30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Izrael - parkování  (Přečteno 3399 krát)

dellavega

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Izrael - parkování
« kdy: 20 Listopadu 2018, 14:11:07 »

Špatně zaparkováno v Izraeli, lístek za stěračem na 250 šekelů, jaký je Váš názor a zda už se někomu něco podobného stalo.. Díky..

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Izrael - parkování
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2018, 14:16:54 »

Před lety jsem tam cestoval autem z místní půjčovny. Po nějaké době přišel obyčejný dopis, že prý jsem parkoval někde, kde jsem v té době vůbec nebyl, na obálce bylo navíc zkomolené jméno. Nijak jsem nereagoval, od té doby nic.
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Izrael - parkování
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2018, 18:45:32 »

Nevidím jediný důvod k placení odpustků do zahraničí. Neznám konkrétní případ, že by to našince, který nepobývá v cizině, nějak dostihlo. Jakási paní z Rakous mi dělala nemravné návrhy, stačilo ignorovat a chuť na peníze ji přešla. Pokud se jedná o auto z půjčovny, pozor na to, aby si půjčovna nestáhla pokutu z karty. Po letech to tamní úřední údy přestane bavit a časem se promlčí. Exekuce je spíš teoretická možnost.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Izrael - parkování
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2018, 19:02:40 »

Jak psal Lys, jestli jsi půjčoval auto z půjčovny a oni si zablokovali nějakou částku z kreditky, tak si můžeš být jist, že dřív nebo později ti to z té kreditky i strhnou (a k tomu si strhnou i manipulační poplatek, za to že tě o pokutě obeznámili).

Jediná možnost je nahlásit v bance ztrátu kreditky, kde by už snad s novou kartou měl být pokoj (ale matně si vybavuji, že někomu strhli i na nové kreditce, protože je ta kretidka napojená na jeden účet, který má stále stejného majitele).

Proto já s půjčovaným autem, jezdím zásadně podle předpisů, parkuji výhradně tam kde můžu a nedělám takové psí kusy jako se svým vlastním autem...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Izrael - parkování
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2018, 09:38:09 »

Když si v Izraeli půjčujete auto, úplně všichni pracovníci všech půjčoven používají termín "deductible" (vždy mi přišel pro tento případ komický...) pro blokaci určité částky na kartě a vysvětlují podrobně, k čemu "deductible" slouží. Zprvu tato blokace kryla převážně rozdíl na obsahu nádrže při půjčení/vrácení vozu a poplatky za vjezd na letiště. Cca v r. 2006, když otevřeli dálnici "6", kde se platí mýto, přibyly mýtné poplatky. Cca od r. 2011 u Eldanu, což je v Izraeli asi nejoblíbenější půjčovna aut, přibylo i krytí případných přestupků. V jejich obchodních podmínkách je celkem jednoznačně uvedeno:

Citace
The Renter is liable for all parking fines, traffic and/or any towing violations during the rental period. If the Renter does not pay the relevant fine and the relevant fine is sent to Eldan, Eldan shall transfer such fine to the Renter in accordance with the Renter’s details in its possession and charge the Renter an additional handling fee for handling the transfer of each fine as set out in the Standard Agreement for each fine.

Podmínky se mohou lišit podle půjčovny, ale spíše bych předpokládal, že od sebe konkurenti navzájem opisují. Není mi známo, jak dlouho platí bankovní blokace, ale vybavuji si, že jednou mi za průjezd "šestkou" strhli z účtu peníze asi po osmi měsících.
IP zaznamenána

dellavega

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Izrael - parkování
« Odpověď #5 kdy: 23 Listopadu 2018, 11:09:51 »

Tak pristi tyden se asi dozvim jak to dopadlo, ma mi skoncit rezervace depozitu na karte tak jsem zvedavy co mi strhnou..

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána