30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 9 10 [11] 12

Autor Téma: A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo  (Přečteno 35775 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #150 kdy: 12 Prosince 2018, 09:27:51 »

Nebyla. :-)
Ale bude :-) Všecko jednou zakážou nebo zaregistrujou.

nebyla kat. D náhodou zrušena ?
resp. zůstala těm co ji mají, ale to je tak všechno ?
No zbraně kategorie D nepodléhají registraci, takže v případě nějakého rušení a zakazování logicky zůstanou všem, kteří se rozhodnou si je nechat, protože o nich nikdo neví. Existuje od nich nanejvýš účtenka.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #151 kdy: 12 Prosince 2018, 20:37:26 »

a tak jsem se v tom trochu zamotal

Citace
článek 1
Oblast působnosti
1. Toto nařízení se použije na střelné zbraně kategorií A, B, C nebo D podle definic v příloze I směrnice 91/477/EHS.
2. Toto nařízení se nepoužije na střelné zbraně znehodnocené před dnem použitelnosti tohoto nařízení, ledaže jsou
tyto zbraně převedeny do jiného Členského státu nebo uvedeny na trh.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #152 kdy: 12 Prosince 2018, 21:12:34 »

a tak jsem se v tom trochu zamotal
Je to prosté, jak bulharská striptérka. Zbraně kategorie A,B,C má jen člověk se zbrojákem, má to průkaz zbraně a policie ví, kam si pro ně dojít. Zbraň kategorie D v žádné evidenci není, tudíž si o ní mohou dělat směrnice jak chtějí.
Stejně tak dřív byly na občanku perkusní revolvery a kdo si to nechal i po změně zákona, ten to prostě má. Sice riskuje nedovolené ozbrojování, ale zase mu to nikdo nemůže podle seznamu brát.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #153 kdy: 12 Prosince 2018, 21:16:31 »

Jen bych si dovolil upravit, že rozhodně neví, kam si pro ně dojít. Ví jen to, kdo je má. Kde rozhodně ne, pokud nejde o držitele ZL.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #154 kdy: 13 Prosince 2018, 15:52:44 »

Stejně tak dřív byly na občanku perkusní revolvery a kdo si to nechal i po změně zákona, ten to prostě má. Sice riskuje nedovolené ozbrojování, ale zase mu to nikdo nemůže podle seznamu brát.

Podle mně je úplně jednou jakou kategorii má zbraň, kerou se "nedovoleně" ozbrojím. a že dříve byla povolená ... to je max polechčující okolnost.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #155 kdy: 13 Prosince 2018, 16:00:56 »

Podle mně je úplně jednou jakou kategorii má zbraň, kerou se "nedovoleně" ozbrojím. a že dříve byla povolená ... to je max polechčující okolnost.
Z pohledu práva určitě. Ale prakticky, když jako držitel ZP po nějakém zákazu zbraň neodevzdám nebo ji najednou záhadně ztratím, jsem hned v hledáčku - nebo nedejbože sehnat něco fakt načerno. Kdežto koupit něco jako když jdu pro chleba a za pár let po zákazu to jen zakonzervovat a někde mít pro strýčka příhodu je mnohem bezpečnější.

A taky bude jistě rozdílnými flastry posuzována painballovka, černoprachý deringer nebo vojenská kulovnice do r1890, když zůstaneme jen u D.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #156 kdy: 13 Prosince 2018, 17:36:41 »

Přesně tak, hlavně nikdo neví čí to je a kdo to nezaregistroval. Já to jen použil.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #157 kdy: 13 Prosince 2018, 23:08:55 »

nebo nedejbože sehnat něco fakt načerno.
Tím myslím opravdu anonymně...i když samozřejmě chápu že to je obrovské riziko

Kdežto koupit něco jako když jdu pro chleba a za pár let po zákazu to jen zakonzervovat a někde mít pro strýčka příhodu je mnohem bezpečnější.
NO když koupím načerno a počkám pár let...je to IMHO skoro to samé

Hlavně když se někde strejček příhoda objeví, tak je úplně fuk jestli použiju zbraň koupenou načerno nebo kat. "D" drženou na černo. Dokonce si dovolím tvrdit, že po x letech bude ta černota bezpečnější, protože pokud bud jakkoliv spojován se střelným zraněním strýčka Příhody, tak pokud to bude zbraní, kterou jsem před lety koupil na občanku - těžko se z toho vykroutím, ale zbrań kouená na černo může po letech být anonymní.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #158 kdy: 14 Prosince 2018, 08:25:43 »

NO když koupím načerno a počkám pár let...je to IMHO skoro to samé

Hlavně když se někde strejček příhoda objeví, tak je úplně fuk jestli použiju zbraň koupenou načerno nebo kat. "D" drženou na černo. Dokonce si dovolím tvrdit, že po x letech bude ta černota bezpečnější, protože pokud bud jakkoliv spojován se střelným zraněním strýčka Příhody, tak pokud to bude zbraní, kterou jsem před lety koupil na občanku - těžko se z toho vykroutím, ale zbrań kouená na černo může po letech být anonymní.
To si nerozumíme. Strýčkem příhodou myslím spíš občanskou válku, změnu režimu nebo tak něco, k běžné trestné činnosti už je samosebou jedno, jestli přidám i nedovolené ozbrojování.

Jde o to, že zbraň kategorie D koupím legálně, klidně poštou nebo z ruky do ruky. A na občanku znamená, že pošťák nebo obchodník ověří, že mi bylo osmnáct. Tedy nikde nikomu nechybí, nikdo ji nehledá, není v žádném registru. A až ji zakážou a stane se z ní zakázaná nebo registrovaná, nikdo neví, kdo takové má. Je to pak stejné jako kontrolovat náhodně jestli náhodou nemaj lidi doma kokain - nereálné. I když mě najdou jak vykopávám naolejovanou truhlu na poli, pořád nikdo neví, jestli si vyzvedávám svůj letitý majetek nebo jsem hledač pokladů, co to už už chtěl hlásit na policii a teď ho zrovna vyrušili.

Ostatní zbraně podléhají registraci, někde někomu chybí nebo s nimi někdo něco horšího spáchal, tedy černota je risk jak barák i po mnoha letech a o vašich legálních zbraních zase ví PČR, že je máte. Tedy při ztrátě či neodevzdání bych očekával pokuty, domovní prohlídky nebo něco horšího. (gestapo nebo stb taky kouklo do registrů a hned věděli, kde je potenciální nepřítel)

V civilizovaných zemích za oceánem si mohu zamlada koupit třeba kulomet a když je z něj pak zakázaný, stále ho mám legálně, jen ho už nemám komu prodat. Tady v Evropě jde dělat právo zpětně, takže i z legální věci se ve skříni může stát ilegální.
« Poslední změna: 14 Prosince 2018, 08:29:31 od Jan Novák »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #159 kdy: 14 Prosince 2018, 11:17:06 »

No když to tak čtu, tak Vám musím át za pravdu. Já myslel že prodej "D" na občanku, znamená, že Vás prodávájící někam nahlásí.

BTW: jak je to dneska s předovkama, bydlím celkem na samotě, nehodlám jít cestou zbrojáku, zatím jsem celkem fyzicky zdatný, ale napadlo mne, že mít doma připravenou dvouhlavňovou luparu by možná na stáří nebylo marné....
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #160 kdy: 14 Prosince 2018, 11:32:29 »

No když to tak čtu, tak Vám musím át za pravdu. Já myslel že prodej "D" na občanku, znamená, že Vás prodávájící někam nahlásí.

BTW: jak je to dneska s předovkama, bydlím celkem na samotě, nehodlám jít cestou zbrojáku, zatím jsem celkem fyzicky zdatný, ale napadlo mne, že mít doma připravenou dvouhlavňovou luparu by možná na stáří nebylo marné....

Cokoli jedno a dvouranného bez ohledu na čas výroby je na xicht/občanku.
Dlouhodobě skladovaná nabitá předovka podle mě ale po čase nevystřelí, prach zvlhne, pokud člověk není nějaký westernový nadšenec, co s tím umí rutinně zacházet
Ale nedávno se objevil český počin i do kapsy, co se dá nosit i s sebou. A v kapse, zejména, když to má gumové těsnění to asi vydrží suché a provozuschopné dlouhé týdny a měsíce.
http://www.czechguns.com/?perkusni-pistole-gladiator,6

A pokud vám není líto zkracovat flexou historickou brokovnici, tak stačí prolézt vetešnictví nebo internety a sehnat něco do r 1890 a pak to odborně fiknout/nechat fiknout
« Poslední změna: 14 Prosince 2018, 11:34:20 od Jan Novák »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #161 kdy: 14 Prosince 2018, 12:46:21 »

ten gladiator je super a za přijatelnou cenu, akorát jen dvě rány, které je nutno ještě dobře trefit...no ta lupara mi na obranu obydlí přijde jistější....zvlášť když člověk není nadšenec a nechce trávit volný čas na střelnici. Ale dobrý nápad s tím pokrácením historické brokovnice.... Dík.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #162 kdy: 15 Prosince 2018, 12:43:40 »

S vlhkostí v kapse velice opatrně, mě napřed ohnil závěr na LCP a dyž se to nalakovalo Cerakotou (byť na hranách se už zase odřela), tak ohnívá povrchově hlaveň. No je to prostě běs.
« Poslední změna: 22 Prosince 2018, 19:59:17 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« Odpověď #163 kdy: 19 Prosince 2018, 10:15:03 »

ten gladiator je super a za přijatelnou cenu, akorát jen dvě rány, které je nutno ještě dobře trefit...no ta lupara mi na obranu obydlí přijde jistější....zvlášť když člověk není nadšenec a nechce trávit volný čas na střelnici. Ale dobrý nápad s tím pokrácením historické brokovnice.... Dík.


Tak na těch pár metrů se trefit asi půjde, případně použít broky, ač tam je to trošku nejisté.

Co se týče vlhkosti, tak to jde taky řešit, zakápnout voskem a podobně. Jako závaží použít sabot, který je na dlouhodobé uskladnění ůdajně vhodný.

Gladiator, hlavně novinka D1, se mi hodně zamlouvá, i kdyby jenom byl na poličce nenabit:)
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 9 10 [11] 12