30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost při předjíždění  (Přečteno 3817 krát)

probe

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] Rychlost při předjíždění
« kdy: 11 Ledna 2019, 10:23:41 »

Zdravím. Byl jsem na 50ce chycen při překročení rychlosti o 23 km/h. Teď mi hrozí, že budu muset zaplatit 3500 a přijdu o papíry. Bylo to v tomto místě https://www.google.cz/maps/@50.0652134,14.3240075,3a,75y,75.59h,72.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAFVvWBTvglToXQXs8187Pg!2e0!7i13312!8i6656
a radar s policií stál u krematoria. V okamžiku kdy mě měřili nebo bezprostředně po něm jsem předjížděl nákladní vůz. Pruh se zužoval a v zájmu bezpečnosti jsem tedy musel zrychlit víc, jinak by hrozilo, že při prudkém zabrždění omezím vozidlo za mnou. Je na to nějaký judikát? Akceptoval bych, že jsem překročil do 20 km/h, ale přijít o papíry kvůli 3 km/h v této situaci by bylo k vzteku. Samozřejmě jsem se nijak nevyjadřoval ani nic nepodepisoval a neplatil. Podal jsem odpor, na jednání jsem nemohl přijít, ale podal jsem odvolání s novou žádostí o řízení a žádám o spis. Prosím o radu, zda je výše uvedené pomůže případ rozporovat, případně umístění radaru (to jsem si vyfotil). Díky
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost při předjíždění
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2019, 10:27:28 »

o papíry nepřijdete. Nebo máte nějak moc bodů?
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost při předjíždění
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2019, 10:55:04 »

Tipl bych si, že půjde o opakovaný přestupek vyššího překročení rychlosti.

ZPPK § 125c / 1f) 3. "Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích)." Je to tak?

Překročení o 23 km/h je už po odečtení 3 km/h za nepřesnost měření?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost při předjíždění
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2019, 11:10:53 »

Co přesně se stalo? MHMP Vás uznal vinným. Co se dělo dál? Co znamená odvolat se s novou žádostí o řízení?
Je potřeba se včas odvolat k MD. Odvolání stačí blanketní. Posílá se orgánu, který rozhodnutí vydal. Ten Vás v případě blanketního odvolání vyzve k doplnění. Doplněné odvolání (nebo blanketní pokud nestihnete doplnit) pošle odvolacímu orgánu společně se spisem.

Pokud jste neprošvihl odvolání, tak by to má slušnou šanci na kontumační výhru.

Pokud rozhodnutí nabylo právní moci, tak je to špatné.

Jak je to s termíny? Kdy bylo doručeno? Jaké datum bylo na výzvě, pokud bylo vhozeno do schránky?

Až zjistíme, že je ještě čas, pak naklusejte na magistrát nahlédnout do spisu. Nepočítejte s tím, že Vám ho magistrát pošle.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost při předjíždění
« Odpověď #4 kdy: 12 Ledna 2019, 09:39:09 »

V okamžiku kdy mě měřili nebo bezprostředně po něm jsem předjížděl nákladní vůz. Pruh se zužoval a v zájmu bezpečnosti jsem tedy musel zrychlit víc, jinak by hrozilo, že při prudkém zabrždění omezím vozidlo za mnou. Je na to nějaký judikát?

To není ideální obhajoba protože se tím přiznáváte k nesprávnému předjíždění.. že se pruh zužuje jste mohl a měl vědět už na začátku předjíždění a můžete předjíždět jen když je místo na předjetí a bezpečné zařazení se povolenou rychlostí.

Lepší šanci má změna situace v průběhu předjíždění.. třebas předjížděné vozidlo nečekaně zrychlí (ale náklaďák vám asi těžko může zrychlováním bránit v předjíždění) a nebo se na vás nalepí rychlejší vozidlo kterému chcete uhnout.

Podal jsem odpor, na jednání jsem nemohl přijít, ale podal jsem odvolání s novou žádostí o řízení a žádám o spis.

V tom popisu mám zmatek.. už došlo k rozhodnutí proti kterému jste podával odvolání a nebo "odvolání" říkáte něčemu jinému??
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost při předjíždění
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2019, 10:30:05 »

Vzhledem k tomu, že Vás změřili při předjíždění a byla to PČR, tak hádám, že šlo o RAMER, že na fotce z radaru bude s malým štěstím i předjížděné vozidlo. Z toho vyplyne, že taková fotka bude nepoužitelná (pořízená v rozporu z návodem).

Hlavně se ale musíte starat Vy sám (alespoň si zatím zajistit spis), zatím to vypadá, že jste toho moc neudělal.
IP zaznamenána