30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Povinnost doložit protokol  (Přečteno 15142 krát)

ze-man

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Povinnost doložit protokol
« kdy: 07 Září 2014, 20:02:37 »

Zdravím,
nedávno mě zastavila MP a pěkně mě otravovali, že prý řídím vyzývavě, že jsem jel 60 v 50 (neměli radar ani nic takového), že jsem neměl pásy (vždy pás používám) a že to oba dosvědčí (měl jsem 4 další lidi v autě co zase dosvědčí moji verzi, pravdivou) apod. Pak zjistili, že se nedám (samozřejmě mě o ničem nepoučili a rovnou kladli otázky, ale budiž) a tak přišli s dechovou zkouškou Dragerem (opět nepoučili o možnosti odmítnutí). Nadýchal jsem 0, takže byli v prdeli. Nedali a NECHTĚLI mi dát žádný doklad o proběhlém meření, prý to nemusí apod. Chtěl jsem, ať je to v záznamu a ať mají další zbytečné měření započteno "k dobru". Otázka tedy zní - MUSÍ mi dát protokol o měření, když jsem dýchl 0? S časem, datem kalibrace, ... Konec příběhu - pak nás 15min zdržovali v autě s doklady a nakonec pustili. Čistá buzerace.

Děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost doložit protokol
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2014, 10:36:02 »

Možná by to šlo přes potvrzení o provedeném úkonu jako tady: http://30kmh.cz/index.php?topic=565.15
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost doložit protokol
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2014, 16:18:38 »

Nevstahuje se to pouze na policii ČR? Nebo to jde i na městkou/obecní?
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Povinnost doložit protokol
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2014, 16:06:23 »

Nevstahuje se to pouze na policii ČR? Nebo to jde i na městkou/obecní?

Na městapo se vztahuje zákon o obecní policii (553/1991 Sb.), povinnost vydat potvrzení AFAIK nemají. Na buzerující MP doporučuji zavolat PČR.
IP zaznamenána