30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praskani je fajn, praskac dostane odmenu  (Přečteno 4767 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Praskani je fajn, praskac dostane odmenu
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2018, 12:39:36 »

A dobře jste udělal :D
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 347
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Praskani je fajn, praskac dostane odmenu
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2018, 16:13:36 »

@qoyi  Máte lepší nápad, jak podobným prasárnám zabránit? Nebo vám nevadí, že si někdo dělá z moře smetiště?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Praskani je fajn, praskac dostane odmenu
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2018, 17:02:52 »

@qoyi  Máte lepší nápad, jak podobným prasárnám zabránit? Nebo vám nevadí, že si někdo dělá z moře smetiště?

Práskače rád nemám, ale tady je to maličko jiná situace, nemyslím, že by to ten člověk udělal u vidiny odměny. Když tu prasárnu zdokumentoval a chtěl to nějak řešit, jak to měl jako udělat?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Praskani je fajn, praskac dostane odmenu
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2018, 23:49:53 »

Nevidíte přes stromy les. Jde mi spíš o tu message vyslanou mezi lidi. Práskání za odměnu. Co to normálně uzákonit? Kdo práskne člověka pod vlivem za volantem, dostane odměnu (kterou zaplatí opilec). Je to přece pro dobro všech. Tahle myšlenka je totiž kurva silná a demokraticky snadno prosaditelná. Až se mi z toho ráno udělalo nedobře.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Praskani je fajn, praskac dostane odmenu
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2018, 23:59:07 »

Já v tom problém nevidím. Jde o věci, kde je skutečné fyzické ohrožení pro toho, komu se dané jednání nelíbí a upozorní někoho důležitějšího, kdo může skutečně zakročit.
Pokud ten důležitější vyplácí jakési peníze jako kompenzaci onoho ohrožení (ten člověk bude třeba hůř hledat práci), tak za mě ok.
Bavíme se ale o tom, že v daném případě jde o jednání pro prostředí nebezpečné a ve větším rozsahu by ohrožovalo i celé oceány.
Něco jako chápu člověka, který zavolá fízla na opilého řidiče autobusu. Taky mu nebude vytrhávat volant z ruky sám (kor když je třeba slabší než ten řidič) ale zavolá si posily.

Pokud jsou takovému člověku uhrazeny náklady, tak za mě ok. Nesmí to být ale výdělečná činnost typu czech radar, kdy už nejde o řešení nebezpečných situací, ale o profit.

V tom vidím zásadní rozdíl. Ten člověk co to nahlásil o odměně nejspíš ani nevěděl, je to jen jakýsi bonus navíc.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Praskani je fajn, praskac dostane odmenu
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2018, 10:44:49 »

@qoyi: v těch Státech to normálně uzákoněné mají. A nikdy jsem tam nebyl, takže těžko soudit, jak to tam vypadá, ale třeba je to pro lidi dobrá motivace, aby se více zajímali o své okolí.
Udělat něco takového v česku nebo si nedej bože stěžovat na pracovní podmínky ve fabrice znamená zavřené dveře ve spoustě firem. A konečně - i nejvíce liberální teorie (třeba takový minarchismus) připouští nějakou existenci státu a připisuje mu nějakou roli ochrany veřejného zájmu a starat se o to, aby lidi nepracovali jako otroci a neotrávili životní prostředí mi připadá jako ten správný důvod, pro který by tu stát měl být, stejně jako když zavolám policii na řidiče, který zjevně není způsobilý jízdy.
To je v pořádku, protože je to ta činnost, pro kterou jsme policii vytvořili. Že je přinejmenším na tomto fóru důvěra v tento orgán značně omezená v důsledku kontroverzních kaus a chování jednotlivých příslušníků by nemělo končit extrémem že policii nezavolám ani v případě, kdy to veřejný zájem skutečně vyžaduje.
IP zaznamenána