30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Blokové čištění Praha 2018, zaparkování před umístěním značek  (Přečteno 6140 krát)

dat25

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Podobné dotazy jsou tu několikrát, ale většinou se snaží vymluvit někdo kdo zákaz zjevně porušil, což v mém případě tak není a nikde není odpověd na to, co jsou to "závažné důvody", tak mě tu snad nikdo nesežere(jak je ve forech zvykem) za to, že o tom zakládám další thread.

Dnes mi po 2,5 měsících přišla výzva od Správy služeb hl.m. Prahy na úhradu pohledávky ve výši 1300 kč za provedení technického úkonu s vozidlem(nadzvednutí) při blokovém čištění.
Dopis byl se zeleným pruhem jen doporučeně/neukládat a vhozen do schránky v místě mého trvalého bydliště (nebyl do vlastních rukou), nikdo nepodpesal převzetí. K dopisu je přiložena kopie protokolu od odtahovky a fotografie úkonu, takže není pochyb o tom že úkon byl proveden. Při neuhrazení vyhrožují vymáháním prostřednictvím soudu.

Já jsem v místě čištění zaparkoval odhadem 3 dny před umístěním značek, takže zde značky nebyly. V § 19b 2. odst. zákona č. 13/1997 Sb. je, že náklady na odstarnění nese provozovatel vozidla, ale >  "to neplatí, prokáže-li závažné důvody, které mu znemožnily vozidlo včas odstranit."

Můj dotaz tedy je, co můžou být závažné důvody a jak je prokázat? Mám šanci nějak to, že jsem v míste čištění parkoval před umístěním značek prokázat? Jsem OSVČ nemám jak prokázat nemoc jinak než čestným prohlášením, protože s chřipkou k doktoru nechodím, skutečně jsem byl 3 týdny zavřený doma (jidlo vyřeší donáška) a okna nemám směrem do ulice.
Fotí si před umístením značek ulici co tam stojí za auta? Protože jsem tam skutečne stál před umístěním značek, nezkouším se vymluvit z vlastní blbosti.
Lze po nich požadovat důkaz toho, že jsem tam zaparkoval až po umístění značek?

A lze nějak využít toho, že zjevně používají předpřipravenou výzvu z roku 2013 a ve výzvě odkazují na §19 odst. 6 zákona č. 13/1997 Sb. když co jsem si amatersky dohledal byly nějakou novelou nebo zmenou odstavce 4 a 6 tohoto zákona v roce 2015 zrušeny?

Můžu nějak prokázat něco jiného co by mi pomohlo? Cítím se, jako by mě někdo znásilnil.
Děkuji.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Takže hledáte výmluvu, která nebude výmluvou? Buď hledáte výmluvu, nebo řekněte pravdu a věřte, že to je ta správná  cesta.
IP zaznamenána

dat25

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Ne, výmluvu zde nehledám, jasně se ptám na to, co jsou to závažné důvody a jak to v mém případě mam nejlepe prokázat. A jestli je možné že před umístěním značek fotí ulici, což by byl důkaz také. Trochu se obávám, že když řeknu pouze pravdu na cáru papíru nebo emailem, že jsem byl zavřený doma že mi nebylo dobře, protože prostě pracuji přes internet a k doktoru nebo do práce tim pádem nemusím vůbec chodit, tak si řeknou, že to nejsou závažné důvody.
Tím, že v zákoně je, že je musím prokázat, mi přijde, že pouze tohle nebude stačit, že čekají asi jak bylo řečeno jinde nějaké neschopenky nebo 3 měsíce uschované letenky a podobné zaměstnanecké "důkazy" závažných důvodů a já tím pádem jako OSVČ nemám v ruce nic jiného než mé vlastní tvrzení a možná to že nějaký kamerový system nebo focení zaznamenalo že to tak je.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil

Já bych si pod závažným důvodem představil např. nečekanou hospitalizaci v nemocnici nebo zahraniční cestu nečekaně prodlouženou.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Bohužel argument že jste byl doma a celých 5 dní vám bylo moc špatně na zajištění přesunu auta, ale zase ne tak špatně na návštěvu lékaře.. to asi nebude mít úspěch.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Za důvod se považuje jakákoli okolnost, která Vám objektivně znemožní vozidlo odstranit, např. i dovolená mimo místo, kde je vozidlo zaparkováno. Problém je v tom, že přicházíte-li s nějakým tvrzením, měl byste být schopen jej nějak prokázat. Ve Vašem případě by teoreticky jako důkaz o tom, že jste neopustil bydliště z důvodu špatného zdravotního stavu, a tedy jste nemohl vědět o blokovém čištění, posloužily třeba i ty účtenky od dovážkové služby.

Na konci prázdnin jsem řešil obdobný případ - provozovatel vlastní dvě vozidla, jedním odjel na dva týdny na chalupu a druhé nechal zaparkované před domem. Úřadu jsme jako důkaz poskytli pouze kopie dvou účtenek od tankování z 200 km vzdáleného místa a návrh na vyslechnutí svědka, který provozovatele na chalupě v inkriminovanou dobu navštívil. Úřad (k mému nemalému překvapení) řízení zastavil. Domnívám se, že analogicky by mělo být možno postupovat i vůči TSK při zdůvodnění, proč jim nezaplatíte za službu, kterou jste si neobjednal.
« Poslední změna: 01 Ledna 2019, 18:24:52 od kdo »
IP zaznamenána

dat25

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Bohužel argument že jste byl doma a celých 5 dní vám bylo moc špatně na zajištění přesunu auta, ale zase ne tak špatně na návštěvu lékaře.. to asi nebude mít úspěch.

Ne, o vědomém poruseni zakazu tady vubec nemluvim, zaparkoval jsem a byl jsem doma před umístěním dočasných značek a nevěděl o tom vůbec, pisu to uz nahore.
IP zaznamenána

dat25

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Ve Vašem případě by teoreticky jako důkaz o tom, že jste neopustil bydliště z důvodu špatného zdravotního stavu, a tedy jste nemohl vědět o blokovém čištění, třeba i ty účtenky od dovážkové služby.

Ano, to dava smysl, originalni uctenky uz nemam ale muzu si vytisknout nejaky ucet z objednavek, nebo pozadat o vystaveni novych. Diky, zkusim to takto a snad usetrenych 1300 pouziju na dalnicni znamku misto dotovani smetáků.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Výpisy hovorů, potvrzení objednávky emailem, nebo sms. Přehled objednávek u dodavatele v systému, přehled online plateb, přehled v rozvozu. Ale to je to, co jsem psal. Tedy řeknete pravdu, tu nějak případně prokážete a čekáte, co na to SO.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

čekáte, co na to SO.
Majetek zavazuje.
Provozovatel mohl a měl vědět, co se děje s jeho autem, že existuje plán čištění komunikací a tedy mu nasereme, když už jsme tam poslali odtah, přece to nezatáhnem z prémií. Ale třeba se dějí i zázraky.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Praha 2018, zaparkování před umístěním značek
« Odpověď #10 kdy: 02 Ledna 2019, 11:26:30 »

Tedy řeknete pravdu, tu nějak případně prokážete a čekáte, co na to SO.

Já myslím že prokazovat že byl doma je k ničemu.. SO se jen zaraduje a konstatuje že když byl doma a ani nešel k lékaři a navíc měl telefon a internet tak mu nic nebránilo auto odstranit.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Praha 2018, zaparkování před umístěním značek
« Odpověď #11 kdy: 02 Ledna 2019, 12:10:52 »

Tak to asi bude, jenomže dle mého jakákoliv jiná tvrzení jsou pak už jenom výmluva (ač pro dobro věci a prokázání, že nemohl vůz odstrankt) a to zdá se tazatel nechce.
IP zaznamenána

dat25

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Praha 2018, zaparkování před umístěním značek
« Odpověď #12 kdy: 02 Ledna 2019, 23:15:41 »

Ale jo, tak nakonec se klidně vymluvím na něco jiného, když mi něco použitelného poradíte, pokud by podle vás má pravdivá verze neměla fungovat. Ona už ta jejich "Maximální cena za technický úkon" 1300 kč mi prijde amorální, když je to cena která obsahuje i příjezd na místo, který se vlastně nekoná, když tam odtahové auto operuje celý den na místě.(http://www.praha.eu/file/1483614/narizeni_c._2.pdf). A jiné společnosti učtují odtah auta a převoz po celé praze i za nižší ceny, takže nějakých 5-10 minut nadzvedávání je za 1300 fakt hodně. Takže z tohoto duvodu jsem se rozhodl že asi překousnu, když můj důvod nebude úplně přesný.
IP zaznamenána

dat25

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Praha 2018, zaparkování před umístěním značek
« Odpověď #13 kdy: 18 Ledna 2019, 10:48:01 »

Tak po předložení mých neprůstrelnych argumentu a nabidce ze me tvrzeni mohou doložit i svedci mi prisla odpoved ze se jedna o opatreni obecne povahy a ze vyhlasku o terminech uklidu jsem si mohl od zacatku roku precist na uredni desce. Tak by me zajimalo zda je povinost se tim co nekde vyvesi at uz fyzicky nebo na web mestske casti ridit? Pokud nekde vyhlaskou zakazou pít alkohol na ulici, tak chapu ze bych to nemel porusovat a tak mi prijde ze to teda asi musi byt i v tomto pripade, ale na druhou stranu silnicni zakony jsou neco jineho a vyhlasky je snad ani nesmi upravovat ne? Navic prece si nebudu porad cist weby mestskych casti kam v Praze prijedu abych tam nahodou neporusil nejaky virtualni a budouci zakazy, ridim se tim co tam v danou chvili je za znacky. Myslite ze teda maji pravdu nebo to zkousi ze na to uz nebudu mit co rict? Dik.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Praha 2018, zaparkování před umístěním značek
« Odpověď #14 kdy: 18 Ledna 2019, 12:48:53 »

Ale tohle bylo ve vašm bydlišti ne ?
IP zaznamenána