30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vrácení pokuty, poplatku a bodů  (Přečteno 4359 krát)

mgp

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Vrácení pokuty, poplatku a bodů
« kdy: 02 Října 2014, 10:39:19 »

Nechtělo by se někomu vytvořit vzor podání pro výše uvedené?  ;)
Pokuta a správní poplatek jsou uhrazeny ve věci spr. ř., které ovšem krajský úřad zrušil pro nezákonnost rozhodnutí mag. města. Roční prekluze nastala, žádné nové rozhodnutí už spr. odbor dopravy města nevydal. Jednoduše chci prachy i body zpět co nejdříve, tak aby měla moje žádost hlavu a patu...
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Vrácení pokuty, poplatku a bodů
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2014, 10:58:39 »

Tohle by měli, po doručení pravomocného rozhodnutí kraje, udělat automaticky sami.
Nepodával bych žádost, ale stížnost :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Vrácení pokuty, poplatku a bodů
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2014, 11:11:32 »

Jaká pokuta a správní poplatek? Odvolání má přece odkladný účinek a do rozhodnutí odvolacího orgánu se pokuta neplatí.

Jinak souhlas - stížnost, případně i vyrozumění, že pokud prachy nebudou do dne XY na účtu XY, bude následovat žaloba pro bezdůvodné obohacení a trestní oznámení pro zneužívání pravomoci úřední osoby  :)
IP zaznamenána

mgp

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Vrácení pokuty, poplatku a bodů
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2014, 11:51:07 »

Nešlo o odvolání, ale takové menší testování systému. Chtěl jsem město napadnout soudně, nicméně přez kraj se to zdálo rychlejší a bez soudních poplatků. V pravomoci to jako nadřízený orgán mají, tak co... Omlátili jim to ohlavu a pro ně jedině dobře. Úředníkovo padělaní listin, manipulaci se spisem, vyhrožování účastníkům a mnoho nezákonností ze spisu zcela zjevných, budu řešit separátně. Třeba takové číslování stránek tužkou, to je opravdu chuťovka se kterou jsem se ještě jinde nesetkal. Z taktických důvodů se raději dál rozepisovat nebudu.
IP zaznamenána