30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta z Rakouska - auto z půjčovny  (Přečteno 2838 krát)

Jirx

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Pokuta z Rakouska - auto z půjčovny
« kdy: 05 Prosince 2018, 07:54:09 »

Zdravím,
přítelkyni přišel e-mail z autopůjčovny s žádostí o zaplacení pokuty (překročení rychlosti ve Vídni), v příloze jsou naskenovány všechny policejní náležitosti včetně výzvy k nabonzování řidiče, pokud v ten moment neřídila ona. Dále v mailu stojí, že pokutu má poslat na účet autopůjčovny, z důvodu evidence a protože prý mají poslední dobou mnoho pokut z Rakouska. Ani já ani přítelkyně jsme nikdy žádnou pokutu nedostali, proto nejsme v tomhle moc zběhlí, přesto se mi nezdá, že má posílat pokutu na účet autopůjčovny.
Prosím tedy o radu, je nějaký postup jak se bránit? Zdejší forum jsem zběžně prohledal, ale nenašel jsem zde podobný případ.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Rakouska - auto z půjčovny
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2018, 08:03:49 »

Napsat autopůjčovně, že si žádného protiprávního jednání nejste vědom a mají vás udat.
Pokud mezitím pokutu o své vůli zaplatili, tak je to jejich problém.
IP zaznamenána

Jirx

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Rakouska - auto z půjčovny
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2018, 08:47:40 »

Tak jsem info předal dále, nicméně jsem se dozvěděl, že auto bylo zapůjčeno sice soukromě, ale přes "firemní benefit" u autopůjčovny, která jinak fyz. os. vozy nepůjčuje. Půjčovna by to prý stejně musela řešit přes zaměstnavatele. S ohledem na to, aby se přítelkyně nedostala na nějaký "blacklist", pokutu zaplatí.
I přesto mockrát děkuji za radu.
IP zaznamenána