30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: teoreticky - alkohol - nezastavení  (Přečteno 6204 krát)

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
teoreticky - alkohol - nezastavení
« kdy: 13 Prosince 2018, 00:31:06 »

Nedávno mi kolega v práci vyprávěl nějakou story o tom jak jeho 2 kamarády pod vlivem chtěla PČR zastavit. Řidič, odbočil a než byl dohoněn tak oba dva přeskočili na zadní sedadla, vypnul motor, zamknul a hráli divadlo že hluboce spí. Co v takovém případě může polucista? Pokud někdo dělá že spí a je odhodlán v tom autě zůstat i X hodin. Majitel vozidla a řidič nejsou jedna osoba. Jedná se o odmítnutí dechové zkoušky? Jak je vzbudí ? To tam budou křičet, jménem zákona...........vyjděte z vozidla? Střílet do vzduchu? Nebo se na to vykašlou?  Nejedná se o návod....jen mi nejde že by to bylo tak lehké. Pokud tedy pominut že polucisté budou tak liknavý a dojedou řidiče který nezastavil až za minutu nebo 2 ne li víc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2018, 00:37:37 »

Já bych řekl, že ani není potřeba spát. Stačí, když budou oba tvrdit "já neřídil". Krom toho spolujezdec (snad) může odmítnout dechovou zkoušku bez postihu.
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosince 2018, 01:25:42 »

Ono se to tak nějak sešlo i s tím případem kde kamarád sedí(vlákno Žádost o spis). Byl chycen na benzince - dle katastru soukromý pozemek, ale není nijak zabezpečený. Dýchal na sedadle spolujezdce. Ale co nakecal policistům další den nevím.


K tématu.......takže pokud to někdo zahraje takhle (odbočit někde, vypnout motor a sedět například vzadu se slovy že řidič někam utekl) je tak nějak situace kdy nemají co dělat. Maxilmálně po majiteli vozu budou chtít určit řidiče?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

V3mach

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2018, 08:56:13 »

Podobný případ se mi stal když jsem projel jednosměrku naopak viděli mě ale než otočili auto a dojeli mě byl jsem o 4 ulice vedle. Zaparkoval jsem ke kraji a sedl na prostřední sedadlo. Když mě dojeli řekl jsem že řidič utekl. Nafotili auto zkouknuli moji OP. Jsou to 2roky nikdy nic nepřišlo....
IP zaznamenána

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #5 kdy: 13 Prosince 2018, 09:07:13 »

Díky za reakce............shodou okolností spadám pod stejný soud jako pan Šabršula :-D
Budu rád za další zkušenosti a nebo reakce. Neberte to jako návod jak jezdit navalený. Popřípadě poprosím admina o pár dní života vlákna aby se vyjádřilo více členu a pak smazat.
Děkuji
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #6 kdy: 13 Prosince 2018, 09:30:12 »

Úplně popravdě taky nejsem rád, když jezdí lidi vyloženě opilí. Na rozdíl od našeho represivního aparátu ale nejsem přesvědčen, že člověk s půl promile v dechu představuje větší nebezpečí pro společnost než např. individuum s IQ na hranici debility řídící za střízliva vozidlo MP. Schopnost řídit pod vlivem alkoholu je navýsost individuální záležitost a pokud řidič, který je pod vlivem, nic negativního nezpůsobí, z mého pohledu naprosto není amorální použít všechny prostředky proti udělení sankce. Osobně znám několik lidí, kteří po nějaké té sklence běžně řídí, a jejich jízda je za takových okolností mnohem ohleduplnější a bezpečnější, třeba i kvůli obavě z postihu.

[hyperbola]To se samozřejmě netýká zmr. Šabršuly, neboť co se policistů týče, zcela postrádám objektivitu. Toho bych i za 0,25 promile nejraději poslal rovnou dělat mámu na Mírov, i kdyby to auto jenom tlačil.[/hyperbola] ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #7 kdy: 13 Prosince 2018, 18:15:56 »

Co v takovém případě může polucista? Pokud někdo dělá že spí a je odhodlán v tom autě zůstat i X hodin.

Asi se může dostat do auta násilím.. pak to zdůvodní že v autě viděl osobu která nereaguje a vypadalo to že je v ohrožení života.

Ale osoby v autě můžou vystoupit a jen říct že nejsou řidič..
ale ještě si policajti můžou někoho z auta vybrat a tvrdit že jeho viděli řídit.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #8 kdy: 13 Prosince 2018, 21:54:34 »

drobný problém by mohl vzniknout, kdyby při osbní prohlídce zadrženého našli u něj doklady od vozidla
ne tedy zastrčené za sluneční clonou

jinak :
Citace
Stojí policajt na parkovišti před jedním barem a čeká na zavírací dobu.
Chvíli před zavíračkou se najednou z baru vypotácí chlápek, který sotva stojí na nohou.
Policajt se na něho zaměří a čeká.
Muž se klátivou chůzí dostane až na parkoviště, kde s námahou vytáhne klíče z kapsy. Vyzkouší je nejmíň do pěti aut, mezitím mu klíče několikrát upadnou a i on několikrát upadne.
Konečně nalezne svoje auto, otevře ho, sedne si za volant a deset minut tam jen tak sedí a pokouší se auto nastartovat.
Mezitím už všichni ostatní hosté odjedou. Když konečně motor naskočí, policista neváhá, stoupne si před auto a nechá muže vystoupit. Pak mu dá fouknout a kupodivu nic. Policajt se diví, jak je to možné, a chlápek povídá:
„No, dneska jsem byl jako volavka já, ostatní už odjeli.“
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #9 kdy: 13 Prosince 2018, 22:10:05 »

Mike> Mám za to, že umístění dokladů je naprosto irelevantní.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #10 kdy: 13 Prosince 2018, 23:54:02 »

Samozřejmě. Osoba pod vlivem uvědoměle svěřila řízení jiné osobě, ale doklady od svého vozidla si nechala u sebe. To je dokonce rozhodně uvěřitelnější, než že osoba pod vlivem předala společně s klíčky od vozu řidiči i OTP, ZK a CCS...
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #11 kdy: 15 Prosince 2018, 20:18:16 »

Jo tohle naprosto relevantní. Doklady od motorky mám permanentně v hadrech od motorky a když se někdo chce projet, jedu s ním, tak mám doklady pořád u sebe.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #12 kdy: 17 Prosince 2018, 00:28:29 »

A doklady od vozidla u sebe snad nikdo nenosí ne? Každý je má trvale uložené v přihrádce palubní desky. Spíš by vadilo mít u sebe klíč od spínací skříně.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #13 kdy: 17 Prosince 2018, 00:59:57 »

A doklady od vozidla u sebe snad nikdo nenosí ne? Každý je má trvale uložené v přihrádce palubní desky. Spíš by vadilo mít u sebe klíč od spínací skříně.
Všechny auta co jsem měl, měly 2-3 klíče + volitelné množství kopií. Taky nevím proč by přítelkyně nemohla mít náhradní klíč od motorky.

Já už dokonce přemejšlel o nějakym městskym klíč serveru (nebo to někdo vyřešil?). Prostě by si tam člověk vyrobil schránku (mohlo by to fungovat jako alzabox se schránkami 5x4cm, tam si hodil náhradní klíče (od bytu, baráku, aut, garáží, atd.) a vždycky když je ztratí nebo zapomene, za pomocí hesla si je ze schránky vyzvedne. Taky by je tam mohl nechat pro servis (spolu s autem) -> to řešim poměrně často, protože většinou otvíračku servisu nestíhám.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:teoreticky - alkohol - nezastavení
« Odpověď #14 kdy: 17 Prosince 2018, 21:04:37 »

goyi - Pro tyto účely využívám čerpací stanice, dám jim nějaký drobný co vyhrabu a nechám jim tam klíče od auta, od kanceláře, notebook apod. a řeknu že si to kolega dnes vyzvedne. Ale to jsou jen případy kdy člověk něco potřebuje předat.

Jinak to co máte na mysli se nazývá bezpečnostní schránka
https://www.24safe.cz/cz/schranky

Jen by to chtělo najít službu která je pouze na heslo a nejsou potřeba klíče nebo karty ale ten 24SAFE možná funguje pouze na otisk prstu
« Poslední změna: 17 Prosince 2018, 21:09:30 od t4455 »
IP zaznamenána