30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Ulice Zálesí, příkaz  (Přečteno 13766 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #15 kdy: 24 Ledna 2019, 11:13:47 »

Dle mého nejčistší a nejbezpečnější řešení je se na ÚJ dostavit, k ničemu se nevyjadřovat, vyžádat kompletní kopii spisu a rozumnou lhůtu na vyjádření se. Následně jim poslat vyjádření, že mají promlčeno a přihodit i další argumenty, které vzniknou na základě studia spisu.

edit: Zapomněl jsem zopakovat, že nahrávání je nutnost.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #16 kdy: 30 Ledna 2019, 10:38:15 »

Tak první uj mám za sebou.. Záznam pořízen tajne a zřetelně telefon jsem prostě položil na stůl.. Vše proběhlo tak nějak normálně, paní byla taková teta úřednice, ji je vlastně úplně jedno zda to bude tak nebo tak, ona jen vede ten úřad. Krok po kroku si jede svou agendu na dveřích má cedulku "prijdu hned" a "obed" a ve 3 jde domů.. To jen kdyby měl někdo pocit jako sem měl je ze tam bude sedět někdo kdo mě bude chtít na něčem utavit.. Kopii spisu mám, do protokolu jsem nechal napsat že poučení bylo jen písemné a příliš dlouhe na to aby bylo možno jej na místě přečíst a vyžádal jsem si 14 dní na vyjádření.. Horší je na konci ten protokol ten je napsaný tak že podepíšete kolonky rozuměl jsem nemám námitek jsem vinen blablabla to jsem se snažil vždy nějak doplnit než abych jednoznačně zaskrtl jednu možnost.. No podám odvolání a pak se uvidí.. Díky za cenné rady..
P. S. Mezi řečí mimo protokol jsem se jí zeptal jestli je nějaký právní názor na to jak tu povinnost provozovatele zajistit aby nebyl mým vozidlem spáchán zločin zajistit.. Řekla mi naplno že to nejde že jinak by neměli koho potrestat.. Wtf?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #17 kdy: 30 Ledna 2019, 10:45:59 »

P. S. Mezi řečí mimo protokol jsem se jí zeptal jestli je nějaký právní názor na to jak tu povinnost provozovatele zajistit aby nebyl mým vozidlem spáchán zločin zajistit.. Řekla mi naplno že to nejde že jinak by neměli koho potrestat.. Wtf?
A máte to na tom záznamu, jen tak pro pobavení? A jako přílohu do odvolání.

Mě je tedy mnohem víc na blití z podobné morální mrtvoly než z někoho, kdo to dělá z přesvědčení, že bez něj by byl na silnici armagedon.
Jak říkal Eichmann. Já jen dělal svou práci a vypravoval jsem vlaky. Co se stane s lidma co v nich jedou nebyla moje starost.

Když nemají koho potrestat, mohli by se třeba v kanclu (navzájem) zbičovat, že něčemu nezabránili.
« Poslední změna: 30 Ledna 2019, 10:48:13 od Jan Novák »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #18 kdy: 30 Ledna 2019, 12:30:57 »

No podám odvolání a pak se uvidí..
Odvolání podáte až proti rozhodnutí, teď je na řadě Vaše vyjádření ke spisu.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #19 kdy: 30 Ledna 2019, 13:08:30 »

Jojo jasně.. Napsal jsem to zjednodušeně..predpokladam že k vyjádření úřednice příliš neprihledne a rozhodnutí bude jen formalita.. Proti které bude odvolání.. Díky..
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #20 kdy: 26 Března 2019, 13:40:11 »

Zdravím všechny..
Akce pokračuje vydáním rozhodnutí (doručeno v polovině března)

Chystám odvolání.. chápu to dobře že se to posílá MHMP a oni to postoupí na MD?

Hlavní body..
-na str. 4 (vykřičník) je uvedeno jméno nějakého cizího chlapa - tak jim napíšu že se tomu nevěnovali a že to píšou jen přepsáním jmen stále stejně..  :)
-nebyl zdůvodněn materiální znak přestupku (napsali že soudy opakovaně judikovaly že je to třeba, ale že usoudili že to třeba není a že je to jasné)
-zopakuji co jsem psal k ÚJ - poučení na 4 str. textu - tadymáte nastudujte si to..


Nějaké rady? Doufám, že to tím skončí.. Díky
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #21 kdy: 26 Března 2019, 13:48:38 »

-na str. 4 (vykřičník) je uvedeno jméno nějakého cizího chlapa - tak jim napíšu že se tomu nevěnovali a že to píšou jen přepsáním jmen stále stejně..

Asi bych spíše konstatoval, že cizí chlap je nepochybně svědek, kterého správní orgán prvního stupně vyslechl, ale Vám nedal možnost se jednání zúčastnit a klást cizímu chlapovi otázky. Pokud cizí chlap vyslechnut nebyl, pak zcela nepochybně vyslechnut být měl, protože jinak by uvedení jeho jména v napadeném rozhodnutí nedávalo smysl. V každém případě jste byl krácen na svých procesích právech.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #22 kdy: 26 Března 2019, 14:05:47 »

Ono je tam dokonce napsáno že jemu doručili příkaz, ale já na něj podal odpor.. 
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #23 kdy: 26 Března 2019, 14:30:00 »

Tak potom je to možná spoluobviněný, s jehož výpovědí jste neměl možnost se seznámit.

EDIT: Případně můžete zvýšit fun factor tvrzením, že cizí chlap je vlastně řidič, jehož totožnost SO zná, a tedy neměl vůbec důvod zahájit řízení o přestupku provozovatele.
« Poslední změna: 26 Března 2019, 14:34:37 od kdo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #24 kdy: 26 Března 2019, 15:05:54 »

Včas podejte blanketní odvolání.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #25 kdy: 26 Března 2019, 16:00:00 »

Píšete do blanketního odvolání lhůtu do kdy doplníte odvolací důvody? Pokud ano tak je potom v té lhůtě doplňujete? Nebo čekáte až Vás vyzvou? Nebo podat blanketní odvolání bez důvodů a bez slibování jejich doplnění?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #26 kdy: 26 Března 2019, 16:06:40 »

Magistrát hlavního města Prahy
Mariánské náměstí 2
110 01 Praha 1

Proti rozhodnutí č.j. XXX podávám odvolání.

jamaco
narozen DD.MM.YYYY
Ulice číslo
PSČ Město
[podpis]
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #27 kdy: 26 Března 2019, 19:49:37 »

Píšete do blanketního odvolání lhůtu do kdy doplníte odvolací důvody? Pokud ano tak je potom v té lhůtě doplňujete? Nebo čekáte až Vás vyzvou? Nebo podat blanketní odvolání bez důvodů a bez slibování jejich doplnění?
Oni jsou povinni vyzvat k doplnění, většinou do 5 dnů. Tzn poslání a odpověď pár dnu+ nevyzvedavani pošty 10 dnů, plus těch 5 co si přečtěte až to bude doručeno. Během toho budete tak na desáté straně odvolani.
IP zaznamenána

jozinzbazin

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #28 kdy: 20 Prosince 2019, 11:39:48 »

Zdravím, mohu se zeptat, jak tento případ dopadl? Jsem ve stejné fázi jako kolega, rozhodnutí vypadá velmi podobně i s tím wtf odstavcem. V mém případě je imho fail úřady ten, že udanému řidiči fikcí doručení doručil výzvu k podání vysvětlení, na kterou ten nestihl reagovat, a poslal přiznání až po vydání příkazu (nicméně je asi zřejmé, že úřad se nesnažil dostatečně kontaktovat zjevně existující osobu). Dále pošta nezvládla doručit včas první ani druhé pozvání k ústnímu jednání, a u toho druhého si toho úřad nevšiml.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Ulice Zálesí, příkaz
« Odpověď #29 kdy: 20 Prosince 2019, 13:39:07 »

Udaný řidič nestihl, nebo nemohl stihnout?
Myslím, že výzva k podání vysvětlení zaslaná udanému řidiči bude považována za dostatečné pátrání.

Pokud nebylo doručeno předvolání k ÚJ s dostatečným předstihem, pak byla výzva nezákonná:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3509

Odvolání případu na který se ptáte byl podán na jaře letošního roku. S velkou pravděpodobností tak ještě výsledek není znám. Odvolací orgán pro MHMP je MD.
IP zaznamenána