30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Silniční kontrola  (Přečteno 15218 krát)

ValecPetr

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Silniční kontrola
« kdy: 30 Září 2014, 08:22:33 »

Zdravím místní dobré lidi.

Před nějakým časem  jsem narazil náhodou na tyto stránky a od té doby to tu pravidelně pročítám. Nedávnou jsem už málem mohl použít načerpané vědomosti, ale nějak se to zvrtlo... Upozorňuji, že nikdo v autě nebyl pod vlivem čehokoliv…

Byli jsme se známím něco stěhovat, měli jsem dobou náladu, jeli jsme s mím „pracovním“ autem, moc často s ním už nejezdím. Je to už starší kousek, nevypadá jako z letáku, je po bouračce, takže je zplátovaný ze dvou aut, ale ve spolehlivost nemá konkurenci.

V obci, kde je povolená 60ka, jsme jeli trochu rychleji. Byla sobota odpoledne, skoro žádný provoz. A najednou policajt s plácačkou. Tak jsem si říkal, že někde měli schovanou trojnožku a že budou chtít „ pokutičku“. Příslušník přišel k autu a že „Dobrý den, silniční kontrola“ a že chce vidět povinnou výbavu, lékárničku a nevím co ještě a chtěl papíry. Byl výjimečně slušný. Podal jsem mu papíry, on je předal druhému příslušníkovi a šel jsem s ním do kufru pro lékárničku. Druhý policajt mezitím obcházel auto. Spolujezdec šel ke kufru se mnou, protože jsem tam měl velký kus nábytku a lékárničku někde pod tím. Než jsem se k ní dostal, druhý policajt byl už u zadního kola. Lékárničku jsem konečně dostal ven, podal jí příslušníkovi a najednou ten druhý, u zadního kola, že prý mám prázdné kolo, nebylo prázdné jenom nebylo „plné“ a bylo v plánu cestou ho na benzíně nafouknout (benzínka se nacházela cca 200 m od místa zastavení). Tak jsem k němu šel, no a tady začíná ta pravá zábava, dělal jsem jako že o tom nevím, kouknul jsem na kolo a vzpoměl jsem si na jeden vtip o blondýnkách, tak jsem ho použil. Kuknu na kolo, otočím se na policajta a řekl jsem mu: „Ale dyť je prázdné jenom dole“, to už divně koukal, vypadalo to, že se začne smát. K tomu přišel i spolujezdec a dodal perlu, která je totálně odrovnala oba: „To je dobrý, tak to kolo pootočíme a bude prázdné nahoře, tam už to nevadí“. V tom se oba policajti začali řehtat, já jsem se držel, abych taky nezačal. Předali mi zpátky papíry a lékárničku a řekli ať radši jedeme. A ani si nevšiml, že lékárnička je delší dobu prošlá…


IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2014, 09:40:21 »

Dost dobrý  ;D ;D ;D ;D
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola
« Odpověď #2 kdy: 30 Září 2014, 09:41:15 »

Hezké ;-)

Když už jsme u té lékárničky, jak je to s prošlou lékárničkou? Mám šanci to někde ve správním řízení ukecat ? Nebo obětovat blokovou pokuťičku a dojit si pro novou ?
« Poslední změna: 30 Září 2014, 10:55:54 od ateliersk »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2014, 10:50:57 »

Jo, dá se narazit i na normální lidi :)
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola
« Odpověď #4 kdy: 30 Září 2014, 11:01:38 »

To záleží na tom,jak monocajti zajistili důkazy. Jestli vám tu lékárničku nerozebrali a nezjistili co přesně je prošlé ale pouze třeba vyfotili vrchní štítek jak to obvykle dělali tak by asi neměl být problém nezaplatit dodatečnou provozní daň :)
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola
« Odpověď #5 kdy: 30 Září 2014, 15:39:45 »

To záleží na tom,jak monocajti zajistili důkazy. Jestli vám tu lékárničku nerozebrali a nezjistili co přesně je prošlé ale pouze třeba vyfotili vrchní štítek jak to obvykle dělali tak by asi neměl být problém nezaplatit dodatečnou provozní daň :)

Ještě jsem neviděl správní orgán, který by vysvětlil, jak přesně prošlý (ale stále neprodyšně uzavřený) obsah lékárničky naplňuje materiální aspekt.
IP zaznamenána

lumiki

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2014, 21:22:32 »

No tak to lool, hodně dobrý  ;D ;D
IP zaznamenána