30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nefunkční brzdy na přechodu - následná výzva  (Přečteno 4971 krát)

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Nefunkční brzdy na přechodu - následná výzva
« Odpověď #15 kdy: 03 Ledna 2019, 17:51:03 »

To jsou kecy. Mobilní operátory kvůli tomuhle nikdo neotravuje a krom toho to nic neznamená. Odtahovka se prostě bavila se spolujezdcem, který byl před tím celkem logicky v autě s i mobilem. Řidič mobil neměl a po nehodě řekl že na to sere a odjel domů sockou.

Mel bych stupidni otazku na zkusenejsi, ma vubec spravni organ tuhle moznost? (dotaz na mobilni operatory). Neni to vysada trestniho rizeni, napriklad kdyby nam tom prechodu byl nekdo srazen?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nefunkční brzdy na přechodu - následná výzva
« Odpověď #16 kdy: 04 Ledna 2019, 13:15:40 »

Zákon 127/2005 - § 97.
V odst. 1) jsou uvedeny orgány pro případný odposlech a záznam (po schválení soudem)
V odst. 3) pak jsou popsány tzv.  lokační údaje (vysvětleny v odst. 4)+ orgány, které je mohou žádat. Žádný pitomý ouřada mezi oprávněnými uveden není.

edit: sice pro konkrétní vlákno poněkud OT, ale vypovídající:
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/plzensky-kraj-plzen-policie-nehoda-neslysici-soud.A190104_092829_plzen-zpravy_lad
Citace fízla: "Byla to moje první dopravní nehoda, zatím jsem neplatil ani pokuty. Připoutáni jsme nebyli, jeli jsme k zásahu, jednalo se o běžný pracovní den. Jel jsem rychlostí kolem 70 km/hod., vozidla nám uhýbala, jel jsem po prostředku. Při příjezdu k semaforu jsem si všiml, že svítí červená, snížil jsem rychlost, rozhlédl jsem se, nic neviděl. Najednou jsem před sebou viděl světlou barvu a následoval náraz. Nevěděl jsem, co se děje,“ řekl policistům Švihla".
Tedy popsal, jak dělal všechno správně a nic neporušil. Měl dobře naučenou výpověď  v jedné větě a věděl, že v případě dalších odpovědí může sám na sebe uplést bič - proto u soudu držel hubu a neřekl už nic. Šlo tak použít pouze to co řekl při první výpovědi.

« Poslední změna: 04 Ledna 2019, 13:23:29 od gumidos »
IP zaznamenána