30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nafoukáno 0,20 poté 0,17  (Přečteno 9513 krát)

RS Café

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Nafoukáno 0,20 poté 0,17
« kdy: 17 Prosince 2018, 20:53:57 »

Zdravím všechny !

V podvečerních hodinách jsem se nechal hloupě lapit, když jsem projížděl kolem policejní hlídky "na čekané" před jednou venkovskou hospodou.
Nepil jsem, ale odpolední Tatraňák ke štípání dříví zjevně asi ještě zanechal stopu.
Žádné doklady jsem po výzvě nepředložil, pouze od os. vozu, který ale není registrován na mě. Po zadání mých údajů do jejich mobilního systému moji osobu identifikovali a to jim stačilo. Poté na dotaz zda jsem před jízdou požil (což jsem popřel), jsem byl vyzván k dechovce. Nadýchal jsem 0,20 a po odpočítaných 5ti minutách 0,17 promile. To bylo vše. Podepsal jsem záznam s hodnotami a výpis z drágera. Na zadní stranu protokolu jsem se vyjádřil, že si přestupek neuvědomuji, že jsem "jeden polední malý grog považoval za dávno vyprchalý".
Poté řekly, že vše ostatní bude již řešit úřad. Zakázali mi samozřejmě další jízdu, ale taktně dodali, že odlíždějí opačným směrem.
Protože řidičák s profesákem aktivně používám, mám obavy, abych při následném jednání neudělal chybu a nemohl třeba nakonec i  skončit na pracáku.
Prosím o radu, abych mohl klidněji spát !

Díky, a jsem s pozdravem...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,20 poté 0,17
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2018, 21:18:02 »

Rozdil je vice nez 10%, mereni nelze uznat.

Jinak k tomu priznani se z konzumace gratuluji:
...si přestupek neuvědomuji, že jsem "jeden polední malý grog považoval za dávno vyprchalý"...
pokud budete timto smerem pokracovat, treba si pracaku i uzijete.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,20 poté 0,17
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2018, 21:38:54 »

No, z toho co mam nacteno, byt jsem nikdy neresil:

+ 10 bodu za neodevzdany ridicak
+ 10 bodu za velky rozptyl mereni
+ 10 bodu - cokoli do 0.24 promile neprokazuje samo o sobe poziti alkoholu

- 100 (slovy minus 100) bodu za priznani se ke konzumaci alkoholu, coz je presne co nas zakon zakazuje - coz je v podstate jejich jediny dukaz, ktery jste proti sobe ochotne dodal

§ 5

Povinnosti řidiče

.....

(2) Řidič nesmí

....

b) řídit vozidlo nebo jet na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, kdy by mohl být ještě pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky; v případě jiných návykových látek uvedených v prováděcím právním předpise se řidič považuje za ovlivněného takovou návykovou látkou, pokud její množství v krevním vzorku řidiče dosáhne alespoň limitní hodnoty stanovené prováděcím právním předpisem,

viz: http://road-fens.cz/category/fsm/

Vas pripad neni stejny, ale mrknete treba sem: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7310.0
« Poslední změna: 17 Prosince 2018, 22:00:38 od Neridic »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,20 poté 0,17
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2018, 23:00:55 »

Přiznání je jen v podání vysvětlení, to nemůže být důkaz.
Doznání také nemůže být jediný důkaz v řízení.
Měření požití neprokazuje.

Tedy zachovejte klid, přebírejte poštu a buďte dobré mysli.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,20 poté 0,17
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2018, 23:05:07 »

Měření půjde ustát.. je tam rozdíl víc než 10% a i bez něj to alkohol nedokazuje.. jestli 0,2 a 0,17 jsou hodnoty z měřáku a ne už po odečtu tolerance 0,24.
I když to SO může zkusit.. zkoušeli tu třebas i 0,11.. ale stojí to na vodě.

Větší problém může být vaše potřeba jim sdělovat kolik jste čeho pil a pak to podepsat.. ale jestli jste tam napsal jen to co nám tady tak s tím půjde pracovat..
teď počkejte.. třebas to sami zahodí..
ale jestli zahájí řízení tak hlavně k tomu už neříkejte nic co vás na místě napadne.. nejlepší bude se SO ani nemluvit přímo a vyjádření dávat písemně a každou větu si dobře rozmyslet.

A pro příště..
všechno co řeknete může být použito proti vám.. nikdy nevíte kdy policajt a nebo úředník potřebuje zrovna od vás vybrat aby splnil plán pokutiček a dostal prémie..
a tak nikdy neříkejte nic co jde otočit tak že jste před jízdou pil..
dovolené vyjádření je.. "Nepil jsem žádný alkohol během jízdy ani před jízdou v době kdy bych ještě mohl být pod jeho vlivem."

A nebo jen že jste před jízdou nepil a dál to nerozvádět..

Neridic:
Jde o to co přesně řekl.. jestli to řekl tak jak to napsal sem tak to velký problém není.. když by se toho úředník chtěl chytit tak upřesní třebas že grog byl několik dní před jízdou a proto je přesvědčený že nemohl mít vliv.

Jestli tam není kostlivec ve skříni.. (a že jsou případy kde si po vyprávění obviněného říkáte že to bude easy WIN a pak vidíte spis a nestačíte se divit)
..tak tahá za delší konec lana.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,20 poté 0,17
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2018, 00:53:50 »

Žádné doklady jsem po výzvě nepředložil, pouze od os. vozu, který ale není registrován na mě. Po zadání mých údajů do jejich mobilního systému moji osobu identifikovali a to jim stačilo.

Fotili a natáčeli si Vás ?
Byl jste to vůbec Vy ?
Nebyl to náhodou Váš tajný milenec, který zná veškeré Vaše údaje a jehož totožnost samozřejmě neuvedete, bo by jste ho vystavil nebezpečí stíhání...
Nebo někdo neznámý....
Třeba se najdou svědci, kteří Vás v tu dobu viděli x km daleko...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,20 poté 0,17
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2018, 08:56:58 »

Sice jste přiznal "polední malý grog", ale stavěli vás v "podvečerních hodinách" - takže jste nepožil bezprostředně před jízdou a měření neprokázalo ovlivnění. Měření je navíc neplatné - již popsal fu. Fízl vám tak ani nebyl oprávněn zakázat další jízdu. Pokud je nadřízený vhodně neinstruuje, https://www.novinky.cz/krimi/427296-policista-falsoval-zaznamy-jeho-sef-dohlizel.html, aby výsledky zkoušky "vhodně" doplnili, pak bych se toho moc nebál.
Pokud bude mít kauza další vývoj, případně pokud se to ještě někdy bude opakovat, zapamatujte si paměťovou pomůcku - co udělá ryba, než se chytí na háček? Otevře hubu.... a fakt se zdržte v interakci s fízlem sdělení o poledním grogu, potažmi jakýchkoliv sdělení.
IP zaznamenána

RS Café

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,20 poté 0,17
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2018, 21:06:56 »

Zdravím a dík všem za reakci.
Ještě tedy pár detailů, aby to bylo přesnější :

Uváděná naměřená čísla byla ihned (téměř ihned) zobrazena na displeji přístroje.
Odchytli mě ve 22:10h.
Sice mě nenatáčeli osobně, ale měli za předním oknem nainstalovanou kameru. Tedy raději předpokládám, že záznam spíš existuje než ne.
Do protokolu jsem doslovně uvedl: ...... jeden malý grog cca v poledne.

Po přečtení Vašich odpovědí jsem o dost klidnější. Doufám tedy, že úředník bude zkušený praktik a případ na základě podkladů rovnou zahodí. Kdybych se totiž nevyjádřil, bylo by zřejmě vše prosté. Mám ale zkušenost starou tak patnáct let, kdy jsem se do protokolu rozepsal až řádky nestačily (nebylo to ale kvůli pití), a to co mí kamarádi zaplatili nebo řešili ve správnim, mě se vyhlo a obsílka ani nepřišla.
Tentokrát jsem však nejednal s chladnou hlavou, ale ve stresu. Tady jednoznačně souhlasím s Vašimi názory, že "mlčeti zlato" a míň informací je VÍC. Uvedl jsem rozmezí časového horizontu asi 12hodin na "čaj", tak snad mě nebude posuzovat psychiatr Dr. K. Nešpor, pro kterého je citace v souvislosti s alkoholem "před jízdou", KDYKOLIV v minulém času. Před hodinou, dnem, týdnem či třemi roky. Viděl jsem s ním jednu reportáž kde řekl, že: ..... člověk, který si dá vždy k obědu i jen malé pivo, je závislý alkoholik.

Každopádně díky moc všem za názory a rady. Témat je tu dost, budu sledovat a učit se !
Né, že bych to chtěl/potřeboval někdy praktikovat pro sebe, ale být v "obraze" se hodí a třeba pak budu užitečnej i někomu ze svého okolí.

Díky.......
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,20 poté 0,17
« Odpověď #8 kdy: 20 Dubna 2019, 18:05:16 »

Dle čerstvě sdělené informace kamery ve vozidlech PČR jsou schopny nahrávat zvuk, ale asi jej nenahrávají. Ptal jsem se pokud nenahrávají tak proč, a výslovně mi napsali, že jim to žádný zákon nepřikazuje. Asi měli strach, že se jim opicajti budou bouřit, nebo, že to bude použito proti nim...
IP zaznamenána