30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pojišťovny varují před novým podvodem na řidiče. Nepomůže ani palubní kamera  (Přečteno 2769 krát)

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

narazil jsem na tento článek: http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pojistovny-varuji-pred-novym-podvodem-na-ridice-nepomuze-ani-palubni-kamera/

Žil jsem v domnění, že pokud do mě někdo nabourá zezadu, tak je to vždy jeho chyba, i v případě kruhového objezdu, ale z článku tomu rozumím, že to je moje chyba... Mohu poprosit místní lidi o názor?

Děkuji!
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Tohle je ale klasické nedání přednosti na kruháči, aneb pokud budete jezdit na kruháči dostatečně dlouho, dřív nebo později vám někdo nedá přednost a vy hotrefíte na levý bok nebo na levý zadní roh. Pokud by odbočoval vpravo, trefíte ho na zadek a budete mít problém dokazovat že se nejedná o vaši chybu. Obdobně se to dá řešit na parkovišti s předností zprava, dřív nebo později vám ji stejně někdo nedá.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

Nejsem si jistý, zda je odpověď předřečníka dostatečně jasná, ale na většině kruháčů má přednost auto na kruháči, takže když mu to tam na vjezdu někdo pošle a dojde k nárazu zezadu, je to obdoba toho, jako když jede auto po hlavní, z vedlejší někdo odbočí doprava a ten na hlavní to neubrzdí a narazí zezadu. Viníkem je ale ten z vedlejší.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil

Obdobně se to dá řešit na parkovišti s předností zprava, dřív nebo později vám ji stejně někdo nedá.
Tak parkovistě je podle mne sázka na jistotu - tam mi v 80% případů přednost zprava nikdo nedá. Když já dávám já, kouká každý jak puk...
Takže jestli si to nekdo potřebujete nechat zbořit, doporučuju parkoviště u kaufáče  :P
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil

A pokud si to potřebuje nechat zbořit někdo z Brna, doporučuji křižovatku, kterou všichni považují za kruhový objezd, ale o kruhový objezd se nejedná. Třeba tady je IMHO možné legálně odbočit doleva a vesele kroužit "v protisměru".
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil

Kdo potrebuje zborit cumak auta, jedte na Zlicine u Metropole k pumpe Avion. Pri odboceni k pumpe jste na hlavni. Protijedouci na vedlejsi si sveho trojuhelniku nevsimaji a mysli, ze maji prednost, protoze z jejich pohledu odbocujete vlevo. Doporucuji pockat si na autobus, stret zarucen.
« Poslední změna: 09 Října 2018, 22:10:24 od Jenyk »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

@Číkus: wow, tak to mě nikdy nenapadlo a to tam jezdím docela často, ale máte pravdu, že zákaz odbočení tam není, kruhový objezd taky ne a z hlediska dopravního značení mi nic nebrání tam odbočit vlevo...

K původnímu příspěvku: jediný způsob, jak se tomu alespoň trochu bránit, přičemž úspěch této metody závisí na konstelaci hvězd, je hrát to na omezenou důvěru. Výsledek by mohl být snížení podílu na zavinění, víc asi nic.
« Poslední změna: 09 Října 2018, 15:41:51 od IZS »
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil

Pro mostečáky, kteří potřebují "opravit plechařinu" doporučuju vyjet z tohoto průtahu od benzínky. Auta jedoucí zleva zpoza budovy zaručeně nedávají přednost zprava, protože značka "Zńa přednosti zprava" je až za touto křižovatkou, která ale není značená, takže tam je přednost zprava též. :D

https://www.google.cz/maps/@50.5105597,13.653723,3a,75y,223.63h,79.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2qTpaw_lduu3W0gwKuWdnw!2e0!7i13312!8i6656
IP zaznamenána