30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odpustek - parkování před domem na úzké cestě  (Přečteno 3310 krát)

Marco Mesini

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Odpustek - parkování před domem na úzké cestě
« kdy: 11 Prosince 2018, 18:08:41 »

Dobrý den,
dorazila výzva k zaplacení odpustku za parkování před domem na sídlišti „aniž by zůstal volný alespoň jeden jízdní pruh široký 3m pro každý směr jízdy“. Reálně má cesta odhadem 7m, takto parkuje na daném místě 24/7 nejméně 20 aut, protože situace s parkovacími místy na sídlišti je tristní a lidi parkujou občas i na trávníku. Cesta navíc vede pouze k našemu a sousednímu domu (snad 50m dlouhá), takže mám podezření na to, že opicajti chtěli dopomoct magistrátu k tučnějším vánočním prémiím.

Časová osa:
- 9.11.2018 nejméně mezi 11:44-12:20 - PČR zaznamenala páchání zastavení a stání
- v neznámý čas - magistrát obdržel oznámení od opicajtů (není uvedeno datum obdržení)
- 7.12.2018 - vyzvednut dopis o odpustku na poště

Chtěl bych se touto cestou zeptat na pár věcí. Je možné takový přestupek vůbec ze strany orgána dokázat a jak? Čili jestli se fotka/video s datumem (v obraze/exif) vůbec dá brát jako relevantní důkaz v řízení o přestupku podle paragrafu 125f, odst. 1? Za jak dlouho od spáchání přestupku musí SO zahájit další krok, aby nedošlo k vyšumění? Mám na mysli, jestli je třeba reálné že dojde k vyšumění kvůli relativně pozdě obdrženému dopisu a nadcházejícím svátkům. Pokud je pokuta na místě 2000 a v řízení o přestupku 10000, ve výsledku můžu maximálně dostat 2k nebo 10k pokud prohraju? Z dopisu to totiž moc jasně nevyplývá. A poslední: má cenu jít na úřad prozkoumat terén a zjistit jaké důkazy v mé věci vlastně mají?

Prohledával jsem fórum, ale nepovedlo se mi najít podobný případ, proto se na vás obracím takto.

Prosím o radu, další postup bych rád řešil neveřejně, poté nahraju sken dopisu, ať je úplně jasno.
« Poslední změna: 11 Prosince 2018, 18:23:36 od Marco Mesini »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek - parkování před domem na úzké cestě
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2018, 19:03:25 »

V rychlosti:

Pokud je komunikace obousměrná, pak při stání musí zůstat 6 metrů. Zda tam parkuje více aut (a v okolí je nedostatek parkovacích míst), nebo jak je komunikace dlouhá a kam vede je irelevantní. (snad krom napadení materiálního aspektu)

Úřad byl poměrně rychlý, využil jste lhůtu pro vyzvednutí dopisu do konce? Lhůty využívejte.

Přestupek samozřejmě dokázat lze, alespoň úřad si určitě bude myslet že ano. Fotografie jako důkaz použije, možná doplní výslech svědků (fízlů).

Aby nedošlo k vyšumění, musí SO (správní orgán) zahájit řízení do jednoho roku od spáchání přestupku. Nadcházející svátky tomu moc nepomůžou, čau mají dost.

Jedná se patrně o přestupek dle § 125c odst. 1 písm. k) ZPPK (nedovolené stání), které je sankcionováno do 2000 na místě a nebo 1500 - 2500 ve správním řízení (bez bodů a bez zákazu řízení). I v případě použití § 125f odst. 1 (odpovědnost provozovatele) nemůže pokuta přesáhnout 2500. Ještě je potřeba připočítat poplatek 1000 za správní řízení. 10000 opravdu nehrozí.

Na úřad zajít můžete, tím asi nic nezkazíte (pokud jim nebudete nic říkat a jen získáte informace). Já bych doporučil těsně po novém roce udat Helmuta.

Tomu studiu fóra jste asi moc nedal, tohle je vcelku standardní případ. Také bych nepovažoval za nutné zatím přesouvat do neveřejné sekce.
IP zaznamenána

Marco Mesini

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek - parkování před domem na úzké cestě
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2018, 19:32:28 »

Díky za rychlou odpověď.

Místní podmínky jsem úvedl, protože jsem si myslel, že by tudy mohla vézt cesta od placení.

Lhůtu jsem nevyužil, protože jsem nečekal nic zlého a jako prvoobeslaný se nechal nachytat na švestkách. Beru jako poučení pro příště.

Díky za info ohledně důkazů a částek (jedná se opravdu o § 125c odst. 1 písm. k) ZPPK). Na úřad zkusím zajít a rozhodně k případu nic neuvedu, pouze se poptám po důkazech mého zločinu. A ke studiu fóra: našel jsem jen obecné info ohledně strategií a trochu jsem doufal, že se tomu vyhnu bez, pro mě nepříjemného, udání onkela H.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek - parkování před domem na úzké cestě
« Odpověď #3 kdy: 12 Prosince 2018, 19:59:19 »

Nevyužití lhůty teď moc nevadí protože úřad stejně musí aspoň 60 dnů hledat řidiče a tak stačí reagovat v lednu.

Můžete ještě zkusit zdržovací taktiku a napsat že rád udáte řidiče, ale potřebujete k tomu vidět podklady a tak ať je úřad pošle.
IP zaznamenána

VK II

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek - parkování před domem na úzké cestě
« Odpověď #4 kdy: 15 Prosince 2018, 11:19:41 »

Dobrý den,
můžu se přidat s dotazem?
Jsem na tom podobně...dostal jsem lístek za stěrač, se zapsaným přestupkem dle §25/3, že jsem neponechal 3m pro každý směr jízdy.
Protože jsem byl přesvedčen, že to tak není, zastavil jsem se na PČR (ano, jsem vůl a neměl jsem to dělat), co se jim nelíbí, a za co mne předvolávají.
Ukázali mi dokumentaci (jezdí tam PČR až v poslední době na přání nadřízených, v rámci čárkování, zásadně v době sport.utkání, protože jinak tam nikdo nestojí a je tam volno - dřív tam prudila občas jen MP), kde je z dálky vidět natažené pásmo a zblízka hodnota 5,80m...
Následně mi přišel odpustkový dopis z magistrátu, kde je ale již napsáno podezření z porušení ustanovení §27/1,pismeno d, a tím spáchání  přestupku dle §125c odst.1, písmeno k.
Může si magistrát sám takhle samovolně měnit čísla paragrafů, když policie to hodnotí jinak?
Dokumentace byla focena večer za umělého osvětlení, pásmo bylo vedeno přes hranu chodníku...
Můžu zkusit napadnout způsob měření, měřidlo, způsobilost nebo něco jiného?
Děkuji za rady.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek - parkování před domem na úzké cestě
« Odpověď #5 kdy: 16 Prosince 2018, 09:00:37 »

Zdravím,
bylo by vhodné zajistit spis. Přišla vám výzva k úhradě určené částky? Jestli ano, tak jim napište, že udate řidiče, ale potřebujete vědět podrobnosti, tak ať vám zašlou spisovou dokumentaci.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek - parkování před domem na úzké cestě
« Odpověď #6 kdy: 16 Prosince 2018, 18:52:33 »

Může si magistrát sám takhle samovolně měnit čísla paragrafů, když policie to hodnotí jinak?

Ano může.. PČR jen dodá úřadu podklady a ten pak rozhoduje jestli někoho obviní a z jakého přestupku.
A SO může přestupek i během řízení překvalifikovat když zjistí že došlo k něčemu jinému než si původně myslel.

Jen když někoho obviní tak ho musí informovat z čeho je obviněný.

Můžu zkusit napadnout způsob měření, měřidlo, způsobilost nebo něco jiného?

To můžete.. když zajistíte obsah spisu tak uvidíte na čem se dá stavět.
IP zaznamenána