30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [win-win] BrKom - kuriozita  (Přečteno 4113 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
[win-win] BrKom - kuriozita
« kdy: 06 Října 2018, 10:28:39 »

Pěkné kverulantské ráno,

dostal jsem se s BrKomem do situace, ze které nejsem ani trochu moudrý.
Řekněme, že mi před více než rokem odtáhli auto z důvodu blokového čištění. A protože jsem na auto poněkud zanevřel, tak tam stojí ještě dosud. Mezitím se ho snažím prodat a jelikož zájemce mám, musím vozidlo nějakým způsobem dostat ze záchytného parkoviště.

Poprvé jsem tam byl někdy v únoru, kdy jsem zjistil, že jejich nonstop služba vůbec není nonstop, protože brána byla zamčená a k autu jsem se nedostal.

Podruhé nyní, řeším to už asi měsíc. Nejprve jsem chtěl auto jenom vidět, to mi neumožnili, že hlídač nemá klíče od druhé brány (přesunuli to někam na nějaké druhé parkoviště). Pak jsem s nimi asi 14 dní řešil, kdy to teda bude nachystané k vyzvednutí (auto je nepojízdné), načež mi bylo oznámeno, že v době od středy do pátku si musím auto vyzvednout. Včera mi volali, že pokud si auto dnes nevyzvednu, tak bude odtaženo zpět na místo, odkud bylo původně odtaženo, což by mi vyhovovalo, tak jsem šel v klidu na noční s tím, že budu vyspávat.
No a před chvílí mi volal pán, který mi sdělil, že je to nějak propojené s měšťáky a magistrátem a pokud to nevyzvednu, tak mě bude kontaktovat exekutorská komora a že se bude účtovat parkovné. Za manipulaci v rámci parkoviště si naúčtovali 600,-.

Může mi někdo prosím objasnit, co teda můžou a co ne? Já se v tom ztrácím. Podle sazebníku nárok na poplatek za uskladnění vozidla nemají. A co ta exekutorská komora? Odtah jsem neplatil a výzvu od BrKomu k úhradě nedostal, jak to může dostat na stůl exekutor?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:BrKom - kuriozita
« Odpověď #1 kdy: 06 Října 2018, 20:38:56 »

Jak dlouho platí, že vůz má být v případě blokového čištění vrácen zpět?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:BrKom - kuriozita
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2020, 18:56:10 »

Nakonec jsme to vyřešili WIN-WIN, zaplatil jsem jen náklady na odtah a za 600,- Kč mi vrátili auto na místo, které jsem si určil. Auto se jim tam válelo opravdu dlouho a nakonec tlačili oni na mě, abychom to už nějak dořešili, že jim tam má dojít kontrola z BrKomu a měli by z toho průšvih, takže byli ochotní dělat celkem ústupky. Dávám do sekce ostatní, protože to je natolik specifický případ, že se to už parkování ani netýká.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:[win-win] BrKom - kuriozita
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2020, 19:04:02 »

To by slo pouzit, jako priklad skutecnych vynalozenych nakladu na odtah...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin