30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Parkování "blokové čištění" bez odtahu  (Přečteno 5356 krát)

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
[LOST] Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« kdy: 07 Listopadu 2018, 21:25:26 »

Zdravím, je to první kontakt s úředníkem tak si nejsem jist.
Majiteli vozidla přišla výzva, majitel je blízká osoba co to nechce řešit (klasicky :D). Zaparkoval jsem na parkovišti a žádný zákazový značky jsem si nevšiml, nešlo o čištění ale o to že tam pak kopali ale ne na celým parkovišti, ale jen na části takže auto neodtáhli a našel jsem ho asi po dvou týdnech na místě s lístečkem. Docela dlouho jim trvalo než se ozvali a už jsem si myslel že to vyšumí ale ne. Vzhledem k tomu že schránka není vybírána moc často tak došlo k doručení fikci a už není moc času na reakci, pár dní.

Takže nevím jestli zaplatit 500 nebo udat sebe a řešit to. Myslím že celý parkoviště mít nafocený nebudou. Tak si řikám že bych to řešil tím že jsem tam zaparkoval dřív než je tam dali.
 Je to blbý nápad? Na helmuta asi není čas.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2018, 08:49:21 »

Podle výzvy je to porušení zóny, to je obvykle taková past zejména na nemístní řidiče.

Bylo to parkoviště v době zaparkování označeno značkou jako parkoviště? Došlo po zaparkování ke změně dopravního značení?
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #2 kdy: 08 Listopadu 2018, 20:00:24 »

Značka parkoviště tam pravděpodobně byla, co se dělo po zaparkování nevím, byl jsem pryč. Když jsem přijížděl tak byl zákaz parkování v ulici přes kterou se jede k parkovišti kvuli stavbě a asi na příjezdu na parkoviště byla značka že tam bude zákaz o několik dní později, nevím všiml jsem si ji až při odjezdu po asi dvou týdnech.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2018, 21:35:02 »

Není zřejmé zda se jednalo o trvalé nebo dočasné značení IZ8a.

Pokud jste zaparkoval na místě v zóně IZ8a ale na místě označeném "P" neporušil jste zákon. Pokud byla dodatečně odstraněna/zakryta značka "P" (např. z důvodů stavebních prací) a případně i instalovány značky zóny a tím vzniklo porušení IZ8a je na úřadu, aby prokázal, že tam auto ještě nestálo.

Pokud jste byl prokazatelně (letenka/jízdenka, hotel atp.) nebyl schopen auto přesunout (pobyt mimo Brno, hospitalizace atp.) mělo by město rozhodnout o nevině. Něco najdete na http://dfens-cz.com/odtazeno-vraceno-bonus/ a https://www.reflex.cz/clanek/komentare/70808/odtahy-pri-jarnim-cisteni-vozovky-jak-se-branit-a-co-platit.html

V tuto chvíli je vhodné nahlédnout do spisu a zjistit, k čemu vlastně na daném místě došlo. Podle obsahu spisu pak zvolit strategii.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #4 kdy: 08 Listopadu 2018, 22:47:32 »

Takže tady na to odpovědět tím že jsem řídil já a pak si to jít s nimi řešit, chápu správně? Nebo na tohle ani neodpovídat?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2018, 07:48:37 »

Je to bez bodů a s minimální pokutou. Čili ideální pro získání reálných zkušeností se správním řízením, které se kdykoliv v budoucnu mohou hodit, až o něco opravdu půjde. Takže ano, udat sám sebe může být správný krok.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2018, 02:21:45 »

Dík, tak jsem si to myslel. Uvidím co mají.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2019, 12:23:56 »

Tak přichází na řadu další krok, mám se dostavit na podání vysvětlení týkající se zjištění kdo vozidlo odstavil, je správný postup přijít říct ano byl jsem to já a tím skončit? Pak až zahájí správko dojít kouknout na spis? Nebo se můžu jít podívat na spis před podáním vysvětlení?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #8 kdy: 10 Ledna 2019, 12:49:59 »

Jako provozovatel jste schopen prokázat právní zájem, a tak máte podle § 38 SprŘ právo nahlížet do spisu kdykoliv. Pokud chcete jít podat vysvětlení osobně, můžete s tím nahlížení bez dalších časových nákladů spojit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #9 kdy: 10 Ledna 2019, 12:51:38 »

Ta výzva k podání vysvětlení přišla řidiči, kterého udal provozovatel na základě sprdelní výzvy?
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #10 kdy: 11 Ledna 2019, 12:33:27 »

Ano, přesně tak.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #11 kdy: 25 Listopadu 2020, 01:29:36 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "blokové čištění" bez odtahu
« Odpověď #12 kdy: 25 Listopadu 2020, 21:26:14 »

Špatně  >:(
Zapomněl jsem se dostavit v daný čas na úřad a lekl jsem se pokuty za nedostavení se. A taky už jsem pak nebyl moc v Brně tak se mi nechtělo to řešit.  :-\ Asi to byla chyba. No takže když jsem tam přišel druhý den tak po mě chtěla 300, tak jsem jim to tam nechal.
IP zaznamenána