30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb  (Přečteno 2526 krát)

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb
« kdy: 10 Září 2018, 12:33:35 »

Ahojte,

mám prosbu, máme problémového souseda, který je sociopat a chronický kverulant, který podává žaloby na vše možné a koholiv možného prakticky každý den. Dostal jsem se do konfliktu s ním i já a v rámci jednoho soudního řízení bych chtěl pro jeho znevěrohodnění soudu ukázat kolik takových planých obvinění podal.

Chci tedy požádat městský úřad o informaci kolik takových podání podal, kolik bylo odloženo atd...
Myslíte, že je reálné aby mi tento úřad tyto informace poskytl ? (Je to i jeho zájem neboť to zatěžuje jeho úředníky :D )

Jak přesně specifikovat co chci ? Vzor žádosti samozřejmě mám, ale nevím jak se správně konkrétně zeptat na to aby mi pokud možno úřad mohl a tyto informace poskytnul....

Něco sem už vypotil, ale nevím jestli to má reálnou šanci na úspěch tak jestli byste nemrkli případně neporadili. Moc děkuji

Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb.

                        Městský úřad xXx
                  
                     


                        V X 10.9.2018


Ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím Vás žádám o zpřístupnění následujících informaci:

1. Kolik bylo podáno od roku 2000 správních žalob kde figuruje pan XxX(ročník XxX) jako svědek či poškozený či navrhovatel.

2. Kolik z těchto podání bylo odloženo


Ve smyslu § 17 odst. 2 zákona č. 106/1999 Sb. žádáme o potvrzení předpokládané výše úhrady nákladů, budou-li účtovány. Informaci žádám poskytnout v elektronické formě a zaslat do datové schránky uvedené níže, nebo si je mohu přijít převzít osobně. Za jejich poskytnutí předem děkuji.

S pozdravem,

XXXX


Myslíte, že to takto stačí nebo mi něco takového ani nemohou poskytnout ?

IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb
« Odpověď #1 kdy: 10 Září 2018, 13:12:45 »

Městský úřad xXx může asi jen poskytnou info, kolik podal správních žalob na ně. A takové žalobě je buď vyhověno, nebo je odmítnuta (neodkládá se).
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb
« Odpověď #2 kdy: 10 Září 2018, 13:22:38 »

Ok takže aspoň něco, protože on má tendenci si stěžovat i na správní orgán když to trvá moc dlouho. Stejně tak si stěžoval u nějakého vyššího soudu na to, že ten náš případ trvá dlouho i když byl přesně v lhůtách a zákonných mantinelech. Zkusím to aspoň tak, advokát taky něco řeší, jenom já mám od něj za rok 2018 4x správní řízení které bylo odloženo, stejně tak někteří sousedé, jenže ti jsou v důchodovém věku a bojí se ho...

děkuji
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2018, 14:08:51 »

Mám obavu, že pokud by v řízení, které popisujete jako "soudní" zaznělo z vašich úst to, že dotyčný je kverulant podávající řadu stížností a žalob na vše možné,  a příslušný soudce vás s tím neposlal ihned do zadele (třeba v tom vašem řízení ten dotyčný je v právu a vyhraje), pak bude následovat okamžitě stížnost na podjatost soudce a rozjede se kolečko stížností a podání na nadřízené soudy, ministry a ředitele nádraží.
Pokud je dotyčný kverulant, pak to určitě dobře ví a zároveň je i v neoficiálním seznamu příslušného soudu.
Možná je ta vaše snaha úplně zbytečně vynaložená energie a nebude vám umožněno sdělovat nějaké počty jeho podání na úřadech. Zkuste to probrat s tím svým advokátem.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2018, 15:16:47 »

Možná by bylo jednodušší použít stránku https://legal.pecina.cz/
IP zaznamenána