30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Stani sidliste 20m od znacky  (Přečteno 15682 krát)

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
[WIN] Stani sidliste 20m od znacky
« kdy: 10 Října 2018, 06:36:49 »

Ahoj všem, dneska ráno jsem od MP našel pozdrav za stěračem. Jedná se o stání v boční ulici na sídlišti. Vždycky se tam stálo, byl tam zákaz, upravený na značce časovým omezením. Bohužel jak jsem dneska zjistil, někdo to strhnul. Takže je tam od značky zákaz stání 20m, což asi vážně není. Lze se nějak opřít o tu značku? Nebo to založit na to, že třeba nebudou mít změřených těch 20m. Jinak tam stálo ještě jedno auto, to kupodivu nemá nic, i když je skoro hned za značkou, lze to použít jako podpůrný argument o případné zaujatosti? Fotky přikládám, moje auto je to tmavé  uprostřed fotky.
« Poslední změna: 10 Října 2018, 06:43:12 od Nocofee »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #1 kdy: 10 Října 2018, 08:08:49 »

Já na tý značce jasně vidím Po-Pá 7-16.... jaký je čas na lístku od opicistů ?
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #2 kdy: 10 Října 2018, 08:18:18 »

21:30-21:40 viz foto.
Je vůbec značka takto upravená platná?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2018, 10:30:28 »

Zatím je rada jasná.. MP ignorovat a počkat jestli něco přijde z úřadu.. když přijde tak zajistit spis.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2018, 10:32:20 »

To značení by mělo být schválené magistrátem.. Zkusil bych s pomocí 106 na magistrát zaslat dotaz, jestli má DZ řádné schválení a v jaké podobě (mělo by být vedeno, jestli je DZ s časem/bez). Čekal bych, že značení bude na magistrátu s uvedenými hodinami = win

Další možnost za mě je ve SŘ tvrdit, že na značení je jasně zřetelný časový údaj v souladu s vyhláškou 294/2015 značení B29 = win

třetí možnost asi vyplyne ze spisu (pokud vůbec někdy bude zahájeno SŘ) např. jak byla změřena vzdálenost, kalibrace metru atd. atd. atd.

Můj subjektivní názor postupu:
1. Ignorovat výzvu MP a čekat jestli vůbec bude zahájeno SŘ (jestli to bude řešit kompetentní osoba, tak nebude)
2. Pokud byste chtěl být aktivní, vyžádal bych si informaci na magoši, jestli a jak je značení schválené
3. Pokud přijde Příkaz - podat odpor, nechat zahájit SŘ, sehnat kopii ze spisu a hodit sem..
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2018, 10:34:38 »

Super, moc díky za odpověď ;)
« Poslední změna: 10 Října 2018, 10:45:59 od Nocofee »
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #6 kdy: 10 Října 2018, 10:40:37 »

Jinak - čekal bych, že to je na udání.. Snad i MP by po prohlédnutí DZ došlo k závěru, že to nemá smysl pokutovat  ::)

Jestli je to podobné, jako to mám já doma před barákem, tak se nějaký důchodce nudí. Já prostě nejsem schopnej ani polopaticky vysvětlit pánům strážníkům, že fakt, že někdo zavolá na MP, že parkuju podle danýho důchodce blbě neznamená, že mi musej automaticky zkoušet dávat flastr, ačkoli parkuju v souladu se zákonem
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #7 kdy: 10 Října 2018, 10:46:32 »

Lze na magoši dotazovat na tu podobu DZ  mailem? Nebo osobně?

Taky bych to tipnul, auto za mnou totiž ani ň:D
« Poslední změna: 10 Října 2018, 12:14:04 od Nocofee »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #8 kdy: 10 Října 2018, 10:52:16 »

A záleží na tom, jestli je to shcválené? To přece nemůže řidič vědět a řešit. Zdá se to být regulérní informace, řidič se tím řídil. To už bych měl podezření spíše při těch papírových dodatkových informacích, co bývají používány při dočasném značení.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #9 kdy: 10 Října 2018, 12:02:35 »

Ve správním řízení může SO rozhodnout, že značka je neplatná..

ad absurdum - někdo stojí na místě, který se mi líbilo a jsem kvůli tomu strašně naštvanej, koupim na netu značku zákazu zastavení a postavim jí před auto, zavolám MP, budou pokutovat, protože jsou tupý ovce

EDIT: mimochodem když bych chtěl být šťoura, tak i ten brand "kavalir" co je napsaný drobným písmem je podle mě v rozporu Vyhláškou č. 294/2015 Sb. § 2 ods. 9 - což ale rovnou dodávám (a byl jsem v nějakém jiném tématu poučen místními zkušenějšími) je jen taková třešnička, nic zásadního
« Poslední změna: 10 Října 2018, 12:13:43 od kookyna »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #10 kdy: 10 Října 2018, 12:18:54 »

Už se to tady myslím řešilo. Ano, SO může asi rozhodnout o neplatnosti, ale řidič není ten, kdo má řešit, jestli značka splňuje předpisy, je tam oprávněně a podobně. Takže mám za to, že i ta soukromě umístěná značka by snad byla "v pohodě" pro řidiče. Nejde snad od řidiče vyžadovat nesplnitelné v podobě ověřování každé značky.
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #11 kdy: 10 Října 2018, 12:21:44 »

A ten dotaz na magoš tedy mailem, nebo osobně?
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #12 kdy: 10 Října 2018, 12:47:17 »

Už se to tady myslím řešilo. Ano, SO může asi rozhodnout o neplatnosti, ale řidič není ten, kdo má řešit, jestli značka splňuje předpisy, je tam oprávněně a podobně. Takže mám za to, že i ta soukromě umístěná značka by snad byla "v pohodě" pro řidiče. Nejde snad od řidiče vyžadovat nesplnitelné v podobě ověřování každé značky.

Néé, tak jsem to určitě nemyslel, že by to měl v danou dobu řidič řešit. Myslel jsem to jako bod do odvolání ve SŘ, pokud by s pomocí 106 zjistil, že to není ok.

EDIT: doplnění

Citace
A ten dotaz na magoš tedy mailem, nebo osobně?

Pokud máte zaručený elektronický podpis, tak by to mělo stačit emailem. Obecně je ale lepší buď datovou schránkou, nebo pokud tu nemáte, tak klasicky poštou. Vzor žádosti dle InfZ 106 určitě na tomto fóru najdete, stačí hledat.
« Poslední změna: 10 Října 2018, 12:50:42 od kookyna »
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #13 kdy: 10 Října 2018, 12:56:51 »

Tak uvidím, jestli mi něco přijde, pokud ano, tak budu muset na poštu  ;D
Moc díky všem :)
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #14 kdy: 22 Listopadu 2018, 11:22:17 »

Tak už mám na poště pokus z magistrátu. Nechám si to hodit 4.12 do schránky a jsem vážně zvědavej, co z tohohle bude chtít někdo vytěžit  ;D
Zjevně dochází po volbách místním zastupitelům lováky  :D :D
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5