30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak moc jsou přesné statistiky nehodovosti?  (Přečteno 7164 krát)

Majkii

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Jak moc jsou přesné statistiky nehodovosti?
« kdy: 28 Září 2014, 15:27:05 »

Zdravím všechny, někde v tématu o rychlosti byla zmíněna fízlaplikace Statistické vyhodnocení nehod v mapě. Já si s tím hraju už delší dobu a snažím se každý měsíc porovnávat údaje o (usmrcených) obětech nehod se základními denními statistikami (http://aplikace.policie.cz/statistiky-dopravnich-nehod/), a to přes den a kraj. Je to práce asi na 15 minut. Výsledek je dost žalostný, každý měsíc se to vždy o pár umrlců liší.

Výsledky si můžete prohlídnout v přiloženém souboru.

Přijde mi to dost tristní, na to, že by se v podstatě mělo jednat o ta samá data. Denní statistiky jsou tedy plněné každý den z čerstvých dat, občas se tam asi něco doplní i zpětně, takže se dá pochopit, že tam něco oproti mapám, které by měly být uzavřeným finalizovaným výstupem, chybí. Ale že je něco v denních statistikách, a pak v mapách ne, tedy poněkud nechápu.
Nenapadá někoho, jak by se to dalo využít? Asi před půl rokem jsem to posílal OSBIDu, ale bez reakce.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Jak moc jsou přesné statistiky nehodovosti?
« Odpověď #1 kdy: 28 Září 2014, 20:19:07 »

Omlouvám se, nezkoumal jsem to podrobně, ale úmrtí při nehodách se počítají i po nějaké době po nehodě. V každé zemi v Evropě je to jinak.
IP zaznamenána

Majkii

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Jak moc jsou přesné statistiky nehodovosti?
« Odpověď #2 kdy: 28 Září 2014, 20:33:24 »

To ano, u nás by tam měli být započítáni mrtví do 24 hodin po nehodě. Pak je ještě statistika zemřelých do 30 dnů po nehodě, tu jsem snad viděl jenom v ročence nehodovosti.

Jinak ještě jsem opomněl uvést, že některé rozdíly z toho souboru mohou být nejspíš zapřičiněny špatným zařazením buďto do dne (nehoda kolem půlnoci), nebo do kraje (nehoda na rozhraní krajů), obě možnosti se tam vyskytují.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak moc jsou přesné statistiky nehodovosti?
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2014, 11:35:01 »

Celkové číslo za 8 měsíců z JDVM je 400, ze statistik 392. To není velký rozdíl (2 %).

Ale těch rozdílů je daleko víc a jen část plusových a mínusových jde k sobě napasovat.
Když se vezmou všechny rozdíly a vyruší čísla opačným směrem v rozmezí jednoho týdne a stejného nebo sousedícího kraje, vyšlo 26.

Zřejmě ty statistiky vycházejí z různých podkladů dělaných různou metodikou.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 469
    • Zobrazit profil
Re:Jak moc jsou přesné statistiky nehodovosti?
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2014, 18:12:28 »

Moc hezký odkaz, jen některé údaje o nehodách jsou trochu zkreslené, obvzlášt když mělo účast na nehodě vozidlo PaCHů. Už vím, proč jsme byli policistou důrazně vykázáni z místa nehody a nenechal nás konat svou povinnost t.j. poskytnout první pomoc zraněným osobám. Také jsme nebyli legitimováni a ani vyslechnuti. Asi proto, že jsme šli z restaurace po 4 pivech a naše smysly nás zcela jistě klamaly.
IP zaznamenána