30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?  (Přečteno 6040 krát)

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
[?] Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?
« kdy: 17 Prosince 2018, 10:59:04 »

Ahoj,
byl jsem změřen na čtyřproudovce v obci, kdy mi naměřili 94kmh, po odečtu tedy 91km. Problémy jsou 2 - jednak jsem tolik nejel (mám důkaz z GPS, která mi v daném místě ukazovala 65kmh) a jednak šel paprsek laseru pod autem. SO první instance se odmítl mými důkazy v podstatě zabývat a stejně se bohužel vyjádřil i odvolací orgán. Moje chyba, že jsem na kraj nezajel před vydáním rozhodnutí, protože, když jsem tam byl po a povykládal si s úřednicí, tak uznala, že by rozhodla jinak... No ale co už...

ŘP potřebuju, chtěl bych podat správní žalobu se žádostí o odkladný účinek. Je tu někde dostupný vzor? Jak dále postupovat?

Díky za každou radu...
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2018, 13:14:47 »

Pokud by rozhodla jinak tak ještě navrhnout přezkum ? Jen pozor na termíny.
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2018, 13:18:01 »

přezkum na MD? Ten ale nemá odkladný účinek, ne? Navíc jsou prý dost zavaleni...
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2018, 13:53:52 »

Dřív šlo při podání správní žaloby žádat o nárokový odklad výkonu rozhodnutí přímo SO. O tento výdobytek nás již zákonodárci připravili. Teď je, pokud vím, jediná šance navrhnout odklad soudu, je tam další litr poplatek a asi ne úplně velká šance na přiznání odkladného účinku.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2018, 14:03:20 »

.....když jsem tam byl po a povykládal si s úřednicí, tak uznala, že by rozhodla jinak... No ale co už...

Nevěřte jí to, chtěla mít od Vás pokoj. Pokutička už je doma tak co.... Informace přece měla už v tom odvolání ...teda jestli to vůbec ty svině čtou......

BTW: To její vyjádření, že by rozhodla jinak asi nahrané nemáte že....škoda hezky by se to vyjímalo v té správní žalobě.
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?
« Odpověď #5 kdy: 17 Prosince 2018, 16:01:00 »

.....když jsem tam byl po a povykládal si s úřednicí, tak uznala, že by rozhodla jinak... No ale co už...

Nevěřte jí to, chtěla mít od Vás pokoj. Pokutička už je doma tak co.... Informace přece měla už v tom odvolání ...teda jestli to vůbec ty svině čtou......

BTW: To její vyjádření, že by rozhodla jinak asi nahrané nemáte že....škoda hezky by se to vyjímalo v té správní žalobě.

Bohužel ne...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?
« Odpověď #6 kdy: 17 Prosince 2018, 16:11:32 »

Nedávno jsem nabíral přítelkyni v jednom malém městě. Najednou nám ve spleti jednosměrek měšťák zahradí cestu, automaticky hrábnu do telefonu a zapínám nahrávání, nic se nedělo jen tam byl nějakej běh ulicemi, tak nás na chvilku zastavil a pak poslal jednosměrkou v protisměru dál....přítelkyně se divila, proč to nahrávám....prostě už jsem tak opatrný a nahrávám i když se mně kdokoliv co zavání státním ouřadou zeptá kolik je hodin, natož nějaká ozbrojená vopice nebo pach.
Dělejte to taky, 100krát je to k ničemu ale jednou se to vyplatí...uvidíte.
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2018, 14:21:11 »

má někdo nějaký vzor správní žaloby?
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?
« Odpověď #8 kdy: 18 Prosince 2018, 22:53:27 »

má někdo nějaký vzor správní žaloby?

Nemá, protože neexistuje. Žaloba musí mít formální náležitosti: podána příslušnému soudu a včas (do 60 dní od pravomoci správního rozhodnutí), musí směřovat proti rozhodnutí, ne jen proti odůvodnění. Můžete uvést i ve správním řízení nepoužité skutečnosti. Pokud se opravdu oba SO odmítly bavit o Vašich důkazech, tak by to mohlo mít šanci. Poplatek je 3000.

Nechte si poradit od advokáta.
 
IP zaznamenána

Jerba

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP za rychlost - správní žaloba?
« Odpověď #9 kdy: 16 Ledna 2019, 09:41:12 »

Velmi pěkný vzor žaloby, který uspěl mají kluci tady:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1321.30

Taky si ale myslím, že to bude vyžadovat odbornou pomoc.
IP zaznamenána