30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Udávané různé časy přestupku  (Přečteno 3144 krát)

Grave

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Udávané různé časy přestupku
« kdy: 24 Srpna 2018, 20:55:23 »

Ahoj,
popis událostí:
@údajný přestupek se stal v čase X, zasteven, ztotožněn. Od policistů jsem nedostal k podpisu a k vyjádření Oznámení o přestupku. Byl jsem velmi unaven a zapomněl nahrávat (až teprve konec) a že jsem něco spáchal, jsem se dozvěděl až od policistů.
@Přišel příkaz, že jsem v čase X±Y (Y=desítky minut) spáchal přestupek
@Podán odpor a sehnány důkazy, že v čase X±Y jsem byl uplně jinde
@Nahlédnutí do spisu, kde je oznámení o přestupku (žádný bloček, ale pěkný papír z tiskárny), že se přestupek stal v čase X. Je i video s časem X (video půjde shodit jako neprůkazné)
@A nyní předvolání s výslechy cajtů, kdy se bude projednávat přestupek, který se stal v čase X±Y

Otázky:
1) je někde paragraf, kde se přímo nařizuje, že se podezřelý má právo vyjádřit do Oznámení o přestupku? Ani na http://road-fens.cz/fsm-3-2-nereseni-prestupku-s-policii/ jsem nenašel
2) pokud budou policajti tvrdit, že se přestupek stal v čase X, mám jim tam po výslechu rovnou dát na podatelnu Žádost o proplacení nákladů vzniklé nesprávným úředním postupem? (byl jsem předvolán kvůli přestupku v čase X±Y a projednával se přestupek z času X, tedy zbytečná cesta a čas, celkem cca 2-2,5k Kč)  nebo si to mám nechat až s odvoláním, že celé řízení je nepřezkoumatelné, protože Odpor proti Příkazu jsem podával proti přestupku z času X±Y, kdy mám důkazy, že jsem ho nemohl spáchat, protože jsem byl o 50km jinde a určité části řízení tvrdí, že v čase X?

Snad je to srozumitelné  ???

Popřípadě, prosím, poraďte/doplňte řešení.
P.S. Od objevení fora 30kmh mám v autě mobil stále po ruce, abych mohl okamžitě začít nahrávat. Ale velká únava prostě udělala své. Kdyby byla nahrávka, lze shodit policisty :( a nemusím to zdlouhavě řešit s nejistým výsledkem.

IP zaznamenána