30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zorné pole řidiče  (Přečteno 17190 krát)

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Zorné pole řidiče
« kdy: 16 Září 2014, 21:04:58 »

Dneska mě v Liberci zastavili pomáhači za nerozsvícený světla a když zjistili, že z toho nic nekápne, tak se jali vozit na kameře umístěný na půl před zpětným zrcátkem. Prej mi omezuje výhled a je v zorným poli řidiče a nesmí tam bejt. Na můj evidentně nečekanej dotaz, kde teda bejt může mi bylo odpovězeno, že nikde. Kameru jsem sundal a uložil do kasliku. Poté něco venku řešili přes vysílačku a zachytil jsem jen útržky hovoru o řešení stíraný plochy a zornýho pole řidiče. Po5. minutách pochopili, že to nemá cenu, tak jeli a "domluvili mi". Nicméně je to další způsob, jak vydělat nějakou kačku do eráru a sem přesvědčenej, že dobrou záminkou bude i držát na telefon nebo navigaci. Zároveň bych rád, pokud někdo ví,věděl jak je přesně definovaný zorný pole. nepovedlo se mi nikde dohledat.
IP zaznamenána

iFos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zorné pole řidiče
« Odpověď #1 kdy: 16 Září 2014, 22:25:02 »

Někde jsem kdysi četl, že je to pouze prostor stíraný stěrači. Ale odkaz bohužel nemám. Já si kameru dal tak, aby z místa řidiče mé výšky byla za zrcátkem, takže kdyby někdy prudili, tak je klidně posadím za volant, ať si to zkusí sami ;-)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zorné pole řidiče
« Odpověď #2 kdy: 17 Září 2014, 06:57:44 »

Definované (zákonem) to není nikde, ale v případě řešení přestupku musí správní orgán dokazovat, že Vám to (cokoliv) omezovalo výhled, ne že Vy musíte dokazovat, že to tak nebylo. A něco takového je v podstatě nedokazatelné. Případný návrh na vypracování znaleckého posudku jim zřejmě také vezme chuť do života  :)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:Zorné pole řidiče
« Odpověď #3 kdy: 17 Září 2014, 08:49:06 »

Čili správný postup je na místě jim říct, že mi to výhled neomezuje. Pokud si myslí, že ano, tak ať to dokážou?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Zorné pole řidiče
« Odpověď #4 kdy: 17 Září 2014, 09:23:14 »

Čili správný postup je na místě jim říct, že mi to výhled neomezuje. Pokud si myslí, že ano, tak ať to dokážou?

Správný postup je na místě jim říct, že pokud mají pocit, že se stal přestupek, ať ho oznámí do správního řízení.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zorné pole řidiče
« Odpověď #5 kdy: 17 Září 2014, 11:23:46 »

Anebo jim prostě říct, že s pokutou nesouhlasím, na místě nic nezaplatím a ať si dělají, co chtějí.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Zorné pole řidiče
« Odpověď #6 kdy: 17 Září 2014, 12:01:22 »

Tak nějak v koutku duše sem si myslel, že prakticky můžou prd, ale víte jak to je. Metody neustále zdokonalujou a člověk si před nima není nikdy jistej. Každopádně sem byl odhodlanej je s nějakou pokutou poslat do prdele a at si pěkně vypíšou ten canc. Zkusim ještě pohledat souvislost se stíranou plochou.
IP zaznamenána