30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?  (Přečteno 6144 krát)

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?
« kdy: 07 Prosince 2018, 10:28:43 »

Jelikož mi uplynul 6-měsíční zákaz řízení, tak jsem si byl požádat, doložil jsem posudek od psychologa, atd. a včera mi z magistrátu přišla SMS, že rozhodnuli o vrácení pozbytého oprávnění a mám si přijít pro ŘP.

Můj dotaz je - od kdy mohu řídit? Bohužel dnes už jsem mimo jejich úřední hodiny a auto by se mi na víkend hodilo. Můžu řídit od okamžiku rozhodnutí, nebo tam nejdřív musím zajít a něco podepsat?

Díky.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2018, 10:45:13 »

Pokud se nepletu, tak i tam je možnost odvolání a je tedy potřeba se vzdát možnosti odvolání, aby bylo rozhodnutí pravomocné. Snad by mělo stačit zjistit číslo rozhodnutí a přes DS to vzdání se poslat, nebo poslat i poštou.
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2018, 10:59:42 »

Pokud se nepletu, tak i tam je možnost odvolání a je tedy potřeba se vzdát možnosti odvolání, aby bylo rozhodnutí pravomocné. Snad by mělo stačit zjistit číslo rozhodnutí a přes DS to vzdání se poslat, nebo poslat i poštou.

DS nemám a poštou to nemá cenu, to už si tam můžu v pondělí zajít a budu tam dřív. Hm, takže nejspíš víkend bez auta...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2018, 11:20:35 »

Má to  cenu, protože jste podáni učinil odesláním, než jim to dojde už můžete řídit, pokud se tedy nepletu. Jediný problém by mohla nastat v mezidobí, pokud by jste byl zastaven, ale to ustojíte, jenom by to mohla být zkušenost s fízlama, která by nebyla možná příjemná.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2018, 17:50:00 »

Spíš už asi pro někoho dalšího se stejným problémem.. ale když nemáte DS tak to můžete poslat i normálním e-mailem a pak podání potvrdit.. když tam stejně jdete pro řidičák tak třebas i ústně do protokolu.

A ve správním by asi šance stejně byla dobrá.. chybí tam materiální aspekt.. ale víc bych se bál co se stane když by mě někde zastavili a v systému byl ještě zákaz řízení.

..a asi je jasné že pořád hrozí sankce za nepředložení ŘP.. i když mnohem nižší než za jízdu bez ŘO.
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2018, 09:51:38 »

Díky za info. Raději jsem to neriskoval a počkal. Na místě jsem se včera vzdal odvolání a ŘP již mám zpátky  8) Snad budu mít na dlouho klid, tohle byl očistec.
IP zaznamenána

hyjena

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?
« Odpověď #6 kdy: 10 Května 2019, 12:35:55 »

Použiji kolegy vlákno...
Skončil mi ZŘMV, splnil jsem všechny náležitosti a mám rozhodnutí o vrácení řidičského oprávnění ze 7.5.
Ale jelikož jsem nežádal o vrácení všech skupin, musel jsem ještě zažádat o nový ŘP.
Takže kdybych teoreticky o víkendu sedl za volant a byl kontrolován, orgán si mě prolustruje, dá mi nějaký drobný pokutu za to, že nemám kartičku, ale nic tak hrozného se neděje? Myslím si to správně?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?
« Odpověď #7 kdy: 10 Května 2019, 13:02:00 »

Není v rozhodnutí možnost odvolání? To tam asi bude, takže je případně potřeba vzdát se té možnosti. Pokud jste si byl vyzvednout rozhodnutí osobně, tak se to snad řeší prohlášením na místě, jinak pak pošta, podatelna, DS. I tak ale v systému bude chvilku trvat, než to tam bude altuální a tak by se klidně mohlo stát, že při zastavení budou orgáni řešit podezření z maření.
IP zaznamenána

hyjena

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?
« Odpověď #8 kdy: 10 Května 2019, 13:14:28 »

No možnost odvolání tam je, ale jelikož jsem ho převzal a rovnou na místě zažádal o vystavení nového ŘP (bez motorky, proto mi rovnou nevrátili starý), tak bych předpokládal, že v systému už všechno je, jinak by mě nenechali zažádat o novou kartičku, ne?
Je to ale pouze moje úvaha.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí o vrácení oprávnění - od kdy mohu řídit?
« Odpověď #9 kdy: 10 Května 2019, 14:36:22 »

Ale jestli jste se nevzdal práva na odvolání tak rozhodnutí bude pravomocné až po uplynutí lhůty.
IP zaznamenána