30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení - zábor - oper. leasing  (Přečteno 1955 krát)

novacek

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Výzva k podání vysvětlení - zábor - oper. leasing
« kdy: 30 Října 2018, 12:43:53 »

Zdravim,

pokoušel jsem se najít info na fóru, ale některé drobnosti mi stále nejsou jasné. Mám vůz na operativní leasing na sebe jako na soukromou osobu. Od leasingovky mi přišla zpráva kterou dostali od MP Praha, že jsem se dopustil veřejného záboru (§ 5/1 g z.č. 251/2016). Leasingovka po mě zároveň chce jméno řidiče, s tím že jim to pošle. Co jsem našel tady na fóru, tak chápu že se s MP nemám bavit a počkat na úřad a nelze na to uplatnit SprDel, ale nevím jak to probíhá když je tam ještě navíc ta leasingovka. Nemohlo by se stát že by jim přišlo nějaký rozhodnutí kolik mají zaplatit a já bych se už nemohl bránit?

Omlouvám se pokud je to vysloveně jednoduchá věc, ale je to poprvé co něco takového řeším.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - zábor - oper. leasing
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2018, 13:09:41 »

Zábor veřejného prostranství - není SprDelizovatelné. Nevím, jaké jsou smlouvy s Leasingovkou.
Můžete leasingovce naprášit sám sebe, ta na MP udá Vás, Vy to poté u SO popřete.

SO následně vezme spis a odnese do kotelny.
IP zaznamenána

novacek

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - zábor - oper. leasing
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2018, 13:29:08 »

Tak nějak sem to měl v plánu, jen sem chtěl mít jistotu že není možné aby šla pokuta za leasingovkou, by mi to potom přefakturovali..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - zábor - oper. leasing
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2018, 13:31:10 »

U SO to pak popřete a zároveň napíšete Leasingovce, že další popotahování za tento konkrétní přestupek údajný přestupek je ze strany SO nezákonné a že veškeré dobrovolné platby či úkony provedené v tomto smyslu jdou za nimi.
IP zaznamenána