30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zavoláš policii, zaplatíš! Ťok chce omezit zbytečné výjezdy k nehodám  (Přečteno 6178 krát)

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

https://ekonomika.idnes.cz/nehody-dopravni-policie-volani-poisteni-ffj-/eko-doprava.aspx?c=A181129_442200_eko-doprava_rts

Citace
„Je to oznámení občana, které je policie povinna přijmout. Ale pokud by byla mezi řidiči větší osvěta a těchto oznámení ubylo, pak bychom se mohli věnovat jiným činnostem,“ dodal šéf dopravní policie.

Dovedu si představit co by rádi dělali..
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Však na tom pracujou dobře i teď, kdo je jednou zavolá, tak ať mi nikdo netvrdí, že si je po těch zkušenostech zavolá i po druhý.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil

Policii volají k pomačkanýn plechům stejně jen bonzáci ne? Kdyžtak by se jich pak mohlo pár propustit, nebudou už potřeba.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Kdyz druhy ridic je kreten a zacina spekulovat, tak pro vylouceni nasledneho "zraneni" nekdy benga jsou treba.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Pripadne pro oznaceni prekazky, trojuhelnik proste neni modrej majak.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Kdyz druhy ridic je kreten a zacina spekulovat, tak pro vylouceni nasledneho "zraneni" nekdy benga jsou treba.

Nejen kvůli tomu. Se změnou morálky ve společnosti jsou i jednoznační viníci nehod čím dál častéji burešovsky přesvědčeni, že jimi způsobená nehoda je kámpáááň a úúúčelofka. Za poslední rok jsem jen u nás ve firmě řešil tři takové případy. A to měl jeden z těch "nevinných" řidičů 2,78 promile v žíle a napálil to do kolegy, který stál před křižovatkou na červenou.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 642
    • Zobrazit profil
    • HW World

Citace
„Je to oznámení občana, které je policie povinna přijmout. Ale pokud by byla mezi řidiči větší osvěta a těchto oznámení ubylo, pak bychom se mohli věnovat jiným činnostem,“ dodal šéf dopravní policie.

Dovedu si představit co by rádi dělali..
Včera sem to viděl, dyž si buzeranti z FIA udělali tady z ulic závodní dráhu a odmítali kohokoli pustit ven i dovnitř. Opic tady bylo prej tak třicet a měšťáků dvakrát tolik, všude samej panák a stejně ráno srazili děcko. Myslím, že je na čase voprudit magorsrát a zařídit jim aby se tady ta píčovina už neopakovala.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

Tvl Behemote, řidič nejrychlejší dodávky na světě a vadí mu drobná rallye na závěr sezóny?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Dnes mě nabořil pán a když jsme vyřizovali papírovačky, tak říkal, že jednou volal policii k drobné nehodě a dostal litr pokutu a že už je nikdy volat nebude:) Pak ale radši volal do práce, protože vůz nebyl jeho, tak jestli má policii volat, nebo ne. Sranda je, že vůz byl Celní správy:) Dokonce mi koukal
i do kufru, asi to tedy nebyla nehoda, ale kontrola se zastavením "natvrdo":)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Dnes mě nabořil pán a když jsme vyřizovali papírovačky, tak říkal, že jednou volal policii k drobné nehodě a dostal litr pokutu a že už je nikdy volat nebude:)
Stáli jsme se služební dodávkou v Brně na červenou. Kolega lehce popojel a dostali jsem zezadu ránu. Chlapík v passatu za námi myslel, že je zelená a protože měl v automatu zařazeno, skočil do nás. Kdyby měl manuál, tak by se to nejspíš nestalo. Nemohlo to být víc jak 1,5m, prostě stál hned za námi. Opicajt se ptal na spolujezdce a když jsem se příhlásil tak povídá: " Takže v ani jednom vozidle nebyl spolujezdec?!" Asi moc papírování.  :o Passat dostal flastr 1100,- Zeptal jsem se opicajta, jak přišel na tuhle cifru a "prý to byla nehoda s nárazem zezadu, a aby se řidiči zapsala do karty řidiče, musí být pokuta vyšší než 1000,-"  Nařízení shora  :x :x Nebýt to služební auto, kde máme příkaz opicajty volat, vyřešil by to euroformulář a byl by klid.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Zavoláš policii, zaplatíš! Ťok chce omezit zbytečné výjezdy k nehodám
« Odpověď #10 kdy: 04 Prosince 2018, 11:19:32 »

Bohuzel to neni az tolik jednoduche. nebo jinak, jednoduche to je pokud skudce neni hajzl. vypisete sice euroformular ale pokud skudce nehodu nenahlasi a neuzna, plneni nebude. I kdyz tam prijedou fizli tak to neni jednoznacne pokud skudce odmitne spolupracovat.

Jedinna varianta ktera mne napadla kdy bych byl ochotny od fizlu upustit by byla pokud poskozeny z meho telefonu nahlasi skodu prede mnou ihned na pojistovnu a uzna ji.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Zavoláš policii, zaplatíš! Ťok chce omezit zbytečné výjezdy k nehodám
« Odpověď #11 kdy: 04 Prosince 2018, 11:48:57 »

Já mám třeba od pojištovny k euformuláři ještě takovej malej s uznáním zavinění. To mi naposled borec podepisoval, nahlásil sjem škodu u jeho pojištovny, to k tomu přiložil a vše ok.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Zavoláš policii, zaplatíš! Ťok chce omezit zbytečné výjezdy k nehodám
« Odpověď #12 kdy: 04 Prosince 2018, 12:23:15 »

Passat dostal flastr 1100,- Zeptal jsem se opicajta, jak přišel na tuhle cifru a "prý to byla nehoda s nárazem zezadu, a aby se řidiči zapsala do karty řidiče, musí být pokuta vyšší než 1000,-"  Nařízení shora  :x :x Nebýt to služební auto, kde máme příkaz opicajty volat, vyřešil by to euroformulář a byl by klid.
To by nebyl policajt, aby nelhal nebo alespoň nepřekrucoval skutečnost. Jedná se o § 128, odst. 3) silničního zákona, dle kterého měla policie vždy ohlašovací povinnost vůči obci, akorát při zavedení bodů byl § upraven na hlášení přestupků s pokutou nad 1.000,- Kč, nebo bodované.
Jediné "nařízení shora" tedy může být o tom, aby fízl úmyslně vmanipulovával řidiče do přestupku, který bude oznamován obci. Je fajn, že se fízl pochlubil, jakej je vlastně ksindl. 
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Zavoláš policii, zaplatíš! Ťok chce omezit zbytečné výjezdy k nehodám
« Odpověď #13 kdy: 06 Prosince 2018, 09:27:48 »

Já mám třeba od pojištovny k euformuláři ještě takovej malej s uznáním zavinění. To mi naposled borec podepisoval, nahlásil sjem škodu u jeho pojištovny, to k tomu přiložil a vše ok.
To nám říkal učitel autoškoly na školení řidišů. Viník musí nekam na ten papír dopsat "uznávám svou vinu na nehodě" a podepsat... Jinak mu večer v hospodě navrtají črouby do hlavy jak přijde o bonusy a že je blbej... A začne vymýšlet hovadiny.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zavoláš policii, zaplatíš! Ťok chce omezit zbytečné výjezdy k nehodám
« Odpověď #14 kdy: 06 Prosince 2018, 09:57:15 »

Řešení je jedine nehoda se zraněním. Pokud je protistrana nespolupracující, zavolejte si záchranku, že se vám točí hlava od krční páteře, bolí vás srdíčko z toho leknutí. A takovou nehodu už fízlové řešit musí, krom toho máte záznam od rychlé. Netestoval jsem, jen jsem si tuto radu uložil do paměti.
IP zaznamenána