30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přecházení kolejí  (Přečteno 4917 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Přecházení kolejí
« kdy: 14 Listopadu 2018, 17:09:01 »

Jelikož si často zkracuju cestu z hlavního nádraží v Praze na Žižkov a často tam inkasují opicajti výpalné, díval jsem se, do zákona o dráhách, kolik vlastně můžou inkasovat a dle mého nemají právo řešit toto příkazem na místě. Prosím o kontrolu...

Jedná se o přestupek podle §50 odst. 1 a)
Kód: [Vybrat]
Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že vstoupí v rozporu s § 4a odst. 1 na dráhu nebo v obvodu dráhy na místa, která nejsou veřejnosti přístupná
Ale dále je..

§52a odst. 2
Kód: [Vybrat]
Přestupky podle § 50 odst. 1 písm. c) až f) může projednat příkazem na místě Policie České republiky.
Chápu správně, že toto policie nesmí řešit na místě a musí přestupek poslat na drážní správní úřad.

Lze u takového přestupku zrušit zaplacený příkaz na místě po roce, nechat rozjet a hned zastavit správní řízení pro prekluzi a nárokovat peníze po úřadu?
« Poslední změna: 14 Listopadu 2018, 17:12:28 od paty »
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Přecházení kolejí
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2018, 18:02:24 »

č. 266/1994 Sb.Zákon o dráhách
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Přecházení kolejí
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopadu 2018, 17:06:15 »

Já mám kartičku SŽDC vstup do kolejiště, měl bys vidět ten xicht, když jsem to fízlovi ukázal  ;D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Přecházení kolejí
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopadu 2018, 17:42:30 »

Já mám kartičku SŽDC vstup do kolejiště, měl bys vidět ten xicht, když jsem to fízlovi ukázal  ;D

Hlavne je vetsinou na prvni pohled poznat pokud je nekdo z oboru, napr. neslape na koleje jako vsichni ostatni, ale prechazi je.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Přecházení kolejí
« Odpověď #4 kdy: 26 Listopadu 2018, 20:08:20 »

To ale rozhodně není fizl schopen rozeznat.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Přecházení kolejí
« Odpověď #5 kdy: 06 Ledna 2019, 02:52:29 »

Já mám kartičku SŽDC vstup do kolejiště, měl bys vidět ten xicht, když jsem to fízlovi ukázal  ;D
Kde se to dá sehnat?
Nahovno je, že občas si tam jen tak zevlujou a nechytají a někdy jo :(
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Přecházení kolejí
« Odpověď #6 kdy: 06 Ledna 2019, 03:26:52 »

Kde se to dá sehnat?
Kartička SŽDC? Třeba u nich začněte pracovat. Pokud nebudete pracovat pro někoho kdo na dráhu může ze zákona nebo pro někoho komu to provozovatel dráhy dovolí (např. zaměstnanci čd cargo, čd, security agentur, telekomunikační firmy, atd.), kartičku nedostanete (taky jsem ji měl kdysi, je na ni uveden subjekt pro který pracujete), § 4a zákona č. 266/1994 Sb. o dráhách
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Přecházení kolejí
« Odpověď #7 kdy: 06 Ledna 2019, 13:48:34 »

Já mám kartičku SŽDC vstup do kolejiště, měl bys vidět ten xicht, když jsem to fízlovi ukázal  ;D

Jestli by nebylo zábavnější kartičku ukázat až ve správním řízení.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Přecházení kolejí
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2019, 03:00:36 »

§ 4a odst. 2 písm. b) zákona č. 266/1994 Sb. o dráhách, cituji:
Citace
Všechna místa na dráze a v obvodu dráhy jsou veřejnosti nepřístupná s výjimkou dráhy a jejího obvodu v místě křížení dráhy s pozemní komunikací.

Na zmíněním místě (taky tudy chodím od autobusu) je zjevné křížení s komunikací. Ve směru z nástupiště na Žižkov je na většíně nástupišť cedule zákazu, která ale IMHO nemá oporu v zákoně a jiný zákaz se tam nenachází (viz snímek).

V písmenech c) a d) jsou pak další argumenty. Nedá se tohle nějak účinně použít?
IP zaznamenána