30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] O více než 40 v obci  (Přečteno 9251 krát)

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
[?] O více než 40 v obci
« kdy: 12 Prosince 2018, 15:24:58 »

Zdravím všechny,

trochu jsem zaprasil ve firemním autě, výsledkem rychlost přes 90 v obci, automatickým radarem, takže o řidičák nejde, jen o tučnou pokutu. Bohužel provozovatel auta uvedl, že nebude vypovídat, tudíž se rozjel sprdel... :( .. Příkládám naskenované nějaké dokumenty, rozhodnutí a část spisu. Spis jako takový mi přijde celkem hubený, žádný ověřovací list ani nic podobného.

Součástí spisu je i prvotní výzva k podání vysvětlení, doručenky dopisů - toto jsem neskenoval, na tom asi nic zajimavého není. Zajimá mě váš názor, zda má smysl bojovat, nebo zda jsou vubec nějaké šance a čeho se případně chytit. Mě osobně se nelibi celkem odfláknutý spis, ale na tom to asi postavit nelze

Děkuju
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2018, 15:38:39 »

To je celý spis? Chybí ověřovací list radaru, schválení místa měření městapem od opravdových fízlů. protokol o školení obsluhy radaru...

Jak vypadá ta prvotní výzva k podání vysvětlení? A co doručenky, nešlo by nějakou z nich zpochybnit?

Určitě má smysl se odvolat. Nic to nestojí a může to dopadnout jen lépe, hůře nikoliv.
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2018, 16:18:42 »

Ok, tak doskenuju i doručenky ať mužete kouknout..

Ad.Spis: Jo víceméně celý, jak říkám,neskenoval jsem zatím doručenky.. Ale dodám
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #3 kdy: 12 Prosince 2018, 16:48:09 »

Tak nahrávám výzvu k podání vysvětlení a příkaz.
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2018, 10:36:18 »

Mimochodem, co se týče fotky, ten sloup veřejného osvětlení v pozadí auta nevadí?  :-[
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #5 kdy: 27 Února 2019, 10:20:14 »

CHtěl jsem se zeptat, zda je něco proti něčemu, když je vlastníkem radaru někdo jiný než PČR nebo MP.. ?
viz příloha
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #6 kdy: 27 Února 2019, 10:27:23 »

IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #7 kdy: 27 Února 2019, 10:42:18 »

To je celkem stará zpráva.. Mají tam 3 budky no..

Mě spíš zajimá, zda nevadí, že vlastníkem radaru je firma, a nikoliv PČR nebo MP..
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2019, 11:05:09 »

To je celkem stará zpráva.. Mají tam 3 budky no..

Mě spíš zajimá, zda nevadí, že vlastníkem radaru je firma, a nikoliv PČR nebo MP..
Vadit to může, zajistěte si smlouvy o pronájmu radaru, které má město s firmou sepsané. Nechte je založit do spisu. Důležité jsou formy úplaty za pronájem. Všechno tohle chtějte po SO vědět a zanéste do spisu. A dejte sem. V Lysý třeba město dojelo na tom, že vlastník radaru doplácel úřadu na jedno pracovní místo, které bude vyřizovat přestupky.
Nebývalo v zákoně něco o tom, že překročení o 40km/h v obci už se nedá řešit blokově a tudíž se to nedá sprdelizovat? Asi bývalo a vypadlo, že?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #9 kdy: 27 Února 2019, 11:09:33 »

Spíše by se dalo zamyslet nad tím, zda je důvěryhodné, pokud radar vyrobený Rametem a vlastněný Rametem projde úspěšně ověřením, které dělá Ramet.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #10 kdy: 27 Února 2019, 11:11:30 »

Nebývalo v zákoně něco o tom, že překročení o 40km/h v obci už se nedá řešit blokově a tudíž se to nedá sprdelizovat? Asi bývalo a vypadlo, že?
Nebývalo. Jen se za takové přestupky (co je nelze řešit blokově) neposílá odpustková výzva.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #11 kdy: 27 Února 2019, 11:18:02 »

extrier> Obsahuje ověřovací list údaje o nalepení ověřovacích značek?

Co proběhlo mezi příkazem a rozhodnutím? Bylo proti rozhodnutí včas podáno odvolání?
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #12 kdy: 27 Února 2019, 12:34:07 »

Cituji:

Způsob vyznačení ověření na měřidle: úřední značky umístěné na místech uvedených v certifikátu o schválení typu stanoveného měřidla viz. bod 5

Jinak odvolání bylo podáno včas. Obdržel jsem ještě dokument viz. příloha..   A usnesení s lhůtou vyjadřit se k podkladům na kraji
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #13 kdy: 27 Února 2019, 12:48:12 »

Ramer 10T je přenosný radar, to tam fakt jen tak stál bez obsluhy že se to řeší jako sprdel ? Došlo na výslech opice která radar ustavila ?
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:O více než 40 v obci
« Odpověď #14 kdy: 27 Února 2019, 12:50:36 »

je to stacionární buzerbudka
IP zaznamenána