30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kontrolní kontrola  (Přečteno 9701 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Kontrolní kontrola
« kdy: 10 Listopadu 2018, 05:42:51 »

Po delší době opět setkání s PČR. Relativně poklidný návrat z výletu a pátečního nákupu se změnil v zajímavé a pro zbytek posádky velmi poučné drama. Vtipné na tom bylo, že setkání s PČR  předcházela ve vozidle cekově bouřlivá a plodná diskuze na téma FSM a jak se chovat při jakékoli interakci s policií. Respektivě zbytek posádky se hodlal utrhnout od stáda a  táhal ze mně nějaké informace. A tu se našla příležitost, jak vše procvičit naostro a držet se hesla: "Škola hrou". Dával jsem si opravdu záležet.
   Zevlující hlídka PČR se  z vedlejší silnice v obci zařadila před vozidlo přede mnou a zpomalila na nějakých 35 km/h  a takto se pohybovala prázdnou a dlouhou obcí cca 3/4 kilometru a evidentně provokovala a bavila s tím jak vytváří kolonu oveček. Upozornil jsem a  v krátkosti poučil  posádku, co hodlám podniknout a co se zřejmě potom bude dít , a že oni se budou dívat a mlčet. Manévr proběhl naprosto dle předpokladů, on board kamera běžela a telefon byl připravený. Vozidlo PČR,  přesně jak jsem předpokládal, když bylo předjížděno, náhle zrychlilo na cca 55-60 a já se před něho zařadill v v rychlosti kolem 65km/h. Teď už následovala jen chvíle napětí, jestli se bude či nebude konat diskotéka. Upřímě řečeno byl bych trochu zklamán , lekce z FSM č.1 by tím byla u konce a policajti by byli ti hodní. Diskoška byla spuštěna a horn zběsile kvákal. Tentokrát jsem hledal to nejdebilnější místo k zastavení, ať si ostaní účastníci provozu také užijí mé kontrolní kontroly a vznikne trochu kolaps.  Za blbce budou pachouni né já. 
  Poker face nasazen,nahrávání běží a jdem na to.
 (Pach letí k okénku)
 (Pach vzrušeně bubnuje na okénko a staví se k B slouku)
 (okénko sjíždí do dvou třetin já tupě zírám vpřed)
 Pach:víte proč jsme vás zastavili?
 Já:( krčím pouze rameny)
 Pach1: Předložte doklady potřebné blablabla
 Já:(hledám ŘP a Malý techničák cca 3 minuty)
Pach1: Ještě zelenou kartu
Já: (hledám zelenou kartu asi 2 minuty)
Pach1: ukažte mi povinou výbavu
Já: mám ji v kufru, pod deskou v rezervě. Budu potřebovat stoleček.
Pach1: no to nevím nač?
Já: Musím vyrovnat obsah kufru, zčásti se jedná o potraviny a nehodlám je vykládat na vozovku.
Pach1:My žádný stolek nemáme.
Já: Tak zavolejte někomu, kdo ho má,třeba celníky. ( Vytahuji 20kg pytel brambor) Mohu si to dát zatím  do vašeho vozu na sedadla?
Pach1: Nemyslíte vážně?
Já: zcela (vykládám pytel a pokládam na vozovku)
Pach1: žárovky, lékárničku
Já: ( podávám mu jakousi sadu žárovek, která je zřejmě k vozu nepoužitelná)
Pach2: Vy si nás natáčíte? (Lustruje doklady a poté šmajdá kolem auta, očumuje světla a pneu)
Já: Ano
Pach1: ( otevírá lékárničku a obsah v igelitu mu vypadne na vozovku)
Já: Nebude teď kontaminovaná? Nejsem lékař ani zdravotník nedokážu posoudit její nezávadnost.
Pach1: ( očumuje doma vytisknutou přelepku, která prodlužuje životnost lékárny do r.2020)
Pach 2: Používáte zimní pneumatiky
Já: Ano
Pach2: Ještě máte letní?
Já: Zřejmě
Pach2 Už by jste měl mít nasazené zimní.
Já:  Důvod?
Pach1: No nám jde o tu rychlost
Já: nerozumím
Pach2: No, my ji nedokážem přesně specifikovat.
Já: stále nerozumím
Pach1:No, jak jste nás předjel, tak jste tam musel mít skoro osdesátku.
já: není možné, dvojku a pak trojku
Pach2: no my, když jsme se dívali na tachometr
Já: já nemám tachometr, ale když jsem jel za vámi  tak mi tady svítila  trojka a sněhulák a když jsem vás předjížděl tak pětka a nula.
Pach1: (vrací mi doklady) Dejde si pozor na tu padesátku.
Já: vy sledujte zrcátka, a když vás někdo předjíždí tak úmyslně nezrychlujte. Všechno mám natočené. Dostanu zápis o provedeném úkonu?
Pach2: No nemáme na to formulář
Já: S tím jsem počítal, kdy a kde se pro něj mohu zastavit?
Pach2: během příštího týdne na služebně v ...........

Posádka vozu byla neskutečně překvapena, že to neskončilo pokutou a připustila, že by se za opicema táhla klidně 20km. Předjet plazící se policajty je vrchol drzosti a pirátství.
Já to už udělal poněkolikáté, převážně po půlnoci. Moje zkušenost je, že když ve 3 hodiny ráno v obci kolem zevlující fízlí hlídky proletím 80km/h, tak v 75% za mnou nevyrazí,ale když projedu prdprd 40km/h tak na 90% vyrazí.




















.







 
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2018, 08:51:07 »

Hezká práce. Stížnost na to jak neumožňují předjetí  nahrávkou a jak mění ad hoc důvod kontroly jste poslal?
Požádejte o potvrzení o provedeném úkonu z tepla domova datovkou a podle toho co tam bude pošlete stížnost, ať se pašíci nenudí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2018, 09:08:55 »

Já bych ty brambory na silnici nepoložil....no bohužel, povinná výbava nám zmizela a už si téhle legrace moc neužijeme.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2018, 10:57:19 »

Fizly bez radaru predjizdim klidne kilem (a stejnych zkusenosti mam taky dost, naposledy zacali povinnou vybavou a pak to upresnili na "lekarnicku", ja ji tim padem prehodil na posledni misto a pomalu jsem ukazoval vse po porade, pak mu podavam 3 lekarnicky najednou ... ani je neotvírá .. "dobrý, jeďte!" .... "a ještě sem vám neukázal reflexní vestu!" ... "jeďte" ..


Problem je v tom ze oni zdrzujou jen kdyz je jde predjet jen pres prechody nebo plnou caru, kdyz je prostor a misto, zase zrychli. Nebo teda aspon moje zkusenost.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2018, 11:11:04 »

Fizly bez radaru predjizdim klidne kilem

Jak se pozná fízlí auto bez radaru? Za jízdy umí měřit jen tajní - tzn. Passat, Superb, Octavia bez policejních malůvek? Tedy cokoliv s malůvkami neumí měřit za jízdy?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2018, 11:40:28 »


Jak se pozná fízlí auto bez radaru? Za jízdy umí měřit jen tajní - tzn. Passat, Superb, Octavia bez policejních malůvek? Tedy cokoliv s malůvkami neumí měřit za jízdy?
U nas to takhle je. Je dobry ale znat lokalni vozovy park, tady maj treba PCO pomalovany trojkovy oktavky a dvojkovy oktavky pomalovany sou bez radaru. Ale napr. ta i8 pomalovana ma ramer bez hlavy (pasivni rezim). A jeste prej par dalsich aut pomalovanych ma ramery (vim ze nekde to tak ma MP), ale naprosta vetsina pomalovanych aut radary nemaji.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

gofree

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2018, 21:20:11 »

Nie je základom FSM, že s policajtami sa nebavíme?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2018, 23:23:45 »

Nie je základom FSM, že s policajtami sa nebavíme?
To je zakladem pokud si nejsme jisti, ale pokud si jisti jsme a vime co delame, muzeme obcas i neco ziskat (delaji chyby a rikaji nesmysly, ktere se daji vyuzit napr. k podani stiznosti).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.