30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dočasný zákaz zastavení B28 a vztah k dočasnému ukončení zákazů B26 + parkoviště  (Přečteno 3381 krát)

zelyvel

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Zdravím, měl bych krátký dotaz - jak byste hodnotili situaci, kdy:
a) mám na začátku ulice - na hraně křižovatky zákaz zastavení B28 - dočasný,
b) o 200 m dál (v téže ulici bez přerušení) mám dvojici značek - taktéž dočasných - konec všech zákazů B26 + parkoviště reservé IP 12 s dodatkovou tabulkou (standardní parkovací zony Praha).

Je za touto dvojicí značek značka zákaz zastavení B28 stále v platnosti? Vím že u B26 je problém v tom, že snad teoreticky B26 na zákaz zastavení a stání neplatí (což jsem doteď také mimochodem nevěděl), neměla by však značka parkoviště IP12 rušit zákaz zastavení, když je taktéž dočasná a v podstatě stanovuje nové podmínky parkování?

Předem díky za reakce.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Ja rozsirim dotaz - Platnost (tedy spise neplatnost) zruseni Zakazu zastaveni znackou B 26 je argumentovano znenim vyhlasku - "Znacka ukoncuje platnost vsech zakazu, ktere jsou stanoveny pro jedouci vozidla". U znacky "Zakaz stani" to pro ne-jedouci vozidlo platit muze, ale muj selsky rozum rika, ze znacka "Zakaz zastaveni" je platna pro vozidla jedouci, bo tam nemohu zastavit.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

POdle mne je tam B26 jednoduše nadbytečná. Prvních 200m platí B28 a od IP12 platí IP12.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Není to tak úplně jednoduché, IP 12 neukončuje platnost B 28, tedy na konci parkoviště (parkovacích stání, parkovacího pruhu...) pokračuje dál platnost B 28. Jaký je vztah B 26 k předchozí B 28 neumím kvalifikovaně na první dobrou říci. Asi by to chtělo podrobnější úvahu*, do které se mi vůbec nechce. Ono totiž nelze jednoznačně konstatovat, že
Citace
"Zakaz zastaveni" je platna pro vozidla jedouci, bo tam nemohu zastavit
protože platí i pro vozidla stojící z důvodu "zastavení vozidla" podle § 2 písm. p) ZPPK.

* ad hoc neuspořádané nápady:
- značky, ukončující platnost něčeho, jsou vždy uvedeny za značkou, která takový zákaz stanovuje,
- na druhé straně existuje značka IZ 8b, na které je zobrazena neexistující značka, která se tváří jako konec zákazu stání.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Není to tak úplně jednoduché, IP 12 neukončuje platnost B 28,....
Možná neukončuje platnost, ale od IP12 platí režim IP12. Viz ulice kde je zákaz zastavení a najednou parkování pro invalidu, tam taky neosazují konec zákazu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

To nerozporuji, naopak s tím souhlasím. Upozorňuji na to, že po ukončení úseku v režimu podle IP 11/IP 12/IP 13 obecně pokračuje platnost B 28.
« Poslední změna: 03 Ledna 2019, 00:21:56 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

zelyvel

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Vidím, že odpověď asi nebude tak jednoduchá, tak teď je otázkou, zda to nechat jít do správního...
IP zaznamenána