30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: pokuta z Itálie (nebo obecně z EU)  (Přečteno 15348 krát)

bolek

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
pokuta z Itálie (nebo obecně z EU)
« kdy: 24 Září 2014, 10:12:36 »

ahoj, je tu někde řešeno, jaké jsou možnosti při obdržení výzvy na zaplacení pokuty ze státu EU, konkrétně Itálie? Podařilo se nám na motorkách projet kolem stacionárního radaru těsně pod vrcholem passo Giau - je tam 50tka, ze cca 110kmh jsem to ubrzdil tak na 80km, ale nevím, v kterém místě to měří... Je to prachobyčejná past na výběr peněz (neobydlená, nezastavěná část silnice) - na německých moto-forech hodně propíraná záležitost, chodí jim pokuty běžně i přes 800€ ... (při překročení o více než 60kmh je prý sazba 821 až 3287€) .
Pokud to chodí i do Česka, je někde popsáno, jaké jsou možnosti a jak minimalizovat škody?
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:pokuta z Itálie (nebo obecně z EU)
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2014, 09:51:58 »

Také jsem zvědav zda něco časem dorazí  ;D na začátku září jsme byli v Itálii a v Benátkách nám na motorky dali lísteček za špatné parkováním (40e každému) :D
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:pokuta z Itálie (nebo obecně z EU)
« Odpověď #2 kdy: 25 Září 2014, 12:21:54 »

To je měření po směru - zezadu? Ikdyž asi jo, když to jinak motorkáře nemusí zajímat, to je asi jasné. Jinak v létě Bari - hranice Brennero po dálnici hodně nad 130 a ze systému Tutor zatim nic nepřišlo. Jedinej problém byli debílci ze Švýcarska - u sebe maj 120 (a úzkostlivě dodržujou, bo maj drakonický tresty za překročení), tam jeli 160-180, ale ne a ne uhnout z levýho pruhu i na tříproudý silnici, kde prostřední a pravý byly prázdné. Bez podjíždění se člověk nikam nedostane.
IP zaznamenána

bolek

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:pokuta z Itálie (nebo obecně z EU)
« Odpověď #3 kdy: 25 Září 2014, 12:32:21 »

čočky to má zepředu, zezadu i z boku...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:pokuta z Itálie (nebo obecně z EU)
« Odpověď #4 kdy: 25 Září 2014, 13:17:30 »

Já bych se na ty pokuty zvysoka vysr... , podle mě to není vymahatelné (myslím, že na to někde odpovídal JUDr. Beran), nicméně chtělo by to názor někoho fundovanějšího.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:pokuta z Itálie (nebo obecně z EU)
« Odpověď #5 kdy: 25 Září 2014, 16:38:36 »

Taky tak, v případě nějaký velký dardy (oněh 800-3000EUR) bych vyměnil RZ do příští návštěvy, ale takhle není potřeba se unáhlovat, kolikrát je člověk zastaven policií...
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:pokuta z Itálie (nebo obecně z EU)
« Odpověď #6 kdy: 25 Září 2014, 16:46:47 »

Vznesu také jeden teoretický dotaz, třeba už to někdo absolvoval. na jaře jsme byl v Itálii a vracel se trasou Benátky - Cortina d'Ampezzo. Na sjezdu z dálnice jsem vsunul papírek (který po dobu cesty odpočíval na palubce jako vždy) do čtečky, zavřela se závora za mnou, neotevřela vepředu, ozval se zvuk sirény a přístroj začal chrlit lístky. Po chvíli jsme donutili obsluhu aby došla k nám. Pán se chytl za hlavu, když viděl hromadu lístků vedle mého auta, nicméně v hromadě uvnitř náš nenašel a z přístoje vyjelo oznámení, že neodkázal načíct místo našeho nájezdu na dálnici a že máme vyčíslenou cenu 69Eur (nebo kolik to bylo). Pán z obsluhy mi řekl, že s tím on nic nenadělá, protože on je jedn hlídač a ža si to máme vyřídit u Benátek na BluePointu, ale nejdříve v pondělí, že v sobotu večer tam nikdo není.
Od té doby jsem byl v Itálii jednou,ale nejel jsem po dálnici a při absenci hranic jsem samozřejmě byl "inkognito". Nicméně by mne zajímalo co dál. Z Itálie žádný pozdrav nedorazil (zatím). nerad bych přijel za rok na platidla v Itáli a tam na mne čekala ozbrojená eskorta Carabinieri a žádala svých 150Eur i s penále :-D.
Má někdo zkušenost co s tím? :)
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:pokuta z Itálie (nebo obecně z EU)
« Odpověď #7 kdy: 28 Září 2014, 13:27:36 »

Itálii jezdím "relativně často" a nikdy nic nepřišlo. Jezdím tedy jenom dálnice, kde jsou takový ty výhružný tabule o měření a nikdy nic. Co se týče rychlosti tak 180-200. Taky mě napadlo jestli se nepočítá průzjezdový čas mezi závorama, ale taky nikdy nic. Jenom vyhlížím dálniční Gallarda :)
IP zaznamenána