30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Placené parkoviště?  (Přečteno 5080 krát)

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Placené parkoviště?
« kdy: 28 Srpna 2018, 15:13:49 »

Zdravím,
Potřeboval bych znát Váš názor na toto "placené" parkoviště. Jedná se o prostor před nádražím, kde pozemky jsou napůl ČD a napůl města. v budce viditelné u vjezdu je výběrčí, je to maník který tam vybírá parkovné dle ceníku, má na to živnost a předpokládám že i smlouvu s městem, popř nějaké povolení pro tuto činnost.
Mě zarazila ta dopravní značka, protože označuje jen parkoviště a dodatková tabule je v tom to případě k ničemu. Předpokládám že by tam musel být vedle P zobrazený i parkovací automat.
Prozatím jsem neměl odvahu a spiš ani čas se s dotyčným dohadovat a a po vyzvednutí auta jsem vždy pomalu a klidně odjel...bez placení.... ale předpokládám až dojde ke konfrontaci (nebude mě chtít pustit projet) tak bude volat MP, kteří jsou nedaleko a bude se to řešit. Rád bych měl nabito...můj postoj nemáte to označené jako placené parkoviště dle  vyhlášky tak nazdar. Můžou něco policajti? Jakože zábor pozemku města ebo něco podobného?
Je mi na druhou stranu líto toho chudáka co provozuje ten parking, ale za mě to není legání vybírat takhle. OK když chcete vybírat tak si dejte dopořádku dopravní značení..
Díky za postřehy a názory.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2018, 16:10:28 »

DT E 13 může upravovat/zpřesňovat/omezovat téměř jakoukoli DZ v podstatě libovolným (srozumitelným) způsobem. Asi bych se to doho nepouštěl, existence IP 13c IMHO neznamená, že placené parkoviště (bez parkovacího automatu) nelze vyznačit pomocí kombinace IP 11a + E 13.
Byl by to spíše deal pro hardcore džihádisty svaté války proti úřední buzeraci.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #2 kdy: 28 Srpna 2018, 16:25:38 »

enzym> Myslím si, že nemáte pravdu.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpna 2018, 16:38:13 »

Číkus> Děkuji rozsudek NSS tam použiji místo parkovací karty  :D.
Jsem zvědav kdy tu značku předělají, zas tak často vlakem nejezdím.. Už se těším se na vysvětlování parkbábě že to není placené parkoviště:-), snad nepříjdu k újmě na zdravím.
Díky.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2018, 17:03:35 »

Já dobře tušil, že náš dvorní džihádista má něco v rukávě. Hledal jsem ten příspěvek, zjevně nedostatečně, z cesty a blbě.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #5 kdy: 30 Srpna 2018, 07:41:48 »

Dle tohoto článku by placené parkoviště mohlo být označeno asi i jinak, kdyby to stanovovala městská vyhláška, takže ta nesprávná dopravní značka také není stoprocentní jistota.

"Soud navíc poukázal na to, že ani příslušná městská vyhláška neuvádí, že by placené parkoviště mohlo být tímto způsobem označeno.'

Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/olomouc-parkovani-soud-rozsudek-verdikt-spor-prohra-mesto-znacky-zaloby-rozsudky-nejvyssi-spravni-so-i8y-/olomouc-zpravy.aspx?c=A180828_423638_olomouc-zpravy_mip

IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2018, 14:47:46 »

Mám vážnou obavu, že upozornění administrátora k vašim příspěvkům je opět oprávněné. Obecní vyhláškou nelze měnit pravidla provozu na pozemních komunikacích.
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #7 kdy: 30 Srpna 2018, 18:31:55 »

Takže modré zóny v Praze nebyly vyhlášeny městskou vyhláškou?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2018, 19:37:21 »

Rozsah a režim zón byl stanoven OOP, ale k vyznačení parkovišť bylo použito existujících SDZ kategorie "Parkoviště" (IP 11x/ IP 12/ IP 13x) + E 13 a VDZ V 10x. Oblast je vyznačena pomocí IZ 8x.
« Poslední změna: 30 Srpna 2018, 19:39:50 od gauner »
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #9 kdy: 30 Srpna 2018, 19:49:01 »

Co je OOP?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #10 kdy: 30 Srpna 2018, 20:00:08 »

Organizace pro osvobození Palestiny či též opatření obecné povahy viz § 171 an SprŘ.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #11 kdy: 30 Srpna 2018, 20:02:48 »

Závazné opatření obecné povahy podle Správního řádu. Kolego poldo, vidím, že máte rozhled poněkud zúžený, že byste byl fakt polda?

EDIT1: bílkovina s katalytickou aktivitou byl rychlejší  :(

EDIT2: Již mlčím enzyme, tak hrozný osud byste snad nepřál ani svému největšímu nepříteli.
« Poslední změna: 30 Srpna 2018, 20:08:59 od gauner »
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #12 kdy: 30 Srpna 2018, 20:06:59 »

Já Vám dám bílkovinu Vy gaunere jeden. Transformuji Vás do kmenové buňky a v příštím životě budete omezený a tupý polda.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště?
« Odpověď #13 kdy: 31 Srpna 2018, 08:00:19 »

Opatření obecné povahy má blíže k rozhodnutí než k vyhlášce. Od rozhodnutí se liší pouze tím, že nesměřuje na konkrétní osobu/osoby. Musí ale stejně jako rozhodnutí např. obsahovat odůvodnění a lze jej napadnout v přezkumném řízení.

Co se týče diskuse výše, OOP nemůže stanovit novou povinnost, může však zpřesňovat povinnosti již existující, v našem případě povinnosti vyplývající ze ZPPK. OOP se tu řešilo ve spoustě vláken, na jeho neexistenci či vadách se často vyhrává v případech údajných porušení povinností vyplývajících z přechodného dopravního značení.
IP zaznamenána