30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: To jsem ještě u PČR neviděl!  (Přečteno 4110 krát)

Horistomas1

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
To jsem ještě u PČR neviděl!
« kdy: 26 Listopadu 2018, 09:58:12 »

Je kolem půl osmé ráno. Jedu po dálnici v levém pruhu protože zrovna předjíždím a na chytrém tempomatu mám nastaveno 150. V dálce vidím v protisměru modrá světla. Zpozorním, ale neznervózním, protože to je přes svodidla a dva jízdní pruhy. Běžná situace. Blížím se, když tu ve vzdálenosti cca. 200 metrů zpoza velké policejní dodávky vybíhá prostovlasý policajt v signální vestě přímo doprostřed mezi dva jízdní pruhy v protisměru a do tváře mi šlehne fotografický blesk. Dost se leknu, protože to je naprosto nečekané a ostatní řidiči kolem mne určitě taky, ale v příští vteřině je to za mnou a v hlavě mi zůstává pouze otázka, co to sakra bylo? Ještě jsem stačil zaregistrovat, že to policista přežil a vrátil se nazpět, aniž by ho někdo sestřelil. Budu vděčný za každý komentář a radu. Budu taky čekat na obsílku a dám vědět, jestli nějaká došla a co mne to stálo. Každopádně mám najeto přes dva mil. km a už jsem na cestách zažil ledacos, ale takový policejní kaskadérský kousek jsem viděl poprvé. Děkuji.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:To jsem ještě u PČR neviděl!
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2018, 10:10:27 »

Nic bych nečekal, radary nefotí v běžném viditelném spektru a jelikož sám záznam nemáte, můžete podat relevantní stížnost na fízla až by zahájil orgán a stejně neznáte služební číslo toho magora.
Spíš se jednalo o dokumentaci například v rámci dopravní nehody. Napadá mě podat žádost podle 106 co tam dělali, jaké fotky pořídili atd., víc asi nic dělat nejde.
« Poslední změna: 26 Listopadu 2018, 10:12:21 od IZS »
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:To jsem ještě u PČR neviděl!
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopadu 2018, 10:12:21 »

Ja jednou brzdil ve Vimperku na lede, abych nesestrelil policajta co vybehl doprostred ulice a dalekohledem kontroloval pasy.
Asi neco takoveho obcas delaji.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:To jsem ještě u PČR neviděl!
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopadu 2018, 10:21:17 »

Souhlas s IZS, o radar se (velmi pravděpodobně) nejednalo. A pokud ano, ve správním řízení bych si je vychutnal na tom, že se nejednalo o automatizovaný prostředek používaný bez obsluhy.
IP zaznamenána

xd

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:To jsem ještě u PČR neviděl!
« Odpověď #4 kdy: 26 Listopadu 2018, 10:43:57 »

V jednom videu jsem videl, jak sel prislusnik na dalnici do leveho pruhu zastavit auto, co jelo kolem 200 km/h.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:To jsem ještě u PČR neviděl!
« Odpověď #5 kdy: 29 Listopadu 2018, 04:22:33 »

Tak těm debilům fyzika nic neříká......
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:To jsem ještě u PČR neviděl!
« Odpověď #6 kdy: 29 Listopadu 2018, 10:18:02 »

To je snad jasny. Jinak by pracovali v Cernu  ;D
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:To jsem ještě u PČR neviděl!
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2018, 14:38:21 »

Uplne jiny, ale souvisejici priklad se mi stal na D1 kousek za Prahou smerem na Brno. Jedu si stredne hustym provozem a uz z dalky bylo znatelne  chovani bile dodavky Celni spravy. Kdyz jsem je dojel, tak jem byl zdesen. Na triproudovce, bez pouziti blikacu se motali uplne jak zcela ozrali, prejizdeli z pruhu do pruhu a koukali autum na dalnicni znamky. Kdyz jsem je dojel ja, zrovna prejizdeji z leveho pruhu do prestredniho, tak jsem je zleva zacal predjizdet, bez znameni a zmene jizdniho pruhu se natlacili do praveho, podjeli auto, pribrzdili si u nej, pak prudce zrychlili a strihli to tesne pred nim zas doprostred, aby zkontrolovali me.
Nejvetsi bizar krome totalne nebezpecnych a nepredvidatelnych manevru jsem shledal v tom, ze jsem v kabine videl jak ridic vozu ma doslova v kline kolegu, ktery pres nej kontroluje mou dalnicni znamku.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:To jsem ještě u PČR neviděl!
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2018, 19:12:51 »

V tom případě asi jedině troubit, nic víc se asi nedá. §31 odst. 1 zák. č. 361/2000 Sb.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.