30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni  (Přečteno 3868 krát)

v1kt

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
[LOST] Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni
« kdy: 07 Listopadu 2018, 11:41:30 »

Rad bych poprosil zkusenejsi o pomoc s mym prvnim (serioznim) bojem s uredniky.

@Moderatori - prosim o presunuti do neverejne sekce, pripad je zivy.

ZLOCIN: 95kmh na 80ce - automatizovane, usekove mereni

CASOVA OSA:
 Rijen 2017 - Zlocin
 Listopad 2017 - Oznameni podezdreni na Urad (+foto a overovaci list)
 Leden 2018 - Vyzva (ignorovana)
 Cervenec 2018 - Odlozeni prestupku, Prikaz na sprdel a Odpor
 Zari 2018 - Vyrozumeni o dokazovani v Rijnu
 Rijen 2018 - Nedostavil jsem se k dokazovani, Projednani bez ustniho
 Listopad 2018 - Rozhodnuti

MUJ CIL:
 1) neplatit pokutu
 2) neco se noveho se priucit a poprudit uredniky

Tento tyden jsem nafotil spis, spolu s dokumenty co mi prisly postou, anonymizovane prikladam.

Nyni mam cca tyden na podani odvolani proti rozhodnuti, moc me nenapada na cem to postavit, napada vas neco?
Dekuji za pomoc!
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2018, 11:49:30 »

1) Nebyla vyřízena námitka podjatosti obsažená v odporu.
2) Existence a platnost přechodného značení v době skutku je pouze tvrzena, nikoliv prokázána.
IP zaznamenána

v1kt

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2018, 12:05:16 »

Omlouvam se,
zapomnel jsem pripsat ze v pripade existuji dve odbocky:
1) Prislo mi vyporadani na podjatosti z odporu - na urednika co ma pripad v gesci a jeho nadrizeneho - neodvolal jsem se, pocitam ze tady uz nic nenadelam
2) Poslal jsem zadost o kopii spisu podle InfZ, zamitnuto, odvolal jsem se. Pouzil jsem templaty odsud, asi trochu zastarale, jsou nejake nove judikaty. Takze ani tady nepocitam s necim co by pomohlo, spis je jen prudim.

Platnost prechodneho znaceni - dekuju, pouziju!
IP zaznamenána

v1kt

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2018, 16:07:12 »

Vytvoril jsem navrh odvolani, pokud byste mel nekdo cas pres vikend se kratce podivat a dat mi pripominky, rady budu jen rad, dekuji!
IP zaznamenána

v1kt

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni
« Odpověď #4 kdy: 08 Listopadu 2018, 22:03:12 »

Zmenil jsem termin Spravni delikt na Prestupek provozovatele vozidla a s tim spojene zmeny paragrafu
Zmenil jsem odkazy 200/1990 na 250/2016 a s tim spojene zmeny paragrafu a jejich citace
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2018, 07:37:00 »

V případech poměrového (úsekového) měření není od věci napadnout nedostatečné vymezení skutku - místem, kde byl Váš strašlivý čin spáchán, je více než 4 km dlouhý úsek dálnice. Namítat můžete překážku litispendence a rovněž nemožnost posoudit materiální znak skutku (ten se v různých místech daného úseku může lišit). Přidat lze i úvahu na téma, že neexistuje žádný důkaz o tom, že přestupek byl páchán v celém úseku, jenž je označen jako místo jeho spáchání, neboť v kterékoliv jeho části mohlo dojít k významnému překročení rychlosti, jež mělo vliv na výsledný průměr, zatímco většinu úseku jste projel předpisově. Nechť tedy SO1 upřesní, kde byl protiprávní skutek spáchán. Judikatury na téma místa spáchání přestupku jsou tuny.
IP zaznamenána

v1kt

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2018, 11:22:30 »

Dekuji, pridano ve forme:

II. a) 1.2. Nedostatečné vymezení skutku Přestupku fyzické osoby
Správní orgán nevymezil dostatečně místo kde byl domnělý Přestupek fyzické osoby spáchán, uvádí více než 4 km dlouhý úsek dálnice. To zakládá několik problémů se kterými se správní orgán nevypořádal: 1) nemožnost posoudit materiální znak skutku (ten se v různých místech daného úseku může lišit) – viz níže bod II. a) 2. tohoto odvolání. 2) vágní vymezení místa skutku zakládá povinost správího orgánu vyloučit překážku listipendace. 3) Správní orgán nedostál požadavku na vymezení skutku takovým způsobem, aby bylo vyloučeno nebezpečí záměny a tím i opakovaného postihu za týž skutek (čímž by došlo k porušení zásady ne bis in idem) a další...
Správní orgán nedoložil žádný důkaz o tom, že přestupek byl páchán v celém úseku, jenž je označen jako místo jeho spáchání, neboť v kterékoliv jeho části mohlo dojít k významnému překročení rychlosti, jež mělo vliv na výsledný průměr, zatímco většinu úseku jste projel řidič předpisově. Správní orgán musí upřesní, kde byl protiprávní skutek spáchán.

NSS č.j. 9 As 291/2014 – 39 ze dne 28.5.2015:
„V každém individuálním případě je pak nutno posuzovat, zda je úsek komunikace popsaný ve výroku rozhodnutí o přestupku společně s označením času a způsobu spáchání přestupku vymezen dostatečně konkrétně tak, aby nemohl být skutek zaměněn s jiným.“

NSS č.j. 9 As 214/2014 – 48 ze dne 08. 01. 2015:
„Dle § 77 zákona o přestupcích platí, že výrok rozhodnutí o přestupku, jímž je obviněný z přestupku uznán vinným, musí obsahovat též popis skutku s označením místa a času jeho spáchání, vyslovení viny, druh a výměru sankce. Smyslem přesného vymezení skutku ve výroku rozhodnutí je to, aby sankcionované jednání nebylo zaměnitelné s jiným jednáním. V rozhodnutí, jímž se trestá za spáchaný přestupek, je nezbytné postavit najisto, za jaké konkrétní jednání je subjekt postižen. To lze zajistit jen dostatečnou konkretizací údajů, které skutek charakterizují. Taková míra podrobnosti je nezbytná pro celé řízení, a to zejména pro vyloučení překážky litispendence, dvojího postihu pro týž skutek, pro vyloučení překážky věci rozhodnuté, pro určení rozsahu dokazování a pro zajištění řádného práva na obhajobu“
IP zaznamenána

v1kt

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopadu 2018, 10:18:14 »

Dekuji za pomoc, odvolani poslano, dam vedet jak se vse vyviji
IP zaznamenána

v1kt

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni
« Odpověď #8 kdy: 14 Srpna 2019, 09:35:32 »

Tak SO2 na zacatku srpna 2019 rozhodl a odvolani zmitl, napadene rozhodnuti potvrdil. :-(

Pokutu i naklady rizeni jsem tedy zaplatil, ted zavzuji jestli ma smysl podat spravni zalobu (cas na rozhodnuti do cca konce zari 2019)

Pokud byste mel nekdo naladu projit moje odvolani a nasledne rozhodnuti SO2 - budu rad pokud mi pomuzete vyhodnotit sance na uspech.

U spravni zaloby uz mi nejde primarne o pruzeni uredniku / uceni se  ale spise o penize - v pripade sance vetsi 50% na uspech ma smysl investovat 3k do poplatku za zalobu (pokuta byla 2k +1k naklady).

V rozhodnuti SO2 jsem nenasel zadne do oci bijici chyby (lhuty, vsechny namitky zodpovezeny, atd...), samozrejme nektere namitky odbyl, pripadne se s nemi vyporadal podivne ale to se asi dalo cekat...


IP zaznamenána

v1kt

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prosba o radu - zivy pripad - usekove mereni
« Odpověď #9 kdy: 23 Září 2019, 12:58:53 »

Ahoj,

tak tady uz asi nic nevymyslim(e).

Prosim moderatory o presunuti do uzavrenych pripadu jako LOST.

Dekuji vsem za pomoc, i kdyz to tentokrat nevyslo!
IP zaznamenána