30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Přišla výzva novému majiteli  (Přečteno 9930 krát)

Dyen

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[?] Přišla výzva novému majiteli
« kdy: 02 Listopadu 2018, 22:02:48 »

Zdravím a pozdravuji,

mám dotaz na další postup u tohoto případu.
Jednoho dne se měl udát přestupek, pár dní na to bylo auto prodáno a výzva přišla novému majiteli. Ten mě kontaktoval a upřímně mě pobavil. Po nahlédnutí do dopisu, který obdržel jsem se musel opět smát. Jednalo se o parkování v zákazu zastavení, ikdyž jsem si po cestě nikde žádného nevšiml (Ale to je nepodstatné).
Nicméně bych tento případ chtěl řešit já osobně a proto bych se chtěl zeptat o rady. Má mě udat hned ? Ignorovat první obsílku ?
Popřípadě není problém s nahráním anonymizovaného dopisu, pokud by bylo třeba.
Předem děkuji všem zúčastněným  :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2018, 00:49:31 »

Co se týče udání: abyste měl jistotu, že nedojde k překlopení na přestupek provozovatele, musí Vás udat nejpozději do 60 dnů od spáchání přestupku (máte-li spis, tak přesněji do 60 dnů od data, kdy se úřad o přestupku dozvěděl), nebo ve lhůtě dle výzvy (15 dní). Volit můžete tu variantu, která nastane později.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2018, 17:06:18 »

Já myslím, že by měl úřadu napsat, že v době údajného přestupku nebyl provozovatelem vozidla a tečka.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2018, 22:55:41 »

otázkou je, nebyl-li v době přestupku registrovaným majitelem, má-li vůbec reagovat
není-li lépe je nechat nastoupit na SPRDEL a pak ji sdělit, že i v registru vidí, že v době spáchání, majitelem nebyl, tedy ani nemohl zabránit...
minimálně tím oddálí dobu, kdy bude kontaktován původní majitel
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2018, 10:37:37 »

A co varianta nechat to spadnout na sprdel, nový majitel na ÚJ předloží smlouvu že v tý době nebyl provozovatel a až příjde výzva předchozímu majiteli, tak ten se nahlásí jako řidič a k přestupku už se nepůjde vrátit, protože už jdnou bylo odloženo ne? Úřad bude mít řidiče, ale nebude moci zahájit řízení a game over..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2018, 12:24:55 »

Kdo je majitel je nepodstatné, zásadní je kdo je provozovatelem v registru a do kdy přesně. ten a nikdo jiný je odpovědný za sprdel.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #6 kdy: 04 Listopadu 2018, 12:34:19 »

Tak předpokládám že přestupek se stal v čase T, to byl provozovatel Dyen, řekněme že T+5 to prodal a současně se podala žádost o změnu, úřad si toho nevšiml a obeslal už nového provozovatele a jde po něm. Tím pádem když s ním zahájí sprdel a on pak předloží kupní smlouvu, tak úřad půjde po Dyenovi a ten když udá řidiče, tak už s ním řízení zahájit nemůžou jestli se nepletu, protože přestupek už bude jednou odložen..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2018, 20:52:56 »

Tak předpokládám že přestupek se stal v čase T, to byl provozovatel Dyen, řekněme že T+5 to prodal a současně se podala žádost o změnu, úřad si toho nevšiml a obeslal už nového provozovatele a jde po něm. Tím pádem když s ním zahájí sprdel a on pak předloží kupní smlouvu, tak úřad půjde po Dyenovi a ten když udá řidiče, tak už s ním řízení zahájit nemůžou jestli se nepletu, protože přestupek už bude jednou odložen..
Proč by úřad měla zajímat nějaká kupní smlouva? Úřad zajímá, kdo je zapsaným provozovatelem v čase T a z koho tedy vypadnou peníze. Jim je u prdele jak to bylo a kdo s čím jezdí.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #8 kdy: 04 Listopadu 2018, 20:54:51 »

Tak se asi blbě chápeme, protože úřad poslal výzvu provozovateli který pravé v době přestupku nebyl provozovatel. Proto by se tý chyby dalo využít
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #9 kdy: 04 Listopadu 2018, 20:59:47 »

Tak se asi blbě chápeme, protože úřad poslal výzvu provozovateli který pravé v době přestupku nebyl provozovatel. Proto by se tý chyby dalo využít
To musí vědět Dyen. U mě mezi prodáno a v registru převedeno typicky bývá pár dnů rozdíl. nejdřív smlouva a peníze a potom převod.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #10 kdy: 04 Listopadu 2018, 21:21:14 »

Záleží kdy byla podána zadost na registru, tak počkat jak se k tomu vyjádří Dyen
IP zaznamenána

Dyen

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #11 kdy: 04 Listopadu 2018, 22:53:47 »

Je to přesně tak jak píšete. Kdy se měl stát údajný přestupek, tak jsem byl ještě majitelem já jak fyzicky tak v registru. Auto se později prodalo a hned jsme to přepsali a následně zhruba za týden mi volá nynější majitel, který s tím neměl nic společného.
A ano, přesně téhle chyby bych chtěl využít, protože v registru majitel je evidentní.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #12 kdy: 05 Listopadu 2018, 14:23:56 »

Podle toho jak moc je nový majitel ochotný spolupracovat..

když by nový majitel byl ochotný se kočkovat se správním orgánem tak může výzvu ignorovat.. když pak přijde příkaz tak podat jen odpor.. pak nechat proběhnout řízení a rozhodnutí a do odvolání napsat že nebyl v době přestupku provozovatelem.

Když nebude tak ochotný tak může napsat že nebyl provozovatelem i dřív.

SO pak může začít znovu od odpustkové výzvy se správným provozovatelem, ale může zatím uplynout velká část promlčecí doby.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #13 kdy: 05 Listopadu 2018, 14:55:27 »

A když to spadne u nového provozovatele na sprdel, ten pak řekne že nebyl provozovatel a výzvu dostane ten původní a nahlásí se jako řidič. Může s ním SO jako s řidičem zahájit řízení když už jednou přestupek odložil, protože neměl řidiče nebo bude ve slepý uličce a game over?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #14 kdy: 05 Listopadu 2018, 15:02:19 »

mrkef> Ano, říkám tomu šach-mat.
IP zaznamenána