30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah má hrozit i autům bez platné STK  (Přečteno 6069 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« kdy: 01 Listopadu 2018, 07:42:17 »

Další level buzerace.
Ulice měst a obcí hyzdí množství autovraků, které jsou tam nezřídka odstavené dlouhé roky. Jejich odstranění však úřadům komplikuje složitá legislativa. Poslanci TOP 09 proto teď přišli s návrhem, jak to usnadnit.
https://www.novinky.cz/domaci/487837-odtah-ma-hrozit-i-autum-bez-platne-stk.html
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 903
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2018, 07:44:47 »

Zbyteční lidé...zbytečné návrhy....
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2018, 08:55:39 »

Na tohle bude mít jiný pohled někdo na vesnici, kdo má okolo domu několik vraků a ten, kdo večer na sídlišti krouží a hledá...

A co myslíte pod termínem auto bez Stanice Technické Kontroly? To musím za sebou tahat nějakou nemovitost?  8)




IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2018, 13:08:21 »

Tak to bude hodně zajímavé.. s tím kolik lidí termíny kontrol nesleduje a nebo zapomenou..

Chybí mi tam jen..
"určitě nebude docházet k odtažení třebas 5 let starého auta kterým někdo normálně jezdí protože úředníci tu pravomoc budou používat jen v nutných případech"
 ;D ;D ;D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2018, 14:00:17 »

A vraky s platnou kontrolou budou nadále jezdit a někde stát.
IP zaznamenána

M8

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2018, 14:15:25 »

Včera bylo pozdě. Běžný pohled na každém sídlišti, kdy se vůkol povalují vraky od bordelářů, kteří to mají prostě na salámu. Kdo si chce kolem sebe syslit bordel, ať to dělá na vlastním pozemku.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2018, 14:33:57 »

Včera bylo pozdě. Běžný pohled na každém sídlišti, kdy se vůkol povalují vraky od bordelářů, kteří to mají prostě na salámu. Kdo si chce kolem sebe syslit bordel, ať to dělá na vlastním pozemku.
A že jsem tak smělý, ty komunikace na kterých parkujete jsou vaše?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 903
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #7 kdy: 01 Listopadu 2018, 17:23:19 »

A že jsem tak smělý, ty komunikace na kterých parkujete jsou vaše?
No na druhou stranu - nejsou ani těch co tam mají ty vraky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 903
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #8 kdy: 01 Listopadu 2018, 17:27:16 »

Jsem také toho názoru (vychován Prahou 7), že auto, které se z místa nehne jinak než při blokovém čištění ulic, na tak exponovaná místa prostě nepatří. Ať si to dají na nějaké parkoviště na kraji města, nebo k babičce do stodoly, ale ne před barák.

P.S. Už 9 let parkuji na svém - a jsem spokojen , žádné zóny, žádné lístečky..... :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #9 kdy: 01 Listopadu 2018, 17:35:03 »

pk202, tohle bylo spíš o zlovolnosti, nežli o rovnosti.
Jan Novák: +1 ..

Jsem také toho názoru (vychován Prahou 7), že auto, které se z místa nehne jinak než při blokovém čištění ulic, na tak exponovaná místa prostě nepatří. Ať si to dají na nějaké parkoviště na kraji města, nebo k babičce do stodoly, ale ne před barák.
Naprosto rozumím a jsem přesvědčen, že kdyby měli ty možnosti tak by to udělali. Ale pokud si dáte auto na kraj města, už ho tam pravděpodobně nenajdete a babička má stodolu 20km od města a nechávat tam auto je blbost. Co tak pozoruji, nehýbající se auta jsou často auta důchodců, kteří jezdí jednou za dva měsíce k doktoru. A nebo lidí, jenž potřebujou držet best flek a maj strach odjet, aby nemuseli parkovat na druhé straně sídliště. Já znám oba pohledy (jak přecpané sídliště, tak barák a kolem vraky). Nicmene nejvic aut bez STK stoji kolem autoservisu (protoze z tech vraku casto berou jenom dily). Tak aby se nam ta zlovolnost (nejezdis, nemas prachy na opravu, budes platit odtah) timto zpusobem nevratila.

P.S. Už 9 let parkuji na svém - a jsem spokojen , žádné zóny, žádné lístečky..... :)
Jasne, kdyz to jde tak je to super, ale kdyz to nejde? Ja treba uz rok parkuju na trave, vzdycky tady najdu nejaky misto, ostatni vidi ze se tam nedavaj za sterac listecky tak to zacnou napodobovat a ja uz pomalu nemam ani na ty trave misto. :D
« Poslední změna: 01 Listopadu 2018, 17:38:04 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

M8

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #10 kdy: 01 Listopadu 2018, 21:56:33 »

Je velký rozdíl mezi auty důchodců, co se pohnou z místa jednou za čtvrt roku, ale mají značky, technickou i pojištění, a vraky, co jsou evidentně nepojízdné, neopravitelné a majitelé to dobře vědí, ale mají to u prdele, protože ten rezavý křáp není u nich v obyváku. Podle mě je to totéž, jako bych nechal na ulici rezavou pračku, protože jsem líné čuně a odvézt to až do sběrného dvora je moc práce.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #11 kdy: 01 Listopadu 2018, 22:09:01 »

Je velký rozdíl mezi auty důchodců, co se pohnou z místa jednou za čtvrt roku, ale mají značky, technickou i pojištění, a vraky, co jsou evidentně nepojízdné, neopravitelné

..a je rozdíl mezi evidentně nepojízdným vrakem a autem které má prošlou technickou..

..ale soudruzi v GB jsou napřed.. http://www.autoforum.cz/zajimavosti/urady-muzi-zabavily-a-sesrotovaly-jeho-bmw-kdyz-byl-v-nemocnici-na-operaci/
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 903
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #12 kdy: 01 Listopadu 2018, 22:51:30 »

No a to je právě ten problém. Zmrdi co se o svoje vraky nestarají a obtěžují tím své okolí, se spoléhají na to, že se jim a ani jejich vrakům nic nestane. Na druhou stranu pouze prošlá STK je zasi příliš ostrá hranice.
Jak tedy rozlišit ty opravdové vraky ?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #13 kdy: 01 Listopadu 2018, 23:26:34 »

Jak tedy rozlišit ty opravdové vraky ?
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-13#p19-2-g

A na odstranění vraků ze silnic zákon máme.

Celkem se bojím, že jakékoliv zpřísnění této hranice by vedlo např. k vypouštění pneu a volání MP .. "tady je vrak na odtah".
« Poslední změna: 01 Listopadu 2018, 23:32:46 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 903
    • Zobrazit profil
Re:Odtah má hrozit i autům bez platné STK
« Odpověď #14 kdy: 01 Listopadu 2018, 23:33:26 »

NO malinko (ale jenom malinko) bych to zjednodušil ale jinak klasika státní zmrdi se vymlouvaj že potřebujou zákon na zákon.....
IP zaznamenána