30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policejní záběry: takto chytají řidiče, kteří neumí jezdit v pruzích  (Přečteno 5113 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Policejní záběry: takto chytají řidiče, kteří neumí jezdit v pruzích

Mozkové myšlení už je asi out, nyní fízlové prokazují (přestupek) individuálním posouzením:

Je to na individuálním posouzení policisty, aby opravdu prokázal, že jízda v prostředním či levém pruhu byla řekněme bezdůvodná, nezákonná, tak jak říkají pravidla silničního provozu.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

:x jsou záběry, kde jsou zakroužkované "špatně" jedoucí vozidla. A přitom je u některých zřejmé, že předjíždí, nebo že se zařazují zpět před předjížděné vozidlo.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

Grave, ne asi, co ste cekal jineho nez ze to budou dokumentovat v miste kde je odbocovak a pripojovak. Tam kde je v urcitych situacich lepsi jet v levym aniz by byl nekdo omezenej. Nebo prave proto aby nikdo omezen nebyl. Bohuzel zakon na tohle nepamatuje. Ovecky si vzpomenou jak jednou někde někoho nemohli predjet protoze jel v levem a jasaj ze fizlove zacnou resit neco co je fakt sere. Bohuzel, realita je opet jinde, jak prekvapive, ze?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Ac mi levoproudari lezou na dalnicich krkem, tohle bude klasicky propadak ze strany policie. Ty, kteri delaji opravdu problemy (tj. jedou levym pruhem a ani po dojeti rychlejsim vozidlem neuhnou), chytat nebudou. Takove totiz bez nejakeho dohledu shora (dron, vrtulnik, mosty) chytat nelze. Ale ono proc taky? Nebylo by lepsi vynalozene penize radsi vrazit do vzdelani ridicu, at vyuzivaji levy pruh opravdu jen k predjizdeni?

Jinak jim preju hodne stesti pri prokazovani neopravnosti vyuziti leveho jizdniho pruhu... Pokud lidi nebudou debilove (a ze 80 % bohuzel asi bude), nemaji sanci prokazat ze tam napriklad ridic nevidel prekazku nebo ze se od krajnice neblizila srnka atd. ...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Jestli na tom videu nevidíte bezdůvodnou jízdu v předjížděcím prostředním pruhu tak spíše doporučuji návštěvu očního.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Že je to jízda bezdůvodná, prosím. Hlavní problém vidím v tom, že v těch případech na videu řidiči v prostředním pruhu nikoho neomezovali ani neohrožovali, tak co Vám vadí? Je potěšující, že v diskusi pod článkem se i některé ovce začínají ozývat.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Samozřejmě že omezuje. Pokud jede někdo v prostředním pruhu a budou ho dojíždět auta jedoucí vyšší rychlostí tak prostě překáží.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Samozřejmě že omezuje. Pokud jede někdo v prostředním pruhu a budou ho dojíždět auta jedoucí vyšší rychlostí tak prostě překáží.
V kontextu místa, kde to redaktoři počítali mi to nepřišlo nijak hrozné, ani nepochopitelné.
Směrem K kameramanovi je za chvíli zase připojovací pruh, tedy nemá smysl na tu chvíli opouštět prostřední, když je vedle mě pro předjetí levý.
Směrem OD kameramana zase dělají místo v pravém pro připojení, když to provoz umožňuje.

Na D1 zas bylo(možná ještě je) místo, kde jízda v pravém byla pouze pro pásová vozidla, tak jedu v levém koukám do zrcátka jestli někoho nebrzdím a nelepím se nikomu na prdel, aby neměl pocit, že mi má uhnout a všichni úsek spokojeně projedeme bez výměny tlumičů na konci.

K demonstrování toho, že většina lidí neumí jezdit vpravo si měli vybrat lepší místa (a že jich bude)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Právě že si vybrali nejlepší úsek, nikde jinde neni taková koncetrace debilů jako na D1 od kilometru nula až po dvacátý kilometr.

Pokud vám záběry nepřijdou fér můžete se v noci na stejném úseku projet kde potkáte široko daleko jedno auto které pojede stejně prostředkem.

Historky o rozmláceném pravém pruhu jsou nesmyslné, až asi na jeden kilometr u průhonic je dálnice ve skvělém stavu.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Neomezuje, jelikož pokud jedu v prostředním pruhu a někdo mě dojede, jede tedy také v prostředním pruhu a tedy také "porušuje". Pokud mě totiž v prostředním nebo pravém pruhu dojede, musí dát blinkr a přejet doleva. Toto je totiž naprosto odlišná situace od dvouproudu, kde v pravém pruhu je šňůra kamionů a v levém dědek s kloboukem jede 100 km/h. Hádám, že právě kvůli tomu dědkovi bylo to nařízení jezdit vpravo uzákoněno. Na tří a víceproudé silnici je to naprosto zbytečné.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Policejní záběry: takto chytají řidiče, kteří neumí jezdit v pruzích
« Odpověď #10 kdy: 27 Prosince 2018, 15:25:17 »

Právě že si vybrali nejlepší úsek, nikde jinde neni taková koncetrace debilů jako na D1 od kilometru nula až po dvacátý kilometr.
Pokud vám záběry nepřijdou fér můžete se v noci na stejném úseku projet kde potkáte široko daleko jedno auto které pojede stejně prostředkem.
Historky o rozmláceném pravém pruhu jsou nesmyslné, až asi na jeden kilometr u průhonic je dálnice ve skvělém stavu.

Asi už mám na podobné jednání slepou skvrnu. Těch debilů bude všude stejně, jen tady budou namačkaní dohromady.
Jakékoli státní řešení ale vidím horší než nechat to být jak to je. Jakmile to začne policie byť v dobré víře pokutovat, akorát přibude magorů, co budou furt zběsile kličkovat, řadit se mezi kamiony,  koukat chvíli na tachometr a chvíli do zpětného, protože za to jsou mámo pokuty. Analogicky to je s dodržováním rychlosti. Debilové nepřestali jezdit jako debilové, jen jedou přes obec 85-stojim na brzdě - 45 -stojim na plynu -85, protože radar a skrytý dohled.

Pokud by bylo cílem policie zvýšit bezpečnost, mohli by v normálních pruhovaných autech jezdit z Prahy do Mirošovic furt dokola, být vidět, blikat na levoproudaře a dát sem tam přes píču šnečím závodům kamionů nebo nějakému vytrvalci, co neuhne. Třeba by se to za pár let nějak projevilo.
Ale co udělaj?. Civilní auta, šmírování a pokutičky, takže všichni budou nervózně pokukovat, kde jsou fízli a jestli náhodou zrovna něco nepáchají, místo aby normálně jeli a soustředili se na cestu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Policejní záběry: takto chytají řidiče, kteří neumí jezdit v pruzích
« Odpověď #11 kdy: 27 Prosince 2018, 15:44:48 »

Na tom videu jeli v normální označený oktávce a stejně je to všem u prdele, lidi nečuměj za sebe a neviděj za sebou fízli, nebo jim je to jedno a jsou přesvědčený že dělaj vše v pohodě.

A o tom bezhlavém strhávaní řízení do levého pruhu (kde jede jiné auto vyšší rychlostí) protože někdo přijíždí v připojovacím pruhu (přesto že je kilometr dlouhej připojovák a má se dotyčnej napojovat až na konci po dostatečném zrychlení) ani nemluvím. Za to bych bral rovnou papíry. A taky je opravdu skvělé když jedete v pravém pruhu a kamion nebo jinej duševní mrzák v 60 km/h vás začne vytlačovat a vynucovat si přednost kterou nemá.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policejní záběry: takto chytají řidiče, kteří neumí jezdit v pruzích
« Odpověď #12 kdy: 29 Prosince 2018, 13:43:20 »

Historky o rozmláceném pravém pruhu jsou nesmyslné, až asi na jeden kilometr u průhonic je dálnice ve skvělém stavu.

Jo a dalších celkem asi 20 km vod Brna. Dyť je to tam furt jak schodiště, v těch stoupacích je to i vidět za jízdy okem z vedlejšího pruhu jak sou ty betonový pole hlý a dělá to několikacentimetrový schody.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Policejní záběry: takto chytají řidiče, kteří neumí jezdit v pruzích
« Odpověď #13 kdy: 29 Prosince 2018, 21:29:06 »

jenže u toho brna se uhýbá, když letí letec
pak se zas vrací do nedrncavýho
aspoň tak jsem to zažil - dělal já

vyjímečně bych jim fandil, ale oni to zase někam ohnou a bude
« Poslední změna: 29 Prosince 2018, 21:32:03 od Mike »
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Policejní záběry: takto chytají řidiče, kteří neumí jezdit v pruzích
« Odpověď #14 kdy: 31 Prosince 2018, 09:34:46 »

Kdysi dávno (tak 6-7 let dozadu, tehdy ještě bez rozsáhlejšího právního povědomí) jsem uhrál prostřední pruh na D1 před Prahou na tvrzení, že když je mokro a k tomu to občas namrzá, tak se snažím minimalizovat počet změn pruhů při předjíždění a pravým pruhem legálně předjíždět nemůžu..
Ale tehdy o nic nešlo, fízli si mě bez majáků dojeli až na benzínku u Pankráce a tam se mě neformálně zeptali, proč jsem jel od I/3 většinu času uprostřed (..prázdné dálnice s občasným autem v prostředním pruhu).
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita