30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkovací oprávnění (modrá zóna) se zapůjčeným autem  (Přečteno 3745 krát)

Féna

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil

Zdravím pánové,

letos to vypadá, že se úředníci rozhodli omezit počet vydaných parkovacích oprávnění a začali dělat obstrukce. Situace je následující:

-rezident s trvalým pobytem v MČ kde platí modré zóny
-dlouhodobě zapůjčené vozidlo se sepsanou smlouvou
-vlastník vozidla je oprávněn půjčovat věci movité

Předchozí dva roky to nebyl problém a nyní požadují navíc potvrzení o zaplacení silniční daně. Chápu kam tím míří, ale v metodice o tom není ani slovo, jenže úředníci se tím odmítají řídit. Po půlhodinovém dohadování jsem dostal prodloužení na 3 měsíce s tím, že se daná MČ obrátí na magistrát hlavního města jakožto zřizovatele a podle jejich vyjádření se pak povolení prohlouží nebo ne. Drobnou útěchou mi je, že to zaměstnalo tři úředníky a dva z nich vypadali, že jsou tak 10 sekund od infarktu.

Teď  mé otázky:
-Je metodika závazná, nebo si mohou diktovat, co chtějí?
-Když jsem žádal písemné stanovisko o odmítnutí žádosti, nebylo mi vyhověno se slovy "já musím jenom umřít"
-Pokud se magistrát postaví na jejich stranu, dá se nějak dále postupovat, nebo je to konečná?

Vím, že je to trochu OT, v běžných situacích s policií jsem si celkem jistý o správnosti/nesprávnosti postupu, tady ale opravdu tápu :-/ Zároveň mi ale přijde minimálně neetické si nastavit nějaké podmínky a když si člověk vše zařídí, tak je pak nedodržovat.

Díky za případné tipy
IP zaznamenána