30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Záznam o využívání údajů v registru obyvatel  (Přečteno 4731 krát)

Plechus

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« kdy: 25 Listopadu 2018, 11:19:05 »

Ahoj,
dorazil mi do datovky tento automaticky vygenerovaný dokument. Zaujalo mne v něm, že se na mě dívá celní správa, ačkoliv s ní nemám žádný kšefty.. Netušíte někdo, oč se jedná? Viz příloha.. Díky :-)

Jinak takovou zajímavostí je minimálně jeden fake důvod, proč se tam někdo díval- 11/12/2017 Ministerstvo Vnitra- Policie- silniční kontrola: celý 12. měsíc roku 2017 jsem byl na neschopence, měl jsem v prdeli záda a byl jsem rád, že jsem mohl ležet.
IP zaznamenána

jarax_85

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2018, 15:44:31 »

Je možné, že si celní správa lustrovala celý dům, ve kterém bydlíte, protože hledala někoho jiného. V tom případě by se záznam připsal i k vám. Bydlíte v bytovém domě?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2018, 15:59:13 »

Plechus:
tak jim pošlete dotaz proč se na vaše údaje dívali..

taky jsem viděl výpis se záznamem od PČR ke kterému nebyl důvod.. po dotazu na PČR přišel dopis od policejního prezidenta  ;D že to byl omyl  :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2018, 18:13:30 »

Taky se chci zeptat na nějaké položky v tom co mi přišlo. Jak formulovat tenhle dotaz, nějak podle 106ky nebo je to právo na informaci zakotvené v zákoně u základních registrech ?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2018, 19:21:18 »

V podstatě stačí poslat inominální žádost, v níž uvedete skutečnosti z výpisu, o nichž máte pochybnost, že jsou neúplné či nesprávné. Pokud MV žádost nevyřídí, nebo pokud nebudete se způsobem vyřízení spokojen, podáte stížnost k ÚOOÚ.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #5 kdy: 25 Listopadu 2018, 20:14:26 »

Ale já nevím jestli informace E117 pod číslem 2016-1234568 je neúplná nebo nesprávná, já bych chtěl vědět srozumitelně o co šlo. Jako například chápu, když je tam policie a u ní je napsáno že šlo o silniční kontrolu.
Čili já to nehodlám nějak zpochybňovat, ale rád bych aby mi to upřesnili. Obávám se, že tak jak mi radíte přijde odpověd ve stylu prošetřili jsme to a vše je v pořádku...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #6 kdy: 25 Listopadu 2018, 21:43:17 »

Jednoduše: žádám o upřesnění důvodů využìtí údajů z registru dne X ve věci Y, neboť tento záznam ve výpisu je pro mne nesrozumitelný. V tomto skutečně nehledejte žádnou vědu.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #7 kdy: 25 Listopadu 2018, 21:44:05 »

Loni jsem se o to zajímal a v nějakém manuálu jsem se dočetl, že vás právě takto odbýt nemohou, že vám na žádost musí pro vás srozumitelně vysvětlit, jaký byl důvod lustrace a že případně můžete podat stížnost. Ovšem dle jakých § to bylo už si nepamatuji, zkusím dohledat.
A jinak jestli se dobře pamatuji, tak žádost se podávala podle 106.

No tím pádem zašlete žádost dle 106 zhruba v tom znění, že požadujete pro laika srozumitelně vysvětlit to a to a v případě nespokojenosti uplatníte stížnost proti vyřízení žádosti...
« Poslední změna: 25 Listopadu 2018, 21:53:19 od IZS »
IP zaznamenána

Plechus

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #8 kdy: 25 Listopadu 2018, 21:52:39 »

Je možné, že si celní správa lustrovala celý dům, ve kterém bydlíte, protože hledala někoho jiného. V tom případě by se záznam připsal i k vám. Bydlíte v bytovém domě?

Ano, bydlím. No napíšu jim, tak uvidíme, jak se vyjádří.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #9 kdy: 26 Listopadu 2018, 09:09:09 »

Mě by tedy rozhodně zajímala ta lustrace PČR při silniční kontrole, která neproběhla. A rovnou bych zažádal o potvrzení o provedeném úkonu ;D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #10 kdy: 26 Listopadu 2018, 09:26:55 »

Cokoli lze vysvětlit neschopností, tam není třeba hledat konspiraci.
Silničních kontrol, které neproběhly mám za loňský rok celkem tři, k tomu dvě obce ve kterých jsem nikdy nebyl a nevím ani kde jsou si mě kontrolovaly kvůli volebním seznamům. Asi tam žije nějaký jmenovec.
Pokud by po vás šla BISka nebo něco takového, tak to stejně popřou a prohlásí za omyl a shodu jmen :-)

Při narození jsme dostali lágrové číslo a tak na nás bachaři můžou a nic moc s tím nenaděláme. Stěžovat si můžeme zase u bachařů.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #11 kdy: 26 Listopadu 2018, 09:52:24 »

No já si matně vzpomínám, že to co je smrtelníkovi dostupné je jen "veřejný" výpis, kde kontroly ze strany tajných složek či snad i OČTŘ nejsou evidovány.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #12 kdy: 26 Listopadu 2018, 10:56:43 »

No já si matně vzpomínám, že to co je smrtelníkovi dostupné je jen "veřejný" výpis, kde kontroly ze strany tajných složek či snad i OČTŘ nejsou evidovány.
Tajní tam buď nebudou nebo se budou maskovat za silniční kontrolu :-).
OČTŘ tam rozhodně je. Rejstřík trestů, soud, ministerstvo vnitra se mi tam hemží mezi volební komisí a hledáním provozovatele vozidla kdejakým úřadem.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #13 kdy: 26 Listopadu 2018, 11:31:57 »

Trestní rejstřík ano, ale pokud vás orgán lustruje jen ve fázi vyšetřování, tak to tam IMHO není. Kdybych měl vzít příklad z vedlejšího tématu - třeba když budete mít příliš velký odběr elektřiny a bude vás lustrovat protidrogové.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o využívání údajů v registru obyvatel
« Odpověď #14 kdy: 26 Listopadu 2018, 13:07:46 »

Trestní rejstřík ano, ale pokud vás orgán lustruje jen ve fázi vyšetřování, tak to tam IMHO není. Kdybych měl vzít příklad z vedlejšího tématu - třeba když budete mít příliš velký odběr elektřiny a bude vás lustrovat protidrogové.

Já mám první záznam od PČR jako podezření z TČ, tedy s tou elektřinou se tam asi první záznam objeví zhruba v době, kdy vás chytí s pytlem trávy a začnou se pídit odkud by mohla být.
IP zaznamenána