30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Tak začne to?!  (Přečteno 2581 krát)

pirath

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Tak začne to?!
« kdy: 12 Září 2018, 17:18:22 »

Zdravím ostatní členy fóra,

řeším následující záležitost. Již před dlouhou dobou bylo s vozidlem provozovatele parkováno stylem, který městapo shledalo za nezákoný. Tento čin se stal celkově 2x v krátkém úseku. Poprvé jsem jako zelenáč udělal chybu a šel se vůbec s policajty vybavovat, což pouze skončilo protokolem označujícím mou osobu jako řidiče a vyjádřením nesouhlasu s přestupkem. Podruhé jsem již lísteček ani neřešil.
Ze začátku května mi došla Výzva provozovateli, kvůli události číslo 2, na kterou jsem nereagoval. Od té doby nic a já jsem nyní v situaci, kdy mám odjet do zahraničí, tudíž nebudu mít možnost se dostavit na úřad za jakýmkoliv účelem. Prosím tedy o radu, jak se zařídit, abych se nepřipravil o nějakou výhodu. Jak to je také s těmi 60 dny na zahájení řízení? To už je dávno přišvihlé...
Děkuji.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Tak začne to?!
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2018, 17:24:36 »

Pokud jedete pryč na delší dobu zřiďte si datovou schránku a poštovní schránka Vás nemusí zajímat
IP zaznamenána

pirath

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Tak začne to?!
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2018, 17:30:19 »

Datovka právě proto zřízena  ;)
Ku příkladu spis si tedy poté obstarám žádostí na dálku? A co s těmi 60 dny? Hrají/hrály nějak roli? Nepatřím mezi veterány, tak budu rád za vyjádření.
Díky.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Tak začne to?!
« Odpověď #3 kdy: 12 Září 2018, 17:35:17 »

Úřad má na zahájení rok od data údajného spáchání přestupku.

Správní orgány mají pro naprostou většinu úkonů pouze pořádkové lhůty (tzn. v podstatě je nemusí dodržovat), zatímco lhůty pro sprosté podezřelé jsou závazné. Navíc ve Vašem případě máte na mysli nejspíše šedesátidenní lhůtu, v níž má SO povinnost podniknout kroky ke zjištění osoby pachatele přestupku...
IP zaznamenána

pirath

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Tak začne to?!
« Odpověď #4 kdy: 12 Září 2018, 17:52:45 »

Děkuji.
IP zaznamenána