pokud nastane bych sem postl další materiály.

Díky za potvrzení či vyvrácení.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #4 kdy: 12 Ledna 2019, 13:32:26 »

Víceméně to chápete správně. Nechcete-li platit odpustek, prostě na to teď spokojeně zapomeňte. Ono se možná také nic dalšího nestane. S pražskými MČ zatím není mnoho zkušeností; zatim to vypadá, že po výpalném jde vysloveně aktivně pouze sedmička.
IP zaznamenána

Furyjeep

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2019, 13:35:23 »

Díky, tak zkusíme získat zkušenosti z Prahy 2 a dle mého stylu parkování v zónách to bude brzy i Praha 1 :-D
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #6 kdy: 12 Ledna 2019, 14:05:19 »

ja zkousim P4
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #7 kdy: 13 Ledna 2019, 00:07:39 »

Testuji Prahu 8. Za čtvrt roku stání vozu, jehož jsem provozovatelem, v ZPS P8, zatím 2 výzvy, čekám na desátý den od přijetí v DS..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #8 kdy: 13 Ledna 2019, 09:00:42 »

pardon, omyl - auto stava na zakazu stani.. takze je to mhmp..
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #9 kdy: 13 Ledna 2019, 12:33:43 »

Ještě pro doplnění oprávněného očekávání provozovatele: mám výzvy z Prahy 2, 4, 5 (>10 ks) a 7. Vše ignorováno. Aktivní je zatím pouze P7, poslala provozovateli výzvu k podání vysvětlení. V neveřejné sekci je jeden další případ, rovněž P7, také výzva k podání vysvětlení. Lze předpokládat, že všechny MČ budou postupovat stejně, a věřit (což je tedy skoro jako Ťokovo doufání), že MHMP jim odvolání proti případné aplikaci turbo modelu nepodrží.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #10 kdy: 13 Ledna 2019, 13:36:40 »

Dík za vysvětlení.
Pokud předpokládáme že MHMP nestíhal a poslal určitou agendu dolů, pak mi unikalo, jak zabránit městské části, aby aplikoval turbo.
Asi se prostě musí počkat, jak se budou městské části vyvíjet.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #11 kdy: 13 Ledna 2019, 14:51:03 »

Tam vůbec nešlo o nestíhání. Výzvy posílají, bezmála 90 % příjemců platí. To, že zbývajicích 10 % nezvládnou vytěžit ani ze třetiny, není pro MHMP žádný problém. Městské části se roky snažily dostat k penězům za přestupky, ale MHMP jim nechtěl nic pustit. A tak bylo potřeba vymyslet nový pokutový business, aby se MHMP nemusel dělit.

MHMP a městské části jsou sice jedna právnická osoba, ale je to něco úplně jiného než běžná korporátní struktura. Minimálně proto, že jednotlivé MČ jsou ovládány lidmi z různých stran, kteří mají velmi odlišné až protichůdné postoje, názory a zájmy. A ty se lépe prosazují s penězi než bez nich. Situace, kdy by primátor ze strany A dobrovolně přenechal nějaký solidní stálý příjem starostům z MČ za stranu B, není příliš vzdálena politické sebevraždě.

Zabránit MČ v aplikaci turba může MHMP jednoduše tak, že bude uznávat odvolací námitky proti takovému postupu. To ale není v zájmu komunálních politiků napříč ČR, neboť existence takových rozhodnutí by vedla k plošnému nápadu úřadů, které turbo používají, podle par. 8 SprŘ. Z toho důvodu jsem přesvědčen, že v Praze existuje něco jako zákaz aplikace turba.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #12 kdy: 13 Ledna 2019, 17:58:24 »

Není situace v Praze zralá na to, aby zase nějaký soudruh z ÚS prohlásil čtverec za kruh?

Školy nemám, ale Praha mi připadá jako hodně divné místo.
Je to město a zároveň kraj a odvolává se ke státní správě (ministerstvu) namísto samosprávě jako všude jinde.

Tradiční řetěz obec-kraj-soud tu je úplně jinak obec-ministerstvo-soud a teď nově kus obce-obec-soud.
Jak může magistrát fungovat vůči svým částem jako odvolací orgán mě jako právnímu laikovi hlava nebere. Počítám že Praha 4 vůči magistrátu nebude úplně ve stejném postavení jako třeba Kolín vůči SČK, tedy že závislost a systémová a finanční provázanost bude u městských částí mnohem větší.

Stejně nechápu, co znamená to ze zákona "hlavní" město. Proč by to nemohlo být prostě normální město, logické a přirozené centrum středočeského kraje. Stejnak tu druhé tak velké nemáme, tak by asi státní správa a celý zmrdí top gun zůstal tam kde sedí teď.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #13 kdy: 13 Ledna 2019, 23:31:32 »

Je to město a zároveň kraj a odvolává se ke státní správě (ministerstvu) namísto samosprávě jako všude jinde.

Tradiční řetěz obec-kraj-soud tu je úplně jinak obec-ministerstvo-soud a teď nově kus obce-obec-soud.

Na tom asi není nic tak divného.. odvolačka je prostě nadřízený orgán toho kdo byl SO1.. Praha je zároveň kraj a tak to je kraj-ministerstvo.
K tomu může dojít i jinde protože každý kraj teoreticky může přestupek převzít a vydat rozhodnutí.. třebas když uzná námitku podjatosti na celý úřad a nebo tak bude řešit opatření proti nečinnosti.
I když to je jen teorie.. v praxi tu asi ještě nebyla uznaná námitka podjatosti ani tak nefunkční úřad který ani kraj nedokáže donutit k vydání rozhodnutí.

Stejně nechápu, co znamená to ze zákona "hlavní" město. Proč by to nemohlo být prostě normální město, logické a přirozené centrum středočeského kraje.

Protože Praha a SČK jsou už teď dva největší kraje.. spojením by vznikl kraj který bude mít skoro stejně obyvatel jako 6 z těch zbývajících 12 krajů.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #14 kdy: 14 Ledna 2019, 08:11:53 »

Protože Praha a SČK jsou už teď dva největší kraje.. spojením by vznikl kraj který bude mít skoro stejně obyvatel jako 6 z těch zbývajících 12 krajů.
A to by nečemu vadilo? Kraje jsou beztak nesmyslné útvary. To je tak když nějaký technokrat dostane tužku a mapu. Dokonale to fungovalo ve stavu obec-země-panovník. Místo nějakého kokotského mezičlánku by mohli trošku zvětšit příslušná ministerstva.
IP zaznamenána