30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doklady v rozkroku  (Přečteno 14266 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #30 kdy: 29 Srpna 2018, 22:52:42 »

Tady se to mluvi, ale uz vidim jak vysvetlujete nemeckymu fizlovi ze tu autokameru mate pro umelecke ucely. Good luck.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #31 kdy: 29 Srpna 2018, 23:17:42 »

Ich verstehe Deutsche sprache nicht. :)
Das ist kein Problem, wir arbeiten mit der tschechischen Polizei zusammen, so dass Sie mit einem tschechischen sprechenden Polizisten telefonieren können.

http://www.policie.cz/clanek/odbor-mezinarodnich-vztahu-376800.aspx

Kolega volal k nehode (jen kvuli papiru pro pojistovnu) a byl prepojen rovnou na cesky mluviciho policistu. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #32 kdy: 30 Srpna 2018, 21:14:27 »

Tady se to mluvi, ale uz vidim jak vysvetlujete nemeckymu fizlovi ze tu autokameru mate pro umelecke ucely. Good luck.

Nevím proč máte zapotřebí pořád mluvit s fízlama a něco jim vysvětlovat
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #33 kdy: 30 Srpna 2018, 23:23:39 »

Nevím proč máte zapotřebí pořád mluvit s fízlama a něco jim vysvětlovat

Zkusím to vysvětlit, situace je to odlišná než v ČR (kolem stejně rozmístěných hlídek projíždím 2x denně, sedí tam stejní lidé) a občas (někdy jednou za týden, někdy jednou za rok) mě zastaví (2/3  zastavení jsou větší kontroly kdy se bere každý druhý auto). A když se mě fízla zeptá "na co máte tu sekyru v autě", odpovídám "na dřevo". Dál je to bez reakce. Proč odpovídám a nemlčím, no ... jednak nepotřebuju z časových důvodů důkladnou kontrolu (Němci fakt umí) a za druhé a to hlavně, neznám jejich paragrafy, nevim co můžou a co můžu já (resp. znám jen část). Nejsem si ani jistej zda si je můžu nahrávat. Dál nechci chcát do zkumavky před obchoďákem (to musel kolega), už vůbec nechci někam na krev. Znám poměrně dost lidí co kvůli důkladnější kontrole ztratili 5 hodin času, stěr z volantu positivni na cannabis (kterej se tam mohl dostat z upocenyho kosiku v tescu) a vsichni do naha. Znam par lidi co skoncili na vazbe, nekdo na par dni, par doted sedi. Pokud zpusobim nehodu se zranenim, bez pravnika ze me nedostanou ani slovo, to je jasny. Ale tohle je uplne jina situace, jedna se o namatkove kontroly a tam mi prijde zahrani do outu hned smysluplnejsi nez to hrotit nekde na sluzebne. A tocit se na jednom papiru kteremu uplne presne nerozumim je jako hrat ruletu "na jistotu". :)

Nadruhou stranu muzu rict ze sem doted v DE nemel co docineni se zmrdama jako u PČR. Vzdy nadmiru slusne a naprosto korektni jednani. Snazi se mluvit i cesky, anglicky nemaj nikdy problem. Nejvic je vzdycky nasere kdyz se pri kontrole s kolegou zacnem necemu strasne smat. To sou najednou strasne vazny a prijde vic otazek. Ale zachvat smichu pri kontrole celkem spolehlive vykoleji i cesky fizly. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #34 kdy: 31 Srpna 2018, 08:19:03 »

Takže slušné a korektní jednání německých policistů znamená, že mají práh nasrání poněkud výše než naši pachové, ale když to rozjedou, tak jsou ještě mnohem větší svině, než ti naši. Nebo se mýlím?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #35 kdy: 31 Srpna 2018, 09:09:24 »

A taky ještě maličkost. Znalost našich zákonů neznamená, že ridič nebude před obchoďákem na Chodově testován na přítomnost kokainu v análu za to, že tam špatně stál.

Takže spíše vidím důvod v tom, že cizina a přeci jenom větší "připosranost" a neznalost prostředí, než, že bych se měl míň bát, protože fízlové v zahraničí jsou na vyšší úrovni. Nejsou. I tam mohli dělat jistě jinou práci, mít schopnosti.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #36 kdy: 31 Srpna 2018, 09:24:32 »

uziv: Zas tak zle bych to nevidel. Ale podrobnosti rozepisovat nebudu, jen nastinim ze dlouhy test na drogy mel cigan se zanetem spojivek (cervene oci), jedouci v polorozpadlem aute s polovyfouklou pneu po false positive testu na cannabis. V CR by to bylo par tydnu / mesicu bez papiru?

swenak: Ja bych rekl (subjektivne) ze jsou na daleko vyssi urovni.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #37 kdy: 31 Srpna 2018, 10:17:36 »

Znalost našich zákonů neznamená, že ridič nebude před obchoďákem na Chodově testován na přítomnost kokainu v análu za to, že tam špatně stál.

Ale s PČR máte mnohem větší jistotu když zákon znáte líp než oni..

..když si PČR začne vymýšlet neexistující paragrafy a nebo něco co teoreticky může, ale ne ve vašem případě.. třebas "my vám taky můžeme zabavit auto a zabránit v další jízdě".. tak víte že i když neustoupíte tak oni to neudělají..

..a nebo naopak víte jak reagovat když se na vás PČR pokusí přestupek ušít..
"Teď uděláme dechovou zkoušku.. ale jestli nechcete tak já si jen poznamenám že jste dechovou zkoušku odmítl.. je to na vás"
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #38 kdy: 31 Srpna 2018, 11:12:10 »

A když to budou chtít udělat, ač vím, že nemůžou, tak co? Nic. Ano, tady mám "větší koule", ale že mi stejně odeberou nahrávací zřízení, abych je nemohl nahrávat, nebo mě zavřou do cely, ač není důvod, tomu nezabráním. Ano, můžu si stěžovat, stejně, jako v DE.

Osobně bych se v DE sice choval jinak, ale ne z důvodu uvedených.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #39 kdy: 31 Srpna 2018, 22:12:25 »

swenak:
Já myslím naopak že to je to hlavní.. ten kdo má lepší informace tak je pánem situace..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #40 kdy: 02 Září 2018, 14:15:29 »

Nevím proč máte zapotřebí pořád mluvit s fízlama a něco jim vysvětlovat

Zkusím to vysvětlit, situace je to odlišná než v ČR


Situace je stejná, jen ta připosranost ze zahraničí je větší. Když někomu řeknu že jsem jel do Chorvatska autem přes rakousko a slovinsko bez dálničních známek a bez zapnutejch pásů tak se na mě každej dívá jak kdybych mu přiznal vraždu. A to že jedu celou dobu na tempomat 170 km/h a jen přibrzdím v tunelech nebo u radarů který mi hlásí waze raději už ani nezmiňuju...

Kameru za sklem jsem neměl protože jsem si bral jiný auto a byl jsem línej to celý předělávat kvůli jedný cestě tam a zpět, jinak bych jel i s kamerou.

Jediný co si hlídám při cestě za čáru zda mám cestovní pojištění, jinak se chovám stejně jako doma.

A zkuste se na to podívat z druhý strany, jak se český fízlové chovaj k cizincům...
« Poslední změna: 02 Září 2018, 14:21:14 od t4455 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #41 kdy: 02 Září 2018, 16:53:55 »

Absenci znamek chapu (penize), rychlost chapu (cas), waze chapu. Ale moc nerozumim cemu prispiva jet dalku bez zapnuteho pasu. Chapu to u lidi s nejakou zdravotni indispozici (znam jednoho), ale pokud je to jen abych ukazal ze se nebojim, nevim no.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #42 kdy: 02 Září 2018, 17:10:16 »

swenak: Ja bych rekl (subjektivne) ze jsou na daleko vyssi urovni.
Tady nějaké výjimky;)

https://echo24.cz/a/SRD48/dva-policiste-jsou-vysetrovani-za-hajlovani-v-hospode-a-rasisticke-reci
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #43 kdy: 02 Září 2018, 21:07:43 »

swenak: Ja bych rekl (subjektivne) ze jsou na daleko vyssi urovni.
Tady nějaké výjimky;)
https://zpravy.idnes.cz/nemecko-policiste-propusteni-hajlovani-nacisticky-pozdrav-pqs-/zahranicni.aspx?c=A180902_200909_zahranicni_pmk

A během 16ti dní je vyrazili (asi našli další svědky). Dokážete si takovou situaci představit u nás? (Kurvakundo na kameru a nevadí?)  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doklady v rozkroku
« Odpověď #44 kdy: 03 Září 2018, 00:03:15 »

qoyi:
ale zase hajlování v Německu je jiná liga než tady..
..v Německu když je třebas počítačová hra z druhé světové tak v ní nacisti nesmějí mít nacistické symboly..
IP zaznamenána