30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Špatně parkování V ústí nad Labem  (Přečteno 2601 krát)

Freedom

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Špatně parkování V ústí nad Labem
« kdy: 16 Listopadu 2018, 15:36:08 »

Mohu se zeptat dnes mi přišel příkaz zaplatit 1500 za to ,že jako provozovatel vozidla jsem nezajistil správné parkování.  Bylo porušeno  svislé dopravní značení b11 zákaz vjezdu všech m.vozidel s dodatkovou pouze na povolený PKÚ. Při rozhodování SO vycházel ze spis.materialu a videozáznamů . DA se s tím něco dělat?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Špatně parkování V ústí nad Labem
« Odpověď #1 kdy: 16 Listopadu 2018, 15:44:37 »

Podat odpor a zajistit spis.
Zákaz vjezdu by měl jít uhrát.
IP zaznamenána

Coupe

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Špatně parkování V ústí nad Labem
« Odpověď #2 kdy: 18 Listopadu 2018, 11:02:08 »

Máte SZ.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Špatně parkování V ústí nad Labem
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2018, 14:12:20 »

B11 je značka zakazující vjezd a nikoli parkování. Tedy je nesmysl, abyste jako provozovatel porušil zákon "nezajištěním správného parkování", které by spočívalo v porušení zákazu vjezdu.

Zákon neukládá - ani o tom neexistuje judikát (dle mých znalostí), který by říkal, že v zákazu vjezdu nesmíte parkovat. Vozidlo tam (pokud splňuje ostatní legislativní požadavky) smí stát, pouze tam nesmí vjet.

Tzn. parkování je nesmysl řešit a už to poukazuje na nekompetentnost úřednice. Je třeba řešit tedy zákaz vjezdu. B11 s danou dodatkovou tabulkou znamená, že tam za určitých okolností vjet smíte. Tedy konkrétně pokud máte povolení PKÚ což lze využít ;-) Já teda netuším co je PKÚ, podle mě je to Pitomý Kontrolní Úřad :-)

Platí samozřejme to co psal opas - podat odpor a zajistit spis
« Poslední změna: 26 Listopadu 2018, 15:18:17 od kookyna »
IP zaznamenána